رایحه ظهور

Switch to desktop عضویت Login

پیش بینی روایات عصر ظهور از وقوع انقلاب اسلامی ایران/انقلابی که آغاز ظهور است!

 

 مجموعه روايات عصر ظهور در منابع معتبر شيعه و اهل سنت خبر از وقوع انقلابي الهي در مشرق زمين و تشكيل حكومتي مقدمه ساز ظهور در اين سرزمين كهن مي دهند...
 
» ابتدای نظرات (2385)
(بسم الله الرحمن الرحیم)

 مجموعه روايات عصر ظهور در منابع معتبر شيعه و اهل سنت خبر از وقوع انقلابي الهي در مشرق زمين و تشكيل حكومتي مقدمه ساز ظهور در اين سرزمين كهن مي دهند ، روايات شريف با تعابير مختلفي از مكان اين انقلاب نام برده اند ، برخی روایات از عبارت " من مشرق " استفاده كرده و  روایات ديگري از عبارت " من خراسان " ،" اهل طالقان "، " اهل ديلم "، " اهل القم " و... اما اكثر محققين و راويان اعتقاد دارند كه تمامي اين عبارات بر كليت سرزمين ايران دلالت مي كند، این حقیقت را به خوبی می توان در کلام بنیانگذار این انقلاب الهی مشاهده کرد: انقلاب ما آغاز نهضت جهانی اسلام به پرچمداری حضر حجت است!

 انقلاب موعود مردم مشرق زمين

تمجيد و ستايشهاي متعددي از مقام و منزلت ايرانيان در نزد اهل بيت(ع) در روايات وجود دارد كه در مقایسه با ساير اقوام و ملل بي نظير است.
برخي از اين عبارات و روايات تمجيدكننده و ستايشي مرتبط با ظهور و برخي بدون ارتباط با ظهور است ، اما بسياري از اين روايات به رسالت و نقش بزرگ و مهم ايرانيان اهل مشرق زمين در حوادث ظهور اشاره دارند.
همانگونه كه رواياتي معتبر در منابع شيعه و اهل سنت بيان مي دارند و در ادامه نيز خواهيم ديد ، قيام سيد خراساني و پرچم هاي سياه در ادامه انقلاب اوليه مردم ايران است و به عبارتي ديگر آخرين مرحله اين انقلاب مي باشد كه به ظهور منتهي خواهد شد ، ما براي بررسي بحث سيد خراساني و پرچم هاي سياه زمينه ساز ظهور ، نيازمند اين هستيم كه در ابتدا تاملي بر اصل وقوع اين انقلاب موعود در آينه آيات و روايات داشته باشيم و مختصات آن را بشناسيم تا در ادامه با بررسي انقلاب اسلامي نشان دهيم كه اين انقلابي مقدسي كه با خون صدها هزار شهيد به بار نشسته و محافظت شده است همان انقلاب موعود روایات در آستانه ظهور است كه ائمه اطهار(ع) در طي دهها روايت شريف از قرنها پيش بشارت وقوع آن را داده بودند.

با اثبات مصداق بودن انقلاب اسلامي براي انقلاب موعود روايات ، برخي ادعاهاي افراد نادان يا شياد در قيام سيد خراساني از چين و ماچين يا افغانستان و ... بيشتر به گزافه اي خنده دار تبديل خواهد شد ، زيرا بر طبق روايات شريف خروج شعيب و سيد خراساني در مراحل پاياني انقلاب موعود صورت خواهد گرفت و خواهيم ديد كه با اثبات مصداق بودن انقلاب اسلامي ، به خوبي ثابت خواهد شد كه حتي بدون در نظر گرفتن مصداق ، بايد سيد خراساني و شعيب در تحولات جاري انقلاب اسلامي ايران حضوري جدي و فعال داشته باشند ، زيرا محدوده زماني خاصي ميان آغاز تا فرجام انقلاب موعود در آينه روايات ديده مي شود كه بفرموده امام محمد باقر(ع) و اعتقاد محققين بنام از طول عمر معمولي يك انسان فراتر نخواهد رفت.

بنابر فرموده امام محمد باقر(ع) و اعتقاد محققيني چون علامه كوراني فاصله ميان آغاز انقلاب تا ظهور حداكثر به اندازه عمر معمولي يك انسان خواهد بود.

عصر ظهور / علامه كوراني / جلالي / چاپ و نشر بين الملل / ص 266

 

جايگاه ايرانيان نزد اهل بيت(ع) و رسالتشان در عصر ظهور

در تفاسير آيات و روايات شريف

بررسي روايات مبين اين مطلب است كه ايرانيان كه در لسان روايات با تعابيري چون اهل خراسان ، اهل مشرق زمين ، سرخ رويان ، اهل قم ، اهل طالقان ، دیلم و ... توصيف شده اند از همان صدر اسلام مورد توجه و ستايش اهل بيت(ع) بوده اند كه گاه آتش حسادت و كينه هاي برخي اعراب جاهل را شلعه ور مي كرد (همچنانكه در عصر حاضر نيز چنين است)

ما در ابتدا بعنوان مقدمه اين بخش نگاهي گذرا به جايگاه والاي شيعيان ايران در نزد اهل بيت(ع) خواهيم داشت و سپس با بيان روايات انقلاب موعود و استخراج نشانه ها و ويژگيهاي آن ، ميزان انطباق آنها را بر انقلاب اسلامي ايران را بررسي خواهيم كرد.

ايرانيان ، طالبان علم حتي در ثريا !

اگر دين در ثريا باشد، مردى ( يا فرمود : مردانى ) از ايرانيان بدان جا مى روند ، تا آن را به دست آورند  ! ابن شيبه 12/206 و مسند احمد 2/296 و 308

مورد اعتماد اهل بيت(ع)

لأنا أوثق بهم منكم ; ما به عجم ها اطمينان بيشترى داريم تا به شما عرب ها

مورد ستايش اهل بيت(ع)

مرحبا مرحبا به طالقان !   در روايت ينابيع الموده، قندوزي ، ص 449

معدن هاي ايمان

مسند احمد 417 از ابو هريره نقل مى كند : نزد پيامبر بوديم كه سوره جمعه بر ايشان نازل شد . وقتى آيه " وآخرين منهم لما يلحقوا بهم " را خواند ، مردى پرسيد : اى رسول خدا ! اينها چه كسانى هستند ؟ پيغمبر پاسخ نداد ، و مرد دو يا سه بار پرسيد . سلمان فارسى هم كنار ما بود . پيغمبر دستش را بر سلمان نهاد و فرمود : اگر ايمان در ثريا باشد ، مردانى مانند اين (يا از قبليه اين مرد ) بدان مى رسند .

ايرانيان ، شاخه اي از اهل بيت(ع)

ابن عباس مى گويد : نزد رسول خدا از فارس نام بردم ، فرمود :
فارس شاخه اى از ما بنى هاشم است . الجامع الصغير 2/123 ; جمع الجوامع 1/565

مروجان دين

نهج البلاغه :
سوگند به خدايى كه دانه را شكافت و آفريدگان را خلق كرد ! (ايرانيان) براى بازگشت به دين ، به روى شما شمشير خواهند كشيد ، چنان كه در آغاز ، شما با آنها جهاد كرديد

شما با عجم بر سر تنزيل قرآن جنگيديد و آنها با شما بر سر تاويل (فهم درست) آن خواهند جنگيد. بحارالانوار 67/174/7

گزيده اي از سخنراني پرمحتواي آيت الله ناصري

با موضوع جايگاه برجسته ايرانيان در نگاه اهل بيت(ع)

لحظاتی که امروز در خدمتتان هستم چند جمله ای راجع به جوان های ایرانی که زمینه ساز ظهور حضرت بقیة الله هستند صحبت می کنم . دلیل بر این مدعی که جوان های ایرانی زمینه ساز ظهور حضرت بقیة الله هستند آیات متعدد قرآن و روایات متعددی است که از نبی اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) نقل شده است . این روایات را هم اهل سنت نقل کرده اند و هم علمای شیعه . یکی از این آیات، آیه 38 از سوره محمد (ص) است که می فرماید: «و ان تتولوا یستبدل قوما غیرکم » .
مضمون آیه این است: اگر شما پشت کردید، منحرف شدید و احکام اسلام را پشت سر انداختید یک عده در آخرالزمان می آیند و به این احکام و ضوابط الهی عمل می کنند . «و ان تتولوا» اگر شما به اسلام و قرآن و نبی اکرم و ولایت پشت کردید «یستبدل قوما خیرکم » بدل آورده می شود عوض شما یک عده ای غیر شما که آنها هم در همین منظومه زندگی می کنند .
موقعی که این آیه نازل شد عرض شد یا رسول الله آن اشخاصی که بعد از ما می آیند و بدل و عوض ما هستند و آنها به احکام اسلامی می گروند چه کسانی هستند؟ موقعی که این سؤال از نبی اکرم (ص) شد حضرت سلمان پهلوی ایشان نشسته بودند . حضرت دست گذاشتند روی زانوی سلمان و فرمودند: قوم ایشان .
حضرت فرمودند که اشخاصی از طایفه این شخص می آیند و دین اسلام را یاری می کنند . بعد حضرت فرمودند: «والذی نفسی بیده لوکان الایمان منوطا بالثریا لتناوله رجال من فارس » ; قسم به آن کسی که جان من در ید و قبضه اوست; یعنی قسم به خدا، قسم به ذات احدیت اگر ایمان در ثریا باشد ایرانی ها به آن دست می یابند و خود را به کمال ایمان می رسانند .
روایت دیگری است از حضرت صادق (ع) می فرمایند: «وان تتولوا یا معشرالعرب یستبدل غیرکم » ; اگر شما عرب ها عمل به وظایف شرعیه نکنید و اسلام را به نحو کمالش نپذیرید یک عده ای بعد از شما در آخرالزمان می آیند و اسلام را بحقیقت می گیرند و عمل خواهند کرد .
در تفسیر المیزان، تفسیر مجمع البیان، تفسیر فخررازی، تفسیر روح البیان و تفسیر ابوالفتوح . ذکر کرده اند که مراد از این که یک عده ای می آیند و اسلام را احیا می کنند و عمل می کنند، جوان های آخرالزمان(از ايران) هستند .
در روایت دیگری است که وقتی آیه نازل شد و فرمود: «و آخرین منهم لما یلحقوا بهم » ; شما که ایمان آوردید یک عده ای در آخرالزمان می آیند و به شما ملحق می شوند، سؤال کردند: یا رسول الله چه کسانی به ما ملحق می شوند . حضرت دست به شانه سلمان گذاشتند و فرمودند که: یک عده ای هستند در آخرالزمان از طایفه این شخص; یعنی ایرانی ها و اصفهانی ها، اینها می آیند و اسلام را یاری می کنند . حضرت فرمودند: اگر ایمان در کهکشان ها باشد عده ای از عجم به آن دست می یابند .
حضرت صادق (ع) نیز در روایت معتبری فرمودند که: حضرت حق در آخرالزمان قبل از ظهور حضرت بقیة الله عده ای را مهیا می کند و برای سرکوبی یهود می فرستد . قبل از ظهور حضرت بقیة الله حکومت یهود در بین حکومت های اسلامی باید نابود شود . این را امام صادق (ع) فرمودند . آنها چه کسانی هستند که نابود می کنند یهود را؟ ایرانی ها هستند . این هم یک روایت .
آیه دیگر آیه 5 از سوره اسراء است . در این آیه می فرماید: «بعثنا علیکم عبادا لنا اولی باس شدید»
عیاشی از امام محمد باقر (ع) روایتی نقل می کند که در آن پرسیده می شود «اولی باس شدید» چه کسانی هستند؟ حضرت فرمودند: اینها از اصحاب و انصار امام زمان در آخرالزمان هستند . روایت دیگری است از حضرت صادق (ع) قریب به همین مضمون است . حضرت سه مرتبه قسم خوردند: آن اشخاص که می آیند و اگر ایمان در ثریا باشد به آن دست می یابند و یهود را سرکوب می کنند: «والله هم اهل قم » ; اینها اهل قم هستند .
روایتی نقل شده که مفصل است . این روایت را ابن ابی الحدید در شرح نهج البلاغه (جلد دوم، صفحه 184) نقل کرده است . می فرماید که: یک روز امیرالمؤمنین (ع) در کوفه مطالبی را بیان می کردند و موعظه و نصیحت می فرمودند، در آن زمان ایرانی ها اطراف امیرالمؤمنین (ع) را مثل پروانه گرفته بودند . اشعث - که حکمش معلوم است از بزرگان کوفه بود - آمد و جریان را دید خیلی به او برخورد و خیلی ناراحت شد که ما عرب هستیم و از بزرگان عرب لکن این ایرانی ها آمده اند و اطراف امیرالمؤمنین (ع) را مثل پروانه گرفته اند . ناراحت شد و شروع کرد یواش یواش جلو آمدن که: یا امیرالمؤمنین این سرخ پوستان، یعنی ایرانیان، اطراف شما را گرفته اند و بر ما چیره شده اند و خود را بر ما فضیلت می دهند . امیرالمؤمنین (ع) این کلام را که شنید ساکت شدند و چیزی نفرمودند و از ناراحتی پاهای مبارک خود را به منبر می زدند . صعصة بن صوحان که یکی از اصحاب خاص امیرالمؤمنین (ع) بود بلند شد و فرمود: یا امیرالمؤمنین گوش به این حرف ها ندهید شما مطالبی را بفرمایید که تا آخرالزمان در بین عرب و عجم مشخص باشد و شایع باشد . حضرت فرمودند: (منظورم اینجاست) آیا امر می کنید شکم پرستان را بپذیرم و مؤمنین و متقین و این جوان ها را از اطراف خود دور کنم؟ حضرت امیر به جوان های ایرانی در آن زمان افتخار می کرده است . بعد فرمودند: والله ایرانی ها شما را سرکوب می کنند . این هم یک روایت بود .
احمد حنبل، یکی از علمای اهل سنت، از نبی اکرم (ص) نقل کرده که حضرت فرمودند: خداوند اطراف شما را از ایرانی ها پر می کند و اینها چون شیرانی هستند و اهل فرار نیستند و از شما دفاع می کنند و دشمنان شما را نابود می کنند و از غنایم شما هیچ استفاده نمی کنند .
حافظ ابونعیم که یکی دیگر از علمای اهل سنت است ، روایت دیگری است از اهل بیت که الان در نظرم نیست از کدامیک از معصومین (ع) نقل شده است . در این روایت نقل شده که از نبی اکرم (ص)، حضرت فرمودند: من به ایرانی ها بیش از شما اعتماد دارم . من به ایرانی ها بیش از شما عرب ها اعتماد دارم . 
15/5/81 – حسنيه حضرت ابوالفضل اصفهان
http://www.hawzah.net/hawzah/Magazines/MagArt.aspx?MagazineNumberID=4343&id=31081

بشارت ائمه اطهار(ع) به وقوع حركتي بزرگ در مشرق زمين(ايران) و اتصال آن به ظهور


يخرج الناس من المشرق فيوطئون للمهدي سلطانه
مردمي از مشرق خروج مي كنند و براي حضرت مهدي عج زمينه سازي مي كنند

كشف الغمه ج 3 ص 273 ، الزام الناصب ص 253 و ...

پاره اي از روايات عصر ظهور در منابع معتبر شيعه و اهل سنت از وقوع انقلابي در ايران كه مقدمه ساز ظهور امام عصر(ع) مي باشد ، خبر مي دهند ، هرچند روايت معتبري نيز وجود دارد كه حركت مردم ايران را آغاز ظهور امام زمان(عج) مي داند و نه مقدمه ساز آن
امير مؤمنان(عليه السلام) :
مهدى . . . مويش مجعّد و خالى بر گونه اش است . آغاز كارش از مشرق است
مختصر نعماني ص 304
اين امر نشان مي دهد انقلاب مردم ايران تا چه اندازه در ظهور موثر است و تا چه اندازه با آن عجيب است كه امام علي(ع) اين انقلاب را آغاز حركت امام عصر(عج) مي داند و اين حقيقت به خوبي پاسخ بيماردلاني كه با طرح رواياتي كه بيان مي كند هر پرچمي قبل از پرچم امام عصر(عج) باطل است را مي دهد ، زير اين انقلاب در بطن ظهور و در طول آن است نه در عرض ظهور ، و به فرموده حديث شريف فوق و تاكيد برخي از بزرگان انقلاب ما ظهور صغري امام زمان(عج) است.

رابطه سيد خراساني و انقلاب موعود مردم ايران

ما براي اينكه نشان دهيم اين انقلاب اسلامي ايران همان انقلاب موعود روايات عصر ظهور در مشرق زمين مي باشد ، با ذكر احاديث وقوع انقلاب موعود و استخراج مختصات و ويژگيهاي اين انقلاب ، در فصل بعدي با مروري بر تاريخچه انقلاب ، انطباق ويژكيهاي انقلاب موعود بر انقلاب اسلامي ملت شهيد پرور ايران را مورد بررسي قرار خواهيم داد
اگر ثابت شود كه اين انقلاب همان انقلاب موعود روايات است ، به خودي خود حضور سيد خراساني در جامعه فعلي ايرانيان به اثبات خواهد رسيد زيرا در روايت معتبري كه در ادامه درباره آغاز انقلاب مردم مشرق زمين خواهد آمد ، امام محمد باقر(ع) مي فرمايند :
اگر من اين انقلاب را درك كنم ، حتما خود را براي صاحب اين امر(امام زمان(عج) نگه مي دارم
كه اين مسئله بنا بر اعتقاد برخي از محققين نشان مي دهد كه از آغاز انقلاب موعود تا اتصال آن به ظهور حداكثر به اندازه عمر طبيعي يك انسان فاصله زماني وجود دارد بنابراين اگر ما انقلاب را از سال 42 بدانيم ، در صورت اثبات موعود بودن انقلاب ما ، ثابت مي شود كه سيد خراساني در حال حاضر بايد در ميان حكومت ايرانيان حضور داشته باشد.

ماقبل از اينكه به بررسي انطباق صفات نشانه هاي انقلاب موعود مشرق زمين بر انقلاب اسلامي ايران بپردازيم نگاهي اجمالي بر سير تاريخي انقلاب اسلامي از بدو تشكيل تا كنون خواهيم داشت و بعد از آن به بررسي انطباق خواهيم پرداخت.

انقلاب اسلامی ایران ، تحقق وعده های احادیث عصر ظهور

نگاهي اجمالي به انقلاب اسلامي از بدو تشكيل تا كنون

 

رسول اکرم (ص) ميفرمايد: « يخرُجُ ناسٌ مِنَ المَشرِقِ فَيوَطِّئونَ لِلمَهدي سُلطانَه».(سنن ابن ماجه، ج 2، ص 1368، ب 34، ح4088؛ کنز العمال، ح 38657؛ الزام الناصب، ج 2، ص 14.)؛ مردمي از شرق قيام ميکنند و زمينه را براي حرکت جهاني مهدي [عج] فراهم ميسازند.

حضرت فاطمه سلام الله علیها کوثر جوشانی ست که خداوند او را به رسول خود عطاکرد . فرزندان این کوثر تابان که امتداد نسل انبیاء بزرگ الهی و از نسل بزرگترین پیام آور الهی ، رسول رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) هستند ، منشا نور و برکت و ایمان و روشنایی بر اهل کره زمین هستند و یقینا انقلاب اسلامی ایران پایگاه  نورانی فرزندان معنوی و نسبی حضرت فاطمه زهرا (س) ست . امروز همه ایرانیان یا خود بنی فاطمه اند یا تربیت یافته ی مکتب الهی و معنوی اهل بیت علیهم سلام . از نظر نسب شناسی و سیرتاریخی، نسلی از فرزندان سادات فاطمی و علوی که به ایران مهاجرت کردند در طول قرنها در این آب و خاک اهورایی ساکن شدند . ایرانیان خداپرست و نیک اندیش به راحتی ، پذیرای حقیقت شیعی دین اسلام شدند و معارف غنی اهل بیت در اندیشه و جانشان رشد کرد .اگرچه تربیت یافتگان مکتب اهل بیت به کشورهای بسیاری سفرکردند و این معارف الهی را نشر دادند اما ایران همچنان به عنوان پایگاه اصلی معارف نورانی اهل بیت باقی ماند و در طول قرنها ،از نظرفکری و معنوی و نسبی ، نسلی فاطمی و علوی درایران رشد یافت .
همزمان دنیا پرستی و الحاد و کفر نیز در غرب رشد یافت . و صهیونیست به عنوان نمادی ازجریان ماده پرستی متولد شد . یکی از ثمرات این تفکرشیطانی ، تلاش برای دستیافتن به منافع مادی بیشتربه هرروش ممکن است.تفکرمادی ، جنگ هاو جنایت های بی شماری را درقرنهای متوالی بر بشریت تحمیل کرد . جنگ جهانی اول و دوم و بمب اتمی برسرمردم هیروشیما نمونه هایی از هزاران دستاورد این نظام کفرآلود و ماده پرست غرب است.
اما به دلیل وجود منابع غنی ثروت درخاورمیانه و خصوصا ایران ، چپاول منابع این بخش از کره زمین ، جزو اهداف اصلی دنیاپرستان قرارگرفت و مقابله با مهمترین عامل بازدارنده برای دست درازی آنها یعنی دینداری مورد توجه جدی قرارگرفت .
و درست از همین جا بود که جنگ میان اهداف مادی گرایانه غرب و اندیشه های الهی مردم ایران آغازشد.

 • مقابله ی تاریخی دو جریان خداپرستی و کفر:

تفکر مادی و صهیونیست - فرزندارشد بی دینی و مادی گرایی- که جنگ های جهانی اول و دوم (+) ، جنگ ژاپن و کره و .... تجزیه عثمانی و ایجاد نزاع و درکشورهای مسلمان را درکارنامه پلیدخود داشت ،درکشورهای تجزیه شده باکشتار و ارعاب و فریب مهره های خود را حاکم کرد . مصر -انورسادات-، ترکیه - اتاتورک ، عراق صدام، عربستان – آل سعود - ، ایران –خاندان پهلوی -و.... اما ایمان قوی شیعی و علوی سبب شد که مبارزات ملت ایران برای کسب استقلال و حفظ هویت دینی وارد فاز جدیدی شود.
به دلیل محوری بودن نقش دین درمقاومت ملت ها ، دین زدایی هدف صهیونیست قرارگرفت .

درایران دیکتاتور کافر فاسد ، رضاشاه یا همان کافر قزوینی را برای محو دینداری به قدرت رساندند .در عراق دیکتاتور خونریز و سفاک صدام یا همان سفیانی اول به کشتار سنگین شیعیان مامورشد .در ترکیه آتاتورک را به قدرت رساندند تا دین زدایی از مردم مسلمان ترکیه چنان دنبال شود که بعد از گذشت بیش از صدسال ، هنوز حجاب دردانشگاههای ترکیه ممنوع باشد ومدارس دولتی ترکیه هیچ نوع آموزش دینی و قرآنی نداشته باشند و درعربستان آل سعود بعد از موافقت ایجاد اسرائیل درقلب ممالک اسلامی و سکوت دربرابر اشغال فلسطین ، با حمایت لژهای فراماسونری انگلیسی و صهیونیستی به قدرت رسیدند .

همزمان ، ایجاد بدعت و انحراف دینی ،  هدف جریان کفر قرارگرفت .درعربستان وهابیت ، درایران ، بهائیت . بابیت . عرفانهای مخدر بودایی .ترویج اسلام بدون جهاد .تایید روحانیت درونگرا بدون مبارزه و جهاد اجتماعی . روحانیت درباری .ترویج جدایی دین از سیاست. و ...به ایجاد انحراف در خط اصیل دینداری پرداختند .
به دنبال آن ، چهره های اصیل و مردمی مبارزاتی و مذهبی با کشتار ، اعدام .تبعید .زندان و شکنجه. تخریب شخصیت و .....ازمیان برداشته شدند. و به جای آنها نوکران فکری غرب به حکومت رسیدند . نوکرانی گاها با ظواهرکاملا فریبکارانه ی ملی مردم را به انحراف کشاندند و منافع ملت هارا به کام اربابان خود ریختند .مانند مصدق .

قیام سردارجنگل به رهبری میرزاکوچک خان ، قیام دلیران تنگستان به رهبری رئیسعلی دلواری . انقلاب مشروطه درآذربایجان و تهران . ایت الله مدرس. قیام نهضت ملی نفت به رهبری آیت الله کاشانی .قیام فدائیان اسلام به رهبر نواب صفوی .قیام اخوان المسلمین مصر و قیام 1990شیعیان عراق دربرابر صدام و کشتار شیعیان درحرم امام حسین علیه السلام و...نمونه های کوچکی ازتلاش های مردمی اصیل برای مبارزه و غلبه بر جریان زرو زور و تزویر غرب و دست نشانده های آنان است . تلاش برای کسب استقلال و آزادی و بدست گرفتن سرنوشت خود و ایستادگی ملتها دربرابر هجوم تفکرالحادی غرب.همه این قیامها و انقلابهای بزرگ و کوچک با تبعید و اعدام و خفقان و زندان  و شکنجه و قتل و کشتار و انفجار ، به ظاهر سرکوب شد .


اما رنج های ناشی ازین مجاهدت ها و شهادت ها و تبعیدها و رشادتها ، در دل نسلی بزرگ و قهرمان باقی ماند تا مردی از سلاله حضرت زهرا (س) بپاخیزد و باآموزه های  مکتب امام حسین ع  و تحت ولایت امام زمان عج ، ناگهان درقرن بیستم معجزه ای بزرگ را در تاریخ بشر رقم بزند. معجزه ای که امام خمینی ره ، به حق ، آن را انفجار نور نامید .

 • آغاز بزرگترین انقلاب قرن با روح عاشورایی و ولایی:

انقلاب ما ریشه در آموزه های معرفتی عمیق توحیدی  و  قیام سرخ امام حسین ع دارد و حلقه واسطه ای ست ميان مكتب عاشورا و عصر ظهور .اما کلید رمزگشا و  سر بزرگ پیروزی و شکست ناپذیری  این انقلاب چیست؟

1- نقش عاشورا و عزاداری بر امام حسین (ع) برشکل گیری  و پیروزی انقلاب :محرم سال 42 ، نقطه آغاز ایستادگی علنی امام خمینی ره دربرابر رژیم شاه است. چند ماه قبل از محرم (1383 خرداد 42) طرح انقلاب سفید در رفراندومی نمایشی به تصویب رسید. نوروز سال 1342امام خمینی ره ،به عنوان مرجع تقلید مسلم شیعیان ، اعلام عزای عمومی کرد. در 2 فروردین 1342عوامل رژیم با هجومی وحشیانه به مدرسه فیضیه در قم و مدرسه طالبیه در تبریز تعدادی از طلاب را مورد ضرب و جرح قرار داده ، مدارس دینی را به ویرانه تبدیل کردند. حوزه علمیه قم پس از فاجعه فیضیه به مدت چهل روز تعطیل شد.در اين برهه حساس امام خمینی (ره) طی سخنانی به مناسبت شروع دروس حوزوی ، شاه ، عوامل رژیم پهلوی ، اسرائیل و آمریکا را مورد حمله قرار داد و از علما و مردم خواست که در مقابل مظالم رژیم پهلوی ساکت ننشینند.

امام خمینی(ره) طی مصاحبه ای با روزنامه فاینشنال تایمز،در ماه محرم:

سوال : برنامه شما، نظر و رهنمودتان برای طرفدارانتان در ماه محرم چیست؟ جواب: من در مورد محرم به دوستانم دستور داده ام و به آنان گفته ام که مجالس را هر چه بیشتر باید برپا نمایند و مراسم این ماه را بدون اجازه از دولت انجام دهند و اگر دولت جلوگیری کرد در خیابانها و کوچه ها و خارج تکایا مسائل روز را بگویند و نهضت را ادامه دهند.
امام (ره) همچنین در مصاحبه با رادیو لوکزامبورگ در ماه محرم:

سوال: حضرت آیت الله! چرا محرم از نظر این مبارزات این قدر مهم است؟ و آیا تصور می فرمایید که در طی محرم ، این مبارزه علیه شاه به نهایت خودش برسد؟ جواب امام : "محرم ماهی است که عدالت در مقابل ظلم و حق در مقابل باطل قیام کرده و به اثبات رسانده است که در طول تاریخ همیشه حق بر باطل پیروز شده است. امسال در ماه محرم ، نهضت حق در مقابل باطل تقویت می شود. من امیدوارم که نهضت اسلامی ایران در این ماه محرم مراحل آخر خود را طی کند."

پیش بینی شگفت انگیز امام در آبان سال 56 مبنی بر اینکه رژیم شاه مراحل آخرحیات خود را طی می کند ، درحالی صورت گرفت که از نظرآمریکا با وجود 20 هزار مستشار آمریکایی و سنگین ترین حجم اسلحه و مهمات ، ایران "جزیره ثبات" نامیده شده بود (منبع ) !

حضور میلیونی مردم در تظاهرات تاسوعا و عاشورای سال 1357 که در حکم رفراندومی علیه نظام شاهنشاهی بود پایه های رژیم شاه را کاملا_ متزلزل کرد.  در روز عاشورا عده ای از نظامیان شاغل در گارد جاویدان که تکیه گاه رژیم در سرکوب نیروهای مردمی بود، تعدادی از افسران گارد را در نهارخوری پادگان لویزان به گلوله بستند. بدین ترتیب رژیم شاه دیگر از درون ارتش نیز احساس امنیت نمی کرد. سیل خروشان مردم در روز تاسوعا و عاشورای 1357 ضربه سختی بر پیکر رژیم شاهنشاهی وارد آورد و آنها را از فکر مقابله با این حرکت عظیم در روزهای مقدس تاسوعا و عاشورا خارج ساخت. برخورد خونین رژیم با مردم پس از عاشورا همچنان ادامه پیدا کرد.
سی و شش روز پس از تظاهرات عظیم عاشورا شاه از کشور گریخت و بیست و شش روز بعد در 22 بهمن 1357 رژیم شاهنشاهی در میان ناباوری ناظران به کلی مضمحل شد. و  جهانیان تاثیر شگرف نهضت امام حسین ع و شکل گیری جریان صالح الهی درمقابله با ظلم شدند .
سوال این جاست که چه عاملی سبب ایجاد روح اتحاد و ایستادگی دریک ملت شد ؟ آیا سر پیروزی این انقلاب ، حاصل عاشورایی شدن یک ملت از درون بود ؟ آیا می توان گفت ،سر دیگر این پیروزی  وجود رهبری بزرگ الهی بود که به نیابت از امام زمان عج قلب ها راهدایت می کرد ؟

2- نقش محبت ولی فقیه و فرمانبرداری از او در پیروزی و شکست ناپذیری انقلاب :بی شک مهمترین و کلیدی ترین رمز پیروزی و شکست ناپذیری انقلاب ، محبت و اطاعت از ولی فقیه به عنوان نماینده امام زمان عج بوده است .انقلاب ایران پیش از آنکه یک حادثه تاریخی یا بین المللی باشد، یک تحول بزرگ درونی بود .آیا این تحول بزرگ درونی در تمامی آحاد یک ملت ،که سبب محبت عمیق به ولی فقیه بود ، بدون لطف و نظر خاص امام زمان عج امکان پذیر بود ؟ چگونه ملت ایران به حدی از رشد و بلوغ دینی رسید که علی رغم موج سنگین هجمه های ظالمان ، توانست قلب خود را  با ولی فقیه همگام کند و با این فرمانبرداری و اتحاد خود حول محور  ولی و مصلح بزرگ دینی خود ، پیروزی درخشانی را برای خود رقم بزند ؟

امام خمینی ره تحول ملت ایران را تحولی الهی می دانست و می فرمود : "این یک امر غیر عادی است که حاصل شده" و "از ‏اول انقلاب و پس از پیروزی تاکنون هرچه دیدیم معجزات بوده است". او میفرمود "جنود غیبی همانطور که در صدر ‏اسلام بود همان تاییدات غیبی ملایکه الهی امروز هم با ماست" و "بدون توجه خاص حضرت بقیه الله (عج) کاری نمی ‏توانیم بکنیم".

چرا امام خمینی ره ، همه جا نام مبارک ولی خدا، حضرت صاحب الامر (عج) را به عنوان صاحب اصلی انقلاب ذکر می کرد و می فرمود انشالله این انقلاب را به حضرتش تحویل بدهیم ؟ چرا امام پیشرفت انقلاب و اقبال ‏دلها به این نهضت را محصول عنایت ناجی بشریت و برپا کننده عدل جهانی می نامید و انقلاب  را مقدمه انقلاب ‏جهانی ایشان می دانست.‏
به این فرمایش امام خمینی ره دقت کنیم :"دست عنايت خداي تبارك و تعالي به سر اين ملت كشيده شده است و ايمان آنها را تقويت فرموده است كه يكي از علائم ظهور بقيه الله اروحنا فداه است."

 • مجاهدت های بزرگ یک ملت الهی  . چگونه و چرا؟

پیروزی این انقلاب آسان بدست نیامد . ملت ایران ، برای به ثمرنشاندن این انقلاب ،بار سختی ها و رنج های بسیاری را  بردوش کشید . اما این انقلاب چه ویژگیی داشت که  به ثمر نشستن آن مستلزم مجاهدت هایی به این عظمت بوده است ؟ کافی ست نگاهی به سختی هایی که یک ملت خداپرست دراین راه متحمل شد بیندازیم و به روح ایمان و عظمت یک ملت بیندیشیم که چگونه درجریان تحمل این سختی ها ، آرام  آرام رشد کرد.

از همان آغاز ، طلبه های جوان مدرسه فیضیه در محرم سال 42 که جزو پاکترین و روحانی ترین اقشار جامعه ایمانی بودند ، چرا به شهادت رسیدند؟ هدف شاه از کشتار این پاکان و خوبان چه بود ؟آیا تحمل رنج سالها زندگی مخفیانه و بدون امنیت و آسایش مانندشهید اندرزگو  کار آسانی بود ؟تحمل رنج تبعید و دوری از وطن و زندگی در سخت ترین شرایط آب و هوایی با کمترین امکانات  و حداقل شرایط زندگی ، مانند ایت الله خامنه ای ، چگونه بدون پشتوانه ی قوی معنوی وروحی امکان داشت ؟

تحمل مدتهای طولانی رنج جدایی از خانواده در حبس و در سلولهای انفرادی بدون انگیزه و ایمان قوی چگونه ممکن بود ؟ این انگیزه قوی چه بود؟

تحمل شکنجه های جلادان ساواک . به عنوان نمونه آیت الله غفاری که تمامی استخوانهایش در زیر شکنجه خورد شد .  ایت الله سعیدی که پایش را با مته سوراخ کردند. خانم دباغ که با سیگار بدن او را می سوزاندند و دختر نوجوانش را جلوی چشمان مادرش شکنجه می کردند و او صدای ناله و استغاثه دخترش را می شنید.چه تعدادی انسان پاک و بی گناه به جرم حق خواهی در زیر شکنجه های ساواک جان دادند و بدنشان به دریاچه های نمک ریخته شد ؟ شهدای 17 شهریور  که درمیان کوچه و خیابان زن و مرد و کودک و جوان از زمین و هوا مورد هجوم مزدوران شاه قرارگرفتند .مادرانی که حتی جنازه های فرزندانشان را نمی دیدند و از قبرآنان نشانی نمی یافتند . همسرانی که سالهای سال با رنج تنهایی و فقر و بیماری دست به گریبان بودند به جرم آزادگی و عظمت روح همسرانشان!

بعداز پیروزی انقلاب نیز با شروع جنگ تحمیلی موج سنگین مجاهدت های ملت ایران وارد فاز جدیدی شد. صدها هزارشهید  جنگ تحمیلی . که هریک نمونه ای پاکیزگی و ایمان و تقوا و نجابت بودند. ده ها هزار جانباز و شیمیایی و قطع نخاعی و بدون چشم و دست و پا و سالها زخم بستر تحمل کرده و رنج های طاقت فرسای خانواده های آن در تحمل این شرایط سخت برای چه هدف و آرمان بزرگی بوده است ؟

سردار شهید حاج اکبر آقا بابایی(شهادت: شهریور 1375): «عزیزانم بدانید که دفاع از ولایت فقیه و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای، دفاع از حضرت علی (علیه¬السلام) و فرزندان اوست. و این محقق نمی شود جز با تلاش صادقانه در اجرای اوامر به حق ایشان.»

همه این رنج ها ، مجاهدتها و شهادت ها و بزرگی ها چرا به این نسل غیور و آزاده و مومن تحمیل می شد ؟ چگونه توسط این ملت تحمل می شد ؟با کدام نیروی آهنین ایمان ؟ برای کدام هدف بزرگ ؟ آیا چیزی بجز روح ایمان و اسلام که برگرفته از فرهنگ غنی معنویت و جهاد حسینی بود می توانست سبب چنین حرکت عظیم الهی شود ؟  آیا نوید این تحول درونی و این حرکت عظیم الهی سالها قبل با فرو ریختن کنگره های کاخ کسری به جهان داده نشده بود ؟ آیا همان گونه که امام خمینی ره می فرمایند ، فرو ریختن چهارده کنگره از کاخ کسری هنگام تولد رسول خداص نوید بخش وقوع یک انقلاب بزرگ و تشکیل یک حکومت الهی در قرن چهاردهم هجری در خطه  ایران زمین نبوده است ؟ آیا در وصیت نامه تمام شهدای این انقلاب  از  اسلام . ولایت فقیه نام برده نشده است ؟ هدف شهدا چه بوده است ؟ و مطالبه امروز آنها ازما چیست ؟

اما پاسخ همه این سوالات درکلام بزرگ مجاهدی که تمامی مجاهدت های یک ملت بزرگ را از تبعید و زندان و شکنجه و شرکت درخط مقدم جبهه ها و جانبازی و ....را درکارنامه درخشان خود یکجا ثبت کرده است :

« انقلاب ما در راه آن هدفي كه امام زمان(عج) براي تأمين آن هدف مبعوث ميشود و ظاهر ميشود، يك مقدمه لازم ويك گام بزرگ بوده است. ما اگر اين گام بزرگ را بر نميداشتيم يقينا ظهور ولي عصر(عج) به عقب ميافتاد. شما مردم ايران و شما مادران شهيد داده و پدران داغدار و افرادي كه در طول اين مبارزه زحمت كشيديد، بدانيد و شما اي امام بزرگوار امت بدانيدكه بهتر از ما مي دانيد شما موجب پيشرفت حركت انسانيت به سوي سرمنزل تاريخ و موجب تسريع در ظهور ولي عصر(صلوات الله عليه) شديد. شما يك قدم اين بار را به منزل نزديكتر كرديد.» ایت الله خامنه ای حفظه الله ، 9/4/1359

 • اثرات شگرف انقلاب اسلامی بر جهان اسلام و کفر
 • و حقیقت وعده داده در روایات:

حقیقت بزرگ این است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تعداد کسانی که از دریچه مکتب اهل بیت به دین اسلام گرویده‌اند به‌طور چشمگیری افزایش یافته است، درحالی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی صرفاً در اثر آشنایی و برخورد تصادفی با ایرانی‌ها و یا شیعیان تحت‌تاثیر قرار می‌گرفتند.تاثیر انقلاب بر مسلمانان جهان رامی توان دراین سرفصل ها ارزیابی کرد.

 • ـ انتقال ایران از حاشیه به مرکز ثقل جهان اسلام؛
 • - طرح مجدد اسلام به عنوان مجموعه كاملي از شيوه زندگي و  و درک این حقیقت که مدل غربي جدايي دين از سياست موجب همه مشكلات و نابساماني‌ها‌ي اجتماعي، اقتصادي، نظامي و سياسي جوامع اسلامي بوده است؛
 • ـ گرایش محققان و کارشناسان و اسلام‌شناسان به شناخت بیشتر تشیع؛
 • ـ گرایش غیرمسلمانان به مکتب تشیع و ایجاد موج گرایش به معنویت شیعی؛ ودرک این حقیقت که اسلام شیعه ، راه حل رفع مشکلات فردی و اجتماعی بشریت است.

 • ـایجاد روحیه انقلابی و شهادت طلبانه و تشکیل جبهه های مقاومت؛در تقابل با استکبار جهانی و نظام صهیونیستی حاکم برجهان؛ به عنوان نمونه ی درخشان و بارز این جریان مقاومت حزب الله لبنان است که  کاخ عظیم شکست ناپذیری اسرائیل را بعد از 60 سال تجاوز و سفاکی ، فروریخت و شکست مفتضحانه جنگ 33 روزه لبنان ، روح تازه ای درکالبد ملت های مظلوم دمید .و زمینه ساز تقویت مقاومت مردمی حماس و شکست اسرائیل دربرابرمردم غزه درجنایات 22 روزه  شد.مرتبط :(تاثیرانقلاب اسلامی ایران بر جنبش های سیاسی معاصر)
 • ـ پیدایش امواجی از اسلام سیاسی و پویا در میان شیعیان؛ که خواهان بخش یا تمامی قدرت و حکومت هستند.
 • توجه به وجود رهبری معنوی و دینی و الهی ؛ و درک اهمیت نقش این محور کلیدی درپیروزی های بزرگ .تا آنجا که امروز ولی فقیه ما ، رهبری عزیز به عنوان محوراتحاد مبارزان جهان شناخته شده اند. چرا امروز انقلاب ایران و رهبری آن ، درمیان انسانهای آزاده از آمریکا و آفریقا گرفته تا آسیا و حتی اروپا انقلاب  محبوب است ؟


آیامحبوبیت انقلاب ایران و رهبر آن ، مقدمه ای برای برپایی حکومت مردمی و صالح  امام زمان عج در جهان نیست ؟

آنچه دراین جا می خوانید نمونه هایی بسیار کوچک از تاثیرات انقلاب در بیان دوست و دشمن است :

فیدل کاسترو رهبر  کوبا: «پس از فروپاشی شوروی سابق به صحّت توصیه‌های آیت اللّه خمینی به گورباچف پی بردم و معتقدم مدل قرآنی رهبر فقید ایران باید به جای مدلهای غربی در دستور کار برنامه‌های جهانی قرار گیرد.... آنچه در ایران رخ داده است یک انقلاب واقعی و مردمی بود. این انقلاب دارای نیروی عظیمی نیز هست و لازم است که ما همبستگی و حمایت خود را با آن اعلام کنیم»
نلسون ماندلا رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی: «امام خمینی نه تنها رهبری بزرگ برای ایران بود، بلکه رهبری برای تمامی نهضتهای آزادیبخش جهان به شمار می‌رفت

شهید دکتر فتحی شقاقی
شهید دکتر فتحی شقاقی، دبیر کل پیشین جنبش جهاد اسلامی فلسطین: «دنیا باید بداند که بازتاب شعارهای امام خمینی رحمه الله در فلسطین، در هیچ جای دیگر دنیا نظیری نداشت. دلیل آن این است که همان گونه که امام راحل به زندگی ایرانی ها معنا بخشید، به زندگی ما در فلسطین نیز چنین مفهومی بخشید. پیش از او، ما در یک حالت یأس و ناامیدی به سر می بردیم و معتقد بودیم که نمی توان این دشمن مستکبر را شکست داد و رژیم صهیونیستی را از بین برد. امام با به دست آوردن پیروزی، امید را در ما زنده کرد . امروز نیز به رهبری آیت اللّه خامنه ای، علی رغم تمامی مشکلات و محاصره های موجود، در همان مسیرحرکت می کند.».(منبع :معجزه قرن بیستم)

شهید عارف حسین حسینی ، از رهبران شیعه پاکستان : «انقلاب اسلامی ایران، در مردم مستضعف پاکستانی اثر خوبی بر جای گذاشته، به طوری که مردم مسلمان این کشور را از درون منقلب نموده است. هم اکنون جوانان ما از اهل علم تقاضا دارند، همان چیزی که علما و روحانیون ایران به جوان های خود آموخته و این انقلاب عظیم و آسمانی را به وجود آورده اند، به آنان بیاموزند».

برونوکراسیکی، صدر اعظم سابق اتریش
«من از شخصیت های مذهبی و دینی نیستم، ولی می توانم این مسأله را بگویم که انقلابی که در ایران رخداده است، موجب علاقه بیش تر به اسلام در خارج از جهان اسلام شده است و روشن فکران دنیا، به دلیل علاقه ای که به اسلام پیدا کرده اند، توجه خود را به انقلاب اسلامی معطوف داشته اند. می توان گفت این انقلاب در خارج از جهان اسلام، نفوذ فراوانی کرده است».

ژولیوس نایرره رئیس جمهور تانزانیا: «انقلاب ایران معادلات جهانی را بر هم زده است ... انقلاب اسلامی ایران از مردمی‌ترین و اصیل‌ترین انقلابهای جهان است. ما برای این انقلاب احترام و ارزش فراوانی قائل هستیم. ایران، هم نیرومند است و هم غیر‌متعهدترین کشور جهان است.»

ماروين زونيس " (Marvin Zonis) – مدير موسسه مطالعات خاورميانه دانشگاه شيكاگو : «پيام ايران به عقيده‌ي من، تكان‌دهنده‌ترين ايدئولوژي سياسي قرن بيستم، از زمان انقلاب بلشويك است. و اگر بپذيريم كه بلشويسم، بازمانده قرن نوزدهم است، آن وقت گمان مي‌كنم كه تنها يك انقلاب خوب در قرن بيستم داشته‌ايم، و آن، همين انقلاب است؛ اين پيام قدرتمند، در طي مدت‌هاي مديد با ما خواهد بود، صرف‌نظر از هر اتفاقي كه بر سر آيت الله خميني بيايد.» (منبع)

حافظ اسد رئیس جمهور فقید سوریه : «انقلاب اسلامی ایران برای تمام منطقه یک پیروزی است. اکنون در ایران رژیمی انقلابی ـ اسلامی با شعار نه شرقی ـ نه غربی سر کار است که توانسته کلیه امور سیاسی، نظامی و استراتژیک را در منطقه از اساس واژگون سازد. انقلاب اسلامی ایران، روابط خارجی خود را با امپریالیست ها قطع کرده و پایگاه های نظامی بیگانگان را از میان برداشته و راه سرافرازی در پیش گرفته است. رژیم اشغالگر قدس آن چنان از انقلاب اسلامی به وحشت افتاد که بارها از ارباب خود آمریکا گله کرد که چرا نمی تواند جلو تأثیرانقلاب اسلامی ایران را که منجر به پیروزی فلسطین خواهد شد، بگیرد».

رادیو لندن: «او (امام خمینی) انقلابی را رهبری کرد که جهان را لرزاند.»

عبدالحمید اجل سفیر الجزایر در ایران: «الجزایر به انقلاب ایران مباهات می‌کند.»

خبرگزاری آسوشیتد پرس مورخ 14/3/1368: «آیت اللّه خمینی یک شاه را سرنگون کرد، یک ابرقدرت را مبهوت نمود و با پیام وحدت و قدرت اسلامی خود، جهان را تکان داد.»

احمد بن بلا، از رهبران انقلاب الجزایر و نخستین رئیس جمهور این کشور
: «انقلاب ایران، قبل از هر چیز یک انقلاب فرهنگی است. به طور کلی مخالفت با انقلاب اسلامی، در غرب طرح ریزی می شود و این مخالفت را، سرمایه داران رهبری می کنند. انقلاب اسلامی ایران در قلب ها جای دارد، به ویژه در قلب جوانان الجزایر، تونس، مغرب، سوریه و.... آن چه برای من درمورد انقلاب ایران مهم است، این است که برای نخستین بار، انقلابی با طرح فرهنگی تولّد یافته است. ما باور داریم که انقلاب ایران بر مبنای اسلام انجام گرفته است. مابه ارزش معنوی و حقانیت این انقلاب اعتقاد داریم. بی جهت نیست که این انقلاب، وحشتی در دل دولت هایی که نفت ما را می بردند، ایجاد کرده است».

روژه گارودی، اندیشمند فرانسوی : «انقلاب اسلامی دارای معنای جدیدی بود كه نه تنها حكومت سیاسی، اجتماعی و استعماری را سرنگون كرد، بلكه مهمتر از این تمدن و جهان بینی خاصی را كه در مقابل دین علم شده بود، واژگون ساخت.»

حبیب شطی، دبیرکل سابق سازمان کنفرانس اسلامی : «انقلاب ایران به همه نشان داد که اسلام چه قدر قدرت مند است و این که ایمان می تواند به مسلمانان کمک کند تا به حکومت دل خواه خود برسند. ما می خواهیم جامعه جدیدی بر مبنای اصول اسلامی بسازیم و امیدواریم انقلاب اسلامی ایران مدل و الگوی ما قرار بگیرد».

ریگان رئیس جمهور اسبق آمریکا: «به دلیل اهمیّت استراتژیک ایران و نفوذ این کشور در جهان اسلام است که ما در صدد کاوش برای یک رابطه بهتر بین کشورهای خود برآمدیم ...انقلاب ایران یک واقعیت تاریخی است.» (لینک منبع )

مشاور امنیت ملی ریگان: «انقلاب اسلامی یک حقیقت تاریخی است و باید یک ایران مستقل و از نظر اقتصادی و نظامی با ثبات را باور داشت.»(لینک منبع )

گورباچف رهبر پیشین شوروی سابق: «آیت اللّه خمینی توانست اثری بزرگ در تاریخ نوین جهان بگذارد.»(لینک منبع )

روزنامه ایندیپندنت چاپ لندن مورخ 15/3/1368: «بندرت اتفاق می‌افتد که یک مرد به تنهایی بتواند مسیر تاریخ را عوض کند، اما این درست همان کاری بود که آیت آللّه خمینی از عهدۀ آن برآمد.»

ميشل فوکو " جامعه شناس فرانسوي: " محور و قطب اصلي انقلاب اسلامي ايران ، معنويت گرايي است . اين انقلاب به جاي آنکه بازگشت به ارزشهاي کهن باشد ، درصدد ارائه تعريف جديدي از عقلانيت است . عقلانيتي که در آن معنويت ، جايگاه ويژه اي دارد . اين ويژگي ، انقلاب اسلامي را از ساير انقلابها متمايز کرد و آن را به الگويي جديد تبديل نمود . "

" راينهاردلو " ، مدير انستيتوت پژوهشهاي فلسفي در هانوور آلمان ، در کتابي که خلاصه مباحث 30 تن از متخصصان ، عالمان و فيلسوفان در سمينار " اسلام و مسيحيت در اروپا " را دربر دارد : « نقش اسلام در بيست سال اخير قرن ما ، يک جهش و پيشرفت مهم و درعين حال ، شگفت آفرين پيدا کرده است . با توجه به اثرگذاري انقلاب اسلامي در احياي تفکر ديني ، به مسيحيان توصيه مي کنیم که اسلام را بهتر بشناسند و با مسلمانان باب گفتگو را باز كنند ."(منبع )

امام جمعه رتردامِ هلند حاج شیخ اسرافیل دمتریكین :"عزت مسلمانان و مستضعفان جهان ، در گرو وجود انقلاب اسلامی ایران بوده و هست و قبل از این انقلاب ، در خارج از كشور حتی از بیان اعتقادات خود بیمناك بودیم . به بركت این انقلاب كه باعث دلگرمی و حمایت از شیعیان مظلوم جهان شده ، توانستیم الگوی مناسبی را به جهانیان ارائه و در دنیای غرب به فعالیت‌های دینی و مذهبی مشغول باشیم . "(منبع)

دانيل پايپز " Daniel paipes يکي از فعالان انجمن سياست خارجي ايالات متحده امريکا: " بايد بپذيريم که پس از پيروزي انقلاب اسلامي براي ما امريکايي ها ضروري است که زمينه اي جهت مطالعه و تحقيق پيرامون مذهب فراهم آوريم . "

دانیل پایپس، رئیس انستیتو پژوهش های سیاست خارجی آمریکا: «آمریکا نخواهد توانست با مسلمانان سازش کند. ماچند سال پیش حساسیت خاصی نسبت به اسلام نداشتیم، اما امروز این گونه نیست. امروز مسلمانان به انقلاب اسلامی نظر دارند و از آن الگوبرداری می کنند. اگر این تجربه موفق شود، جسارت مسلمانان کشورهای دیگر بیش تر خواهد شد و این برای ما قابل تحمل نیست».(منبع :معجزه قرن بیستم)

اما آنچه دوست و دشمن به آن معترفند ، عظمت و بزرگی و اثرگذاری این انقلاب است . آیا عظمت این انقلاب خود دلیل روشنی براین حقیقت نیست که انقلاب اسلامی ایران همان انقلاب وعده داده ی شده ی مردم مشرق زمین است؟ همان انقلابی که به ظهور امام زمان عج ختم خواهد شد؟ همان انقلابی که  پرچم آن توسط سیدخراسانی به امام زمان عج سپرده خواهد شد؟

 • دشمنی های استکبار با انقلاب اسلامی
 • احساس خطر مستکبران درعرصه ی جهانی :

انقلاب نورانی ملت ایران ، ازهمان آغاز شکل گیری  ، مورد دشمنی ظالمان و مستکبران بوده است. اما علت این همه دشمنی چیست ؟ آیا جزاین است که ملت ایران اهداف انبیاء الهی را دنبال می کند؟ همان اهدافی که مورد نظر حکومت امام زمان عج است ؟ یعنی خداپرستی به جای پرستش طاغوت(یعبدک لایشرک بک شیئا). اجرای حق  (حتی لا یستخفی بشئ من الحق مخافه احد من الخلق) عزت اسلام و مسلمین (تعزبها الاسلام و اهله )عدالت و قسط به جای ظلم و فسق (الْعَدْلِ الْمُنْتَظَرِ ). و  این همان ها دقیقا چیزی ست که ظالمان را رو در روی دولت امام زمان عج قرارمی دهد  . و دراین جاست که با استقامت یک ملت دقیقا شاهد تحقق وعده های الهی و خوارشدن دشمنان بوده ایم (قاصِمِ الْجَبّارینَ، مُبیرِ الظّالِمینَ، مُدْرِکِ الْهارِبینَ، نَکالِّ الظّالِمینَ، ). آنها بیش ازهمه دریافتند که موفقیت اجرایی حکومتی که براساس چنین دیدگاهی بنانهاده شده ، مهرپایانی بر تمامی شیوه ها و روش های حکومت داری آنهاست و این جرقه ای ست که می تواند تمام کشورهای جهان را روشن کند و دنیا را به سمت برپایی چنین حکومتی درعرصه جهانی بکشاند . بنابراین دریافتند خطر از دست دادن فرمانروایی برجهان ، بزرگترین خطری ست که بقای آنها را تهدید می کرد. پس با سخت ترین و بیشترین و هوشمندانه ترین وسایل و امکانات و علوم انسانی به مقابله پرداختند تا این نور الهی را خاموش کنند . غافل از اینکه یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم .والله متم نوره و لو کره الکافرون .امابرای آنکه ببینیم مستکبران چگونه هرآنچه توانستند انجام دادند اما نتوانستند بر نور الهی این انقلاب غلبه کنند ، این دشمنی ها را در دو گروه  دشمنی های سخت و نرم خلاصه می کنیم. گرچه تشریح جزئیات جنایات و فریبکاری هایی که انجام دادند ، شرح یک تاریخ مظلومیت و رشادت ملت ایران است.

دشمنی های سخت :

1- حمله نظامی مستقیم آمریکا : تجاوز نظامی آمریکا با ایران هفت هلی کوپترجنگی در صحرای طبس . زدن سکوی سلمان در آبهای جنوب ایران توسط آمریکا در روزهای پایانی جنگ.زدن هواپیمای مسافری ایران در آبهای خلیج فارس و مدال گرفتن فرمانده آن ازدست رئیس جمهورآمریکا.

1- جنگ تحمیلی : امروز کسی نیست که نداند تمامی کشورهای بلوک شرق و غرب با تمامی قدرت نظامی و اطلاعاتی و تسلیحاتی و رسانه ای و مالی به مزدورمنطقه ای خود کمک کردند ، تا با ورود به ایران و ترتیب دادن یک قتل عام بزرگ ، انقلاب ملت ایران را در همان آغاز نابودکنند .اما رویایی سردارقادسیه در فتح سه روزه تهران، با غیرت دلیرمردان ایران به گور رفت .  این دلاوری ها صدها هزار شهید و جانباز برجای گذاشت و خسارت های ناشی ازجنایات غربی ها مانند بمب های میکروبی و شیمیایی هنوز نیز از ملت ایران ، قربانی می گیرد. هرچند خون شهدا ، سبب بیداری بیشتر ملت ایران شد اما براستی چه تعداد از یاران مخلص امام زمان عج را از ملت ایران گرفت ؟

به جرم کدام هدف بزرگ؟

2- ترور ها: ترور بزرگان اثرگذاری مانند شهیدبهشتی و هفتاد دو تن از یاران وفادار انقلاب در دفترحزب مانند شهید دیالمه و عباسپور و قندی .... . شهید مطهری .شهید آیت .شهیدمفتح . شهیدان رجایی و باهنر. شهید لاجوردی . قدوسی . هاشمی نژاد .شهدای محراب . ایت الله دستغیب . صدوقی . مدنی و صدها انسان مخلص و بسیجی و سپاهی که دلداده این انقلاب بودند.

3- تحریم ها :اعمال تحریم های همه جانبه ی . درخرید ابزار و امکانات و بستن در های انتقال دانش و علم برای عقب نگه داشتن ایران . گذشته از ایجاد محرومیت شاید هریک قطعه ای که تحریم می شد جان یک ایرانی بیمار را می گرفت.

4- مهره گذاری :جایگزینی مهره های سرسپرده ای مانند بنی صدر و موسوی در بدنه نظام با ابزار تبلیغات ، برای شکستن استقامت ، ضربه زدن به منافع ملی و کشتارملت ایران .خیانت های زیربنایی این مهره ها از ضربه های جنگ نیز سخت تربود  .نوشاندن جام زهر به امام و به شهادت رساندن  مخلصین ترین یاران امام زمان عج در عملیاتی مانند کربلای پنج  با لو دادن اطلاعات به دشمن ، بخش بسیارکوچکی ازین جنایات است . تلاش برای تجزیه ایران از طریق کمک اطلاعاتی و مالی به گروه های معاند .  ضربه زدن به کشاورزی برای وابسته کردن ایران از نظر غذایی به خارج ، دولتی کردن اقتصاد برای توقف رشد اقتصادی ملت ایران . افزایش هزینه و تخریب پایتخت برای قفل کردن کارها (+). ویرانی شهرها و روستاها با نرساندن امکانات و بودجه به آنها . کشتارجاده ای از طریق تولید انبوه خودرو و ناامنی راهها و بستن قراردادهای سنگین ترانزیت کالا و رهاشدن میلیونها کامیون خارجی درجاده های ایران که امار کشته های جاده ای را از آمار شهدای جنگ نیز فراتربرد !!!! تهاجم فرهنگی بوسیله چاپ صدها هزارکتاب و مجله و روزنامه برای تهی کردن هویت دینی ملت ایران در درون و سلب اعتماد نسل های بعدی به خوبان و پاکان نظام .ازهم پاشیدن کارخانه های داخلی با انواع و اقسام روشهای قانون گذاری توسط مهرهای نادان یا خائن مستقردرمجلس و سه دولت اول.توقف تولید و وابسته کردن ایران به خارج با سیاست گذاری های اشتباه مهره های داخلی مثلا با کمک واردات سنگین.تلاش برای هضم ایران دراقتصادجهانی برای له شدن اقتصادی ایران.(بحرانی که امروز دامن گیرکشورهای اروپایی ست) . همه ی این ها بخش کوچکی از عملکرد مهره های خائن داخلی ست.

5- بلوکه کردن اموال و دارایی های ایران نزد بانکهای خارجی: تنها دریکی ازین دشمنی ها 11 میلیارد دلار از اموال ملت ایران نزد بانکهای خارجی توسط موسوی خیانت کارو تیمش بلوکه شد .(دراین باره بخوانید : آن روی سکه تدارکاتچی های مجسمه ی آزادی )

و در حوزه جنگ نرم شاهد پیگیری این برنامه ها و دشمنی ها از طریق ابزارهای رسانه ای بوده ایم :

1- مرعوب كردن مسئولين، شخصيتهاي سياسي و نخبگان كشور
2- تضعيف اراده عمومي مردم. از راه ایجاد ترس و ناامنی ذهنی.
3- تغيير درك صحيح مردم از واقعيت هاي موجود جامعه. با دادن اطلاعات غلط و کانالیزه شده به مردم . که نمونه اثرات تخریبی این روش را برمنافع ملی و روحیه ملت ایران ، در فتنه 88 دیدیم .
4- سلب اعتماد ملت از مسئولين كشور. هجمه شخصیتی و عملکردی به خدمتگزارانی مانند دکتراحمدی نژاد .سانسورحقیقت و بالا بردن خائنانی مانند خاتمی.
5- ترويج انواع  شايعات برای شکستن قدرت ایستادگی ملت . ازجمله بزرگنمایی اثرات تحريم و فشار اقتصادي بر كشور. سیاه نمایی عملکرد دولتها. نادیده گرفتن موفقیت های ملت ایران و تحقیربزرگی های او.
6- تلاش برای تغییرهویت دینی -جهادی نسل جوان. با فشار رسانه ای . تعلیمات ناصحیح مذهبی درمدارس و دانشگاهها.ترویج شیوه های انحرافی دینداری و معنویت بدون سیاست و نادیده گرفتن شهدا و بزرگان عرصه جهاد دررسانه ها حتی سیمای ملی درسالهای سیاه خاتمی.....
7- عوض كردن جاي متهم و مدعي با ابزار تبليغاتي و رسانه اي.
8- ترساندن ملت هاي منطقه از ملت ايران و انقلاب اسلامي.
9- دامن زدن به اختلافات مذهبي، قومي، جناحي، سياسي و رقابت هاي صنفي

اما همه این دشمنی ها که برای شرح جزئیات برنامه های آن صدها کتاب نیازاست ، هیچ کدام نتوانست بر موج حرکت این انقلاب الهی فائق آید . آیا به راستی این معجزه نیست که نظامی با چنین حجم سنگین دشمنی از سوی همه کشورهای قدرتمند جهان که دارای بالای ترین پتانسیل هوش و قدرت علمی و امکانات مادی بودند نتوانسته بر حرکت انقلاب و نظام فائق آید ؟

اگر جمهوری اسلامی ایران ازجانب خداوند یاری نمی شد چگونه دربرابر این همه دشمنی سنگین کمر راست می کرد ؟ آیا باقیماندن این نظام با این همه دشمنی خود دلیل روشنی بر حمایت ها و هدایتهای الهی این انقلاب از سوی خلیفه خدا در زمین نیست ؟ و آیا نظر ویژه حضرت ولی عصر براین انقلاب براین نیست که این انقلاب مقدمه ای بر انقلاب جهانی ست . و سوال اخر اینکه  امروز چنین انقلابی چه کسی ست ؟ آیا کسی بجز یک مرد الهی و بزرگ می تواند رهبری چنین انقلابی را عهده دارباشد؟ کسی که ائمه اطهار  با دهها روایت سیدخراسانی از او تمجیدکرده و او را تایید کرده اند ؟

 

بشارت ائمه اطهار به حركت بزرگ شيعيان ايران و انقلاب مقدمه ساز ظهور

- ابو خالد كابلى از امام باقر عليه السّلام روايت كرده است كه آن حضرت فرمود:
-  گوئى مى‏بينم كه قومى در مشرق خروج كرده‏اند و خواستار حقّ‏اند ولى به ايشان داده نمى‏شود، باز خواستار آن مى‏شوند و به آنان داده نمى‏شود، پس چون چنين مى‏بينند شمشيرهاى خود را بر گردن خويش مى‏افكنند (آماده كارزار مى‏شوند) پس آنچه مى‏طلبند به ايشان بدهند ولى ايشان از پذيرفتن آن خوددارى مى‏كنند تا اينكه قيام نمايند و آن را به كسى باز ندهند مگر به صاحب شما، كشتگانشان شهيدند، بدانيد اگر من خود آن را در مى‏يافتم حتما خود را براى صاحب اين امر نگاه مى‏داشتم» غيبت نعمانى- ترجمه غفارى، ص: 383

رسول خدا(ص) : ما اهل بيتى هستيم كه خدا آخرت را براى ما خواسته است و اين اهل بيت من بعد از من دچار بلاء شده و (از حقوق خود) محروم خواهند شد تا اينكه عده‏اى كه بيرقهاى سياهى دارند از طرف مشرق مى‏آيند و دو مرتبه يا سه مرتبه حق خود را طلب ميكنند و حق را بآنها نميدهند تا اينكه جنگ كنند و غالب شوند، آنگاه حق آن‏ها را بآنها ميدهند ولى قبول نميكنند و حق را بمردى از اهل بيت من رد ميكنند و او زمين را پر از عدل ميكند بعد از آنكه از ظلم پر شده باشد هر كدام از شما آن را درك كرديد بايد خود را بآن برسانيد و لو اينكه با دست و سينه خود از روى برف برويد زيرا كه او مهدى عليه السّلام است.
فتنه و آشوبهاى آخر الزمان(ترجمه ملاحم و الفتن)، باب 93 متن، ص: 36

هنگامي كه پرچم هاي سياه از خراسان به راه افتاد به سويش بشتابيد ولو با سينه خيز رفتن بر روي برفها باشد ، كه صاحبان آن پرچم ها  طرفداران حق هستند ، آنها حق را مطالبه مي كنند ولي به آنها داده نمي شود ، نبرد مي كنند و پيروز مي شوند ، آنچه مي خواستند به آنها داده نمي شود ، نبرد مي كنند و پيروز مي شوند آنچه مي خواستند به آنها داده مي شود ولي آنها ديگر نمي پذيرند ، گويي با چشم خود مي بينم كه شمشيرها را حمايل كرده اند ، و پيش مي تازند تا پرچم ها را به مهدي(ع) تسليم  كنند ، آگاه باش كه آنها ياران مهدي اند و زمينه سلطنت جهاني او را فراهم مي سازند ، دلهاي آنها چون قطعات آهن است ، هنگامي كه پرچم هاي سياه را مشاهده كرديد كه از سوي مشرق به حركت درآمده فارسيان را گرامي بداريد كه دولت ما در ميان آنها مي باشد. غيبت شيخ طوسي ص 262 ، ملاحم و الفتن ص 27

امام كاظم(عليه السلام) فرمود : مردى از قم ، مردم را به حق فرا مى خواند . پيرامونش گروهى گرد مى آيند كه دل هايشان مانند پاره هاى آهن است . توفان هاى وزنده ، آنان را نمى لرزاند و از جنگ خسته نشده و نمى هراسند . به خدا توكل كرده و عاقبت از آنِ پارسايان است ( بحار 57/215 ) .

چون حكومت بني فلان سپري شود، خداوند با مردي از ما اهل بيت(ع) بر آل محمد(ص) منت مي نهد ، كه با تقوا گام مي سپارد و بر اساس هدايت رفتار مي كند ، و در كارهايش رشوه نمي گيرد ، به خدا سوگند نام خود او و پدرش را مي دانم ، آنگاه به محضر امام عادل از ما مي رسد .....
بشاره الاسلام ص 161

چون نشانه هاي ظهور فرا رسد ، خداوند يكي از شيعيان ايراني را برمي انگيزد كه گرامي ترين اسب سوار عرب(هاشمي و بلندمرتبه است) است ، خداوند به وسيله آنها دين را ياري مي كند. بشاره الاسلام ص 29

وقتى كه ديديد از طرف مشرق بيرقهاى سياهى نمايان شد فارس را اكرام كنيد، زيرا كه دولت ما در ميان آنها است. ملاحم و الفتن ص 16

و دهها حديث ديگر

صفاتي كه از روايات فوق براي انقلاب موعود روايات استخراج مي شود :

1- اين انقلاب در مشرق زمين رخ خواهد داد
2- انقلابيون خواستار حق هستند اما به آنها داده نمي شود
3- رد كردن پاسخ مثبت حاكمان و قيام همه جانبه 
4- كشته هاي آنها شهيد محسوب مي شوند
5- رهبر انقلاب آنها مردي از قم است
6- نماد حركت آنها پرچم هاي سياه است
7- انقلاب مشرق زمين صاحب پرچم هدايت است و مسلمانان به هر قيمتي بايد آن را ياري كنند
8- انقلابيون درگير جنگي طولاني با دشمنان خود خواهند شد.
9- بوي پرچم هاي انقلاب موعود چون مشك به همه جا مي رسد ( انقلاب موعود محبوب ملتهاست)
10-  رهبران انقلاب روايات از سيد قمي تا خراساني و شعيب و ياران آنها بسيار محكم و قدرتمند هستند
11- ميان شروع حركت آنها تا ظهور بيش از عمر يك انسان فاصله نيست.
12- مرحله آخر  انقلاب مشرق زمين ، تسليم پرچم به امام زمان(عج) مي باشد

بررسي انطباق صفات انقلاب موعود روايات بر انقلاب اسلامي ايران

1- اين انقلاب در مشرق زمين(ايران) رخ خواهد داد

روايات شريف در مورد مكان وقوع اين انقلاب تعابير مختلفي به كار مي برند ، در روايت معروف امام كاظم(ع) ، مردي از قم ... ، مكان وقوع اين حركت بزرگ شهر قم و به تعبيري ديگر كل ايران است ، همچنين است رواياتي كه از اهل خراسان بعنوان انقلاب گران موعود ياد مي كنند و عبارت " من المشرق " نيز همين حقيقت را مي رساند زيرا مولفين و راويان از صدر اسلام تا كنون بالاتفاق براين مسئله توافق دارند كه مراد از مشرق زمين ، اهل قم ، اهل خراسان و ...  در لسان روايات سرزمين ايران كنوني مي باشد. همچنين عبارت " فاكرموا الفرس فان دولتنا فيهم " ، فارس ها (ايراني ها) را گرامي بداريد كه دولت ما در ميان آنان است ، به خوبي نشان مي دهد كه دولت و انقلاب مزكور در ميان فارس هاي ايران  ايجاد خواهد شد.


عصر ظهور / علامه كوراني / جلالي / چاپ و نشر بين الملل / ص 219

سرزمين ايران حدوداً در مشرق حجاز و شهر مدينه

آغاز حركت توفنده انقلاب اسلامي و مخصوصا پيروزي شگفت انگيز آن تمامي نگاهها را به خود معطوف داشت ، بسياري از محققين و بزرگان كه تا قبل از آن با وجود ملاحظه چند باره اين روايات به اهميت آن پي نبرده بودند ، به يك باره خود را با حقيقي بزرگ و درخشان روبرو ديدند ، حقيقتي كه همچنانكه اهل بيت(ع) بشارت داده بود ، خورشيد آن از مشرق يعني سرزمين ايران اسلامي طلوع كرده و بر تمامي جهان پرتو افشاني مي كرد.

خرداد 42 ، نقطه عطف عصر حاضر

توجه دوست و دشمن به تحولات ايران با انتشار موج درخشان انقلاب اسلامي


البته اين مطلب با جايگاه بسيار برجسته اي كه ايرانيان در نزد اهل بيت(ع) از ابتدا داشته اند سازگاري كامل دارد ، به عبارتي ديگر كاملاً طبيعي است كه رسالت بزرگ زمينه سازي براي قيام قائم(عج) به مردم اين سرزمين كه مورد اعتماد و تمجيد اهل بيت(ع) قرار داشته اند ، محول شود.درباره این خصلت انقلاب گفتارشهید آوینی را عینا ذکرمی کنیم "اين حركت از ايران (مشرق زمين) آغاز مى‏شود. ايران سرزمينى است كه در آن برف مى‏بارد، در حالى كه باريدن برف در جزيره ‏العرب متداول نيست. انقلاب اسلامى ايران نيز در ماه بهمن به پيروزى رسيد. بهمن در زبان فارسى به معناى توده انبوه برفى است كه در كوهها جمع مى‏شود و به سوى دره‏ها و دشتها سقوط مى‏كند; همچنين به ذرات ريز برف كه در هوا معلقند و گاهى باعث‏به وجود آمدن كولاك مى‏شود، بهمن مى‏گويند.  از آن سبب اين ماه را بهمن ناميده‏اند كه موسم ريزش برف در ايران است; جمله "فاتوها و لوحبوا على الثلج; به آن نهضت‏بپيونديد حتى اگر با سينه خيز رفتن روى برف باشد" در اين روايات دليل روشنى است‏بر اينكه شروع اين حركت از ايران مى‏باشد; افزون بر احاديث‏شريفى كه بر شروع اين حركت از ايران دلالت دارد، پيروزى انقلاب اسلامى در دهه دوم ماه بهمن كه فصل ريزش برف سنگين در ايران است و به كار بردن اين جمله "حبوا على الثلج" به همراه كلمه مشرق در روايات به روشنى به مكان شروع اين حركت اشاره دارد." (منبع سایت شهید آوینی:نهضت امام خمينى زمينه ‏ساز ظهور دولت‏ حضرت مهدى (عج))

2- انقلابيون خواستار حق هستند اما به آنها داده نمي شود

علت قيام اوليه مردم مشرق زمين در چند روايت ذكر گرديده است ، " يطلبون الحق فلا يطيعونه " ، " فيسالون الخير فلا يطيعونه " ،  يا در حديث مردي از قم ، " يدعوا الي الحق "، علت قيام و انقلاب اوليه ذكر گرديده است.
بطور خلاصه مجموعه روايات نشان مي دهد كه مردم ايران زمين مطالبه حقي دارند و يا حق را مي طلبند و به آنها داده نمي شود و آنها مجبور مي شوند كه قيام كنند ، يعني قيام اوليه آنها دفعي و به يك باره نيست ، بلكه در ابتدا  از راههاي مسالمت آميز و با درخواست و گفتگو حق و خير را مي طلبند و چون به آنها داده نمي شود ، در نهايت مجبور مي شوند كه قيام و درگيري مي شوند.
با كمي دقت ، كاملا روشن است كه اين مشخصه نيز به طور كامل بر انقلاب مردم ايران منطبق است ، چه قيام مردم ايران را بر عليه  دشمن داخلي بدانيم و چه بر عليه دشمن خارجي ، همانگونه كه نويسنده عصر ظهور اين دو حالت را ذكر كرده و به تحليل آن پرداخته است ، خواهيم ديد كه هر دو حالت منطبق بر اتقلاب ايران مي باشد ، چه اينكه ريشه هاي قيام 42 به درخواستهاي مكرري كه مردم ايران از سالها پيش داشته اند مبني بر لزوم دخالت و نظارت اسلام در حكومت ايران كه وقعي به آن نهاده نمي شد ، و اين مطالبه حق كه در قيام مشروطه و حركت آيت الله كاشاني و فدائيان اسلام و در نهايت حركت امام راحل(ره) مطرح شده بود با بي اعتنايي حاكمان سرسپرده ، رد شده بود و تنها راه باقيمانده قیام بود. امام خمینی ره درباره علت و انگیزه این قیام می فرمایند:«... این قیام، قیام حق بر باطل بود. قیام عبودیت بر طاغوت بود."
البته علامه كوراني در حالت دوم فرض مي كند كه قيام بر عليه ابرقدرتهاي جهاني صورت گرفته است و درخواست اوليه نيز مطالبه عدم دخالت در شئون زندگي و حكومت مردم سرزمين ايران است.
البته آنچه صحيح به نظر مي رسد اين است كه ما اين دو دشمن را يكي دانسته ، مبناي مطالبه و حركت اول را همان قيام 42 و مطالبه پيش از آن بدانيم كه اين درخواست بعد از پيروزي انقلاب به نوعي ديگر با دشمن خارجي مطرح شده است و مي تواند شامل رد درخواست پذيرش صلح از طرف استكبار توسط ايرانيان باشد.

در نهايت مي بينيم كه اين روند مطالبه ، رد مطالبه ، قيام ، دادن مطالبه از طرف حاكمان ، چشم پوشي از مطالبات اوليه و قيام نهايي ، به طور كامل در انقلاب ايران به چشم مي خورد و اين مشخصه انقلاب موعود و مورد بشارت در روايات به طور كامل در سير تحولات انقلاب اسلامي ايران ديده مي شود ، گويي معصوم(ع) بعد از وقوع انقلاب اين احاديث دقيق را بيان فرموده اند!

3-  رد كردن پاسخ مثبت حاكمان و قيام همه جانبه

روايات شريف بيان مي نمايند بعد از اينكه درخواست به حق اهل مشرق با مخالف حاكمان خود روبرو مي شود ، نشانه هاي قيام همه جانبه در اهل مشرق هويدا مي گردد ، فلذا حاكمان به صلاح خود مي دانند كه به طور موقت با اين درخواست موافقت نمايند و اين مطلب را به انقلابيون اعلام مي كنند و با درخواست هاي اوليه آنها اعلام موافقت مي كنند ، اما ديگر دير شده است
فيعطون ما سالوا فلا يقبلونه
انقلابيون يا به دليل اطلاع از تزوير و دروغ حاكمان و يا دلائل ديگر به موافقت و كوتاه آمدن حاكمان وقعي نگذاشته و قيام همه جانبه خويش را آغاز مي كنند ،

" و قد وضعوا سيوفهم علي عواتقهم "

به طور خلاصه براي اين مسئله دو حالت را مي توان در نظر گرفت :

1- مطالبه اهل ايران از حاكمان ضد دين خود مبني بر حضور اسلام در حكومت و زندگي اجتماعي كه در ابتدا رد مي شود ولي وقتي شاه با مقاومت و قيام مردمي روبرو مي شود با اشاره اربابان خود با قبول نظارت شش نفر از فقهاي اسلام بر قوانين كشور ، سعي در خاموش كردن شعله انقلاب داشت كه با رد اين فريب توسط امام و انقلابيون ، قيام همه جانبه و انقلاب بزرگ اسلامي شكل گرفت.
2- مطالبه اهل ايران از ابرقدرتهاي جهاني مبني بر دخالت نكردن در امور ايران كه در ابتدا با مخالفت ابرقدرتها و آغاز جنگ توسط آنها بر عليه ايران روبرو مي شود ولي در ادامه وقتي با مقاومت ايران روبرو مي شوند ، با درخواست ايران موافقت مي كنند به اين شرط كه ايران نيز از صدور انقلاب و اسلام ناب و حمايت از گروههاي مقاومت دست بردارد كه با مخالفت ايران روبرو مي شود و حركت ايرانيان بعد از اين رد درخواست دشمنان بعد از وقفه اي ، وارد مرحله قيام همه جانبه خود و اهداء پرچم اسلام به امام زمان(عج) مي گردد.

يكي از وجوه " فيعطون ما سالوا فلا يقبلونه " مي تواند

موافقت شاه ملعون با خواست انقلابيون و درخواست پايان انقلاب و عدم پذيرش اين موضوع توسط امام راحل(ره) و ادامه اعتراضات انقلابي باشد

يكي ديگر از وجوه " فيعطون ما سالوا فلا يقبلونه " مي تواند

صدور قطعنامه سازمان ملل  مبني بر توقف جنگ و آتش بس و مخالفت ايران با اين درخواست به دليل عدم ضمانت اجرائي و نواقص ديگر باشد.

 

فلا يقبلونه حتي يقوموا
فيعطون ما سالوا فلا يقبلون... و قد وضعوا سيفوهم الي عواتقهم

و به خوبي و با كمال حيرت مي بينيم كه معصوم(ع) چگونه با چند جمله سيرتاريخي انقلاب اسلامي مردم ايران را به خوبي ترسيم كرده است گويي كه در عصر حاضر زندگي مي كرده و از نزديك تمام تحولات را به چشم مبارك خويش ديده است.
انطباق عجيب اين صفت انقلاب مردم مشرق زمين بر انقلاب اسلامي ملت قهرمان ايران نيز دليلي محكم بر موعود بودن اين انقلاب الهي مي باشد.

4- كشته هاي آنها شهيد محسوب مي شوند

قتلاهم شهداء
نكته بسيار زيبا ، قابل تامل و معناداري كه در اين احاديث وجود دارد ، تاكيد بر واژه شهيد و شهادت و بيان آن بعنوان يكي از خصوصيات انقلاب موعود است.
معصوم(ع) در اين روايات از اهداء كشته هاي بسيار در اين انقلاب مقدس خبر مي دهد ، و آنها را شهيد مي داند ، از سويي ديگر مي توان اين احاديث را پيام هايي مهم ،  براي هدايت رهبران اين نهضت الهي براي برجسته كردن حقيقت شهيد و شهادت و همچنين ايجاد شور و عشق در قلب انقلابيوني كه خود را مصداق اين احاديث ديده و خود را در آستانه فوز عظيم شهادت مي يابند دانست. همه آگاهان مي دانند كه تا قبل از آغاز انقلاب اسلامي حقيقت درخشان شهيد و شهادت در ميان مسلمانان تا چه اندازه غريب و مهجور بود و به همين دليل نيز دشمنان خارجي و سرسپردگان داخلي آنها به راحتي بر امور مسلط شده و هرچه مي خواستند بر سر اسلام و مسلمين مي آوردند.

ويژگي اهداء شهيد در انقلاب موعود روايات عصر ظهور به طور كامل در انقلاب اسلامي ما وجود دارد ، فرهنگ ايثار و شهادت آنچنان با انقلاب عجين شده و نهادينه گرديده است كه بعد از سالها فاصله از دفاع مقدس ، كاروانهاي راهيان نور هر روز پر رونق تر از ديروز به سوي سرزمين شهيدان رهسپار مي شوند.

اما با آغاز انقلاب اسلامي  و به واسطه اخلاص رهبران انقلاب و انطباق اصول انقلاب با اصول اسلام ، مفهوم شهيد و شهادت به سرعت از غربت درآمده و به عنوان يكي از برجسته ترين ويژگيهاي حركت انقلاب ، جهان را متوجه خود نمود.
دوست و دشمن هر يك به روشني اين وجه و ويژگي درخشان انقلاب را مشاهده كرده و به نوعي از آن متاثر شدند ، دوستان ، مسلمانان و مستضعفان جهان ضمن عميق تر كردن ارادت خود به انقلاب ، تلاش كردند كه اين مفهوم دشمن شكن و انقلابگر را در سرزمين خود پياده سازند و دشمنان با درك ويژگي شهادت طلبي و قدرت روز افزون انقلاب در موضع ضعف و انفعال قرار گرفتند.
در نهايت مي بينيم كه ويژگي برجسته شهادت طلبي كه در انقلاب هاي مادي بي معناست ، و در بسياري از حركتهاي ضعيف اسلامي پيشين آنچنان درخششي نداشته است ، به عنوان يكي از برجسته ترين وجوه انقلاب اسلامي مي درخشد و به خوبي بر فرموده احاديث شريف منطبق است.

5- رهبر حركت آنها مردي از قم است كه بسوي حق دعوت مي كند

امام كاظم(عليه السلام) فرمود : مردى از قم ، مردم را به حق فرا مى خواند . پيرامونش گروهى گرد مى آيند كه دل هايشان مانند پاره هاى آهن است . توفان هاى وزنده ، آنان را نمى لرزاند و از جنگ خسته نشده و نمى هراسند . به خدا توكل كرده و عاقبت از آنِ پارسايان است ( بحار 57/215 )

مي بينيم كه امام كاظم(ع) رهبر انقلاب موعود را مردي از قم مي داند كه مردم را به حق فرا مي خواند و داراي ياراني مي باشد كه در راه هدف مقدس خود چون پاره هاي آهن و فولادند

اما اين رهبر موعود از شهر قم كيست؟

،اين مسئله مورد اتفاق همه محققين مي باشد كه در طي قرنهاي گذشته به گواهي تاريخ هيچ رهبري با مشخصات فوق در قم وجود نداشته است و همچنين ياراني به استحكام آنچه روايات مي فرمايند و آغاز انقلاب از شهر قم به رهبري امام خميني(ره) در طول تاريخ نه تنها در شهر قم كه در تمام ايران بي سابقه بوده است مضاف بر اينكه حديث در فراز پاياني خود با عبارت " و عاقبت از آن پرهيزكاران است " موفقيت اين انقلاب را نيز به طور ضمني بيان مي فرمايد. پس تنها حركت رخ داده منطبق بر احاديث حركت امام(ره) از شهر قم مي باشد.

سيد قمي يا رهبري كه از قم قيام مي كند و در مشرق زمين انقلابي بزرگ را پي ريزي مي نمايد.


علاوه بر حديث فوق ، حديث ديگري كه اين حقيقت رو به صراحت ديگري بيان مي نمايد
« از احمد بن سالم، از محمد بن یحیی بن ضریس، از محمد بن جعفر، از نصر بن مزاحم و ابن ابی حماد، از ابی داود از عبدالله بن شریک از ابی جعفر علیه السلام که فرمود: ابوبکر و عمر و زبیر و عبدالرحمن بن عوف به درگاه رسول الله (ص) نزدیک شدند و نشستند، پس پیامبر(ص) بر آنها وارد شد، کنارشان نشست، دمپایی اش گسیخته شد و با دمپایی اش اشاره وار به حضرت علی بن ابی طالب (ع) زد، سپس فرمود: همانا از سمت راست خداوند عزوجل – یا از سمت راست عرش – قومی از ما برخاستند که بر منابری از نورند، صورت هایشان نورانی است و لباسهایشان نورانی است، صورت هایشان بر چشم ناظرین دیگر پرده می اندازد. ابوبکر گفت: ای پیامبر، خدا آنها کیستند؟ پس ایشان سکوت کردند. زبیر گفت : ای پیامبر خدا، آنها کیستند؟ پس ایشان سکوت کردند. عبدالرحمن بن عوف گفت: ای پیامبرخدا، آنها کیستند؟ پس ایشان سکوت کردند. سپس حضرت علی (ع) فرمودند: ای پیامبر خدا، آنها چه کسانی هستند؟ پس ایشان فرمودند: آنها قومی هستند که به واسطه ی روح الله به یکدیگر محبت می ورزند (دلهایشان به هم نزدیک می شود)، درحالی که هیچ نسب یا اموال مشترکی ندارند؛ آنها شیعه ی تو هستند و تو امامشان هستی ای علی. »
بحار الأنوار، ج 65، ص 139؛
مي بينيم كه اين گروهي كه در آخرالزمان مي آيند ، شيعيان واقعي امام علي (ع) بوده و بواسطه " روح الله " به يكديگر عشق مي ورزند ، به خوبي بر روح الله الموسوي الخميني و ياران استوارش قابل تطبيق است. و اين انطباق اين صفت نيز به خوبي مصداق بودن انقلاب اسلامي ايران را بر انقلاب موعود روايات عصر ظهور نشان مي دهد.

6- نماد حركت انقلاب مردم مشرق زمين ، پرچم هاي سياه است

ما در فصل بعد در بحث مفصل پرچم هاي سياه ، و توضيح ، تفسير و رمزگشايي از اين نشانه ذكر شده در روايات عصر ظهور براي انقلاب مردم مشرق زمين ، خواهيم ديد كه  يكي از وجوه پرچم هاي سياه جنبه مفهومي – حقيقي آن است به اين توضيح كه درست است كه مرحله آخر انقلاب موعود براي اهداء پرچم به امام زمان(عج) با قيام پرچم هاي سياه روي خواهد داد اما اين مسئله منافاتي با عجين بودن اين انقلاب با پرچم هاي سياه عزاداري براي اهل بيت(ع) ندارد ، همچنانكه رواياتي آغاز اين انقلاب (كه هنوز خبري از قيام آخر و اهداء پرچم به امام زمان(عج) نيست) از پرچم هاي سياه سخن گفته اند كه نشان مي دهد ، پرچم هاي سياه نه تنها در مرحله آخر انقلاب مشرق زمين ديده مي شود كه از ابتدا اين انقلاب با پرچم هاي سياه آغاز شده است.

به طور مثال در روايت زير دقت فرماييد :

هنگامي كه پرچم هاي سياه از خراسان به راه افتاد به سويش بشتابيد ولو با سينه خيز رفتن بر روي برفها باشد ، كه صاحبان آن پرچم ها  طرفداران حق هستند ، آنها حق را مطالبه مي كنند ولي به آنها داده نمي شود ، نبرد مي كنند و پيروز مي شوند ، آنچه مي خواستند به آنها داده نمي شود ، نبرد مي كنند و پيروز مي شوند آنچه مي خواستند به آنها داده مي شود ولي آنها ديگر نمي پذيرند ، گويي با چشم خود مي بينم كه شمشيرها را حمايل كرده اند ، و پيش مي تازند تا پرچم ها را به مهدي(ع) تسليم  كنند ....

ملاحظه مي كنيد كه پرچم هاي سياه از آغاز انقلاب روايات ديده مي شود.

بررسي روايات نشان مي دهد علاوه بر پرچم هاي سياهي كه توسط لشكر سيدخراساني و شعيب به اهتزار درآمده و به سمت عراق حركت خواهد كرد ، پرچم هاي سياهي نيز در آغاز انقلاب مردم مشرق زمين ذكر گرديده اند كه مي تواند منطبق بر پرچم هاي سياه عزاداري اهل بيت(ع) باشد ، همچنانكه آغاز انقلاب در محرم 42 و روز بزرگ عاشورا رقم خورد و عده زيادي از انقلابيون در 15 خرداد 42 به خاك و خون كشيده شدند كه امام راحل اين روز بزرگ را براي هميش عزاي عمومي اعلام فرمودند.

نگاهي اجمالي به تاريخچه انقلاب نشان مي دهد كه اولا دقيقا آغاز انقلاب در زمان برافراشته بودن پرچم هاي سياه عزاي امام حسين(ع) در محرم خونبار تاريخي سال 42 شروع شدن و ثانيا عاشواري 42 به عنوان نقطه آغاز اين انقلاب با سخنراني تاريخي امام راحل(ره) به خوبي اين مفهوم را قابل درك و پذيرش مي نمايد.

همچنين به خاك و خون كشيده شدن هزاران تن از شيعيان پاكباخته در 15 خرداد 42 كه به حق قيام كرده و هيچ انگيزه اي جز حمايت از رهبر الهي خود نداشتند ، نيز مي تواند بعنوان نشانه و پرچمي از عزاداري تلقي شود همچنانكه امام راحل(ره) نيز اين روز بزرگ را براي هميشه عزاي عمومي اعلام فرمود.

مي بينيم كه وجه اول پرچم هاي سياه خراسان بر انقلاب موعود روايات صادق است و البته در فصل بعدي علت سياه بودن پرچم هاي سياه اصلي كه توسط لشگر شعيب و سيد خراساني برافراشته خواهد شد ، مورد تحليل و بررسي قرار خواهد گرفت.

7- پرچم انقلاب روايات پرچم هدايت بوده و مسلمانان به هر قيمتي بايد آن را ياري كنند

صفت ذكر شده براي انقلاب در احاديث متعددي قابل مشاهده است ، عبارتهاي " يطلبون الحق " ، " قتالهم شهدا " ، " حتي يدفعوا راياتهم الي القائم المهدي " ، و عبارات متعدد ديگر كه به وفور در احاديث بسياري به چشم مي خورد ، نشان مي دهد كه انقلاب موعود مردم مشرق زمين از ديد ائمه اطهار(ع) صاحب پرچم هدايت بوده و در صراط مستقيم اهل بيت عصمت و طهارت(ع) قرار دارد ، از اين جهت است كه ائمه اطهار(ع) با عبارات عجيبي مسلمانان را ترغيب به ياري اين انقلاب مي نمايند ، فاتوها ولوحبوا علي الثلج ، و به آنها امر مي كنند كه حتي با شرايطي سختي مانند سينه خيز رفتن روي برف و يخ نيز خود را به ياري اين انقلاب مقدس برسانند.
مقدمه ساز بودن اين انقلاب براي نهضت جهاني اسلام و حركت بزرگ امام مهدي(عج) خود به تنهايي حكايت از محتوي و حركت كلي ارزشمند اين انقلاب دارد كه كاملا مطابق شريعت ناب محمدي مي باشد ، مضاف بر اينكه رواياتي خود اين انقلاب را به نوعي آغاز ظهور امام مهدي(عج) مي دانند كه در احاديثي مانند " و مبداه من مشرق " ، و آغاز كار او از مشرق (ايران) خواهد بود ؛ نشان دهنده اوج و نهايت درستي راه اين انقلاب دارد.

اما پرچم انقلاب ما تا چه اندازه هدايتگر است ؟

براي نشان دادن صراط مستقيم انقلاب و پرچم كاملاً هدايتي و منطبق آن بر فرهنگ اهل بيت(ع) همين جمله بس كه امام عزيز كه بنيانگذار اين انقلاب الهي بودند فرمودند " انقلاب ما آغاز نهضت جهاني اسلام به پرچمداري حضرت حجت است.
وحشت شياطين غرب و شرق و اجماع قدرتهاي جهانخوار جهاني براي زمين زدن اين پرچم  تا جايي كه در طي چند دهه گذشته شب و روز در حال توطئه بر عليه اين انقلاب مقدس بوده اند ، نشان از ميزان هدايت گر بودن پرچم اين انقلاب دارد ، كه البته نزول امدادهاي غيبي و الطاف وبركات الهي در مقاطع گوناگون انقلاب به وضوح براي دوست و دشمن آشكار بود.

در شرايط رقت بار عصر كنوني كه بسياري از حكومتهاي اسلامي در دست سرسپردگان استكبار بوده و اوامر آنها را اجرا مي كنند ، حضور قدرتمند ايران اسلامي بسيار برجسته و ممتاز است و به همين علت مورد اقبال و توجه محرومان و مسلمانان جهان قرار گرفته و براي آنها بعنوان الگويي درخشان و محبوب مطرح است.
قابل ذكر است كه بسياري از مسلمانان بدون اطلاع از محتوي احاديث عصر ظهور و بسياري از آنها با اطلاع از اين احاديث علقه و علاقه شديدي به انقلاب اسلامي ايران دارند و برخي از آنها با رها كردن خانه و كاشانه خود ترجيح دادند تا در فضاي اين كشتي نجات قرار بگيرند.

8- ايرانيان درگير جنگي طولاني با دشمنان خود خواهند شد.

آنچه روايات مختلف موجود در منابع اهل سنت و برخي منابع شيعي نشان ميدهد اين است كه ايرانيان زمينه ساز ظهور در ادامه حركت خود درگير جنگي طولاني با دشمنان خود خواهند شد ، عباراتي مانند " و قد وضعوا سيوفهم علي عواتقهم" ( سلاح ها و شمشيرهاي خود را به گردن مي گيرند يا حمايل مي كنند ) نشان از اين دارد كه در مسير حركت اين زمينه سازان ظهور موانع ، درگيريها و كارشكني هايي مختلفي به وجود خواهد آمد كه جز با شمشير و سلاح برطرف نخواهد شد و بروز جنگ اجتناب ناپذير است.
آنچه برخي از محققين بدان اعتقاد دارند و برخي از احاديث نيز اين را نشان مي دهد اين است كه حركت ياد شده شيعيان مشرق زمين از آغاز حركت مراحل مختلفي را طي خواهد نمود كه بروز جنگي طولاني مدت يكي از مراحل آن است كه با پيروزي ايرانيان به اتمام خواهد رسيد و درنهايت پرچم انقلاب به صاحب آن سپرده خواهد شد.

بنا بر روايات شريف ، انقلابيون مشرق زمين كه زمينه ساز ظهور مي باشند ، درگير جنگي طولاني با دشمنان خود خواهند شد.

علامه كوراني اعتقاد دارد كه سيد خراساني در خلال جنگ طولاني ايرانيان در فضاي ايران ظاهر خواهد شد.

عصر ظهور / علامه كوراني / جلالي / چاپ و نشر بين الملل / ص 267

نگاهي به تاريخ انقلاب به خوبي انطباق كامل اين رويدادهاي مذكور در روايات را با وقايع انقلاب اسلامي نشان مي دهد ، وقوع جنگ نابرابر ايران و صدام به نمايندگي بلوك شرق و غرب به خوبي مي تواند مصداق جنگ طولاني ذكر شده در روايات باشد.
نكته قابل توجه اين است كه احاديث شريف بعد از عبارت و قد وضعوا سيوفهم علي عواتقهم ( سلاح ها و شمشيرهاي خود را به گردن مي گيرند يا حمايل مي كنند ) مرحله اي را براي انقلاب ذكر نمي كنند و ممكن است فاصله زماني ميان اتمام جنگ تا سپرده شدن پرچم ، بخشي شامل جنگ سرد و بخشي جزو مرحله ظهور و سپردن پرچم در نظر گرفته شده باشد.

9- بوي پرچم هاي اين انقلاب چون مشك به همه جا مي رسد ( انقلاب موعود محبوب ملتهاست)

اين حقيقت كه در بخشي از يك حديثي بسيار مهم مورد اشاره قرار گرفته است پرده از مطلب مهمي برمي دارد ، عبارت " يوجد ريحها بالمغرب كالمسك الاذفر " ، عطر آن در مغرب زمين بهتر از مشك و عنبر به مشام مي رسد ، نشان از اين حقيقت دارد كه حركت اين انقلاب در اقصي نقاط جهان و در بين ملل مستضعف و محروم و مومنين و مسلمانان بسيار محبوب بوده و از جايگاه برجسته اي برخوردار است.

از سويي ديگر تاكيد اهل بيت(ع) بر پرچم هدايت اين انقلاب و راه روش صحيح رهبران اين انقلاب موعود در فرازهايي كه مي فرمايد ، خداوند با مردي از ما اهل بيت(ع) بر آل محمد(ص) منت مي نهد ، كه با تقوا گام مي سپارد و بر اساس هدايت رفتار مي كند ، و در كارهايش رشوه نمي گيرد ، موجب مي شود تا اين انقلاب هرچه بيتشر در نزديك ملتهاي مسلمان و مستصعف عصر ظهور محبوب باشد ، از سويي ديگر اين انقلاب از دشمنان سرسخت سفياني و حاميان يهود و غربي آن است و از اين جهت نيز به خاطر عرض اندام و قدرت نمايي و رويارويي با ظالمان و ستمگران براي خود در ميان توده هاي مسلمان كسب وجهه مي نمايد.

محبوبيت انقلاب اسلامي در ديگر كشورها و گروههاي مقاومت اسلامي

مضاف بر اينكه تاكيدات بسيار اهل بيت(ع) بر جايگاه ايرانيان چه مرتبط با ظهور و چه غير آن كه در منابع شيعه و اهل سنت به وفور يافت مي شود ، به تنهايي براي ايجاد محبوبيت در ميان مسلمان كفايت مي كند.
ما در مقام انطباق اين صفت مي بينيم كه در حال حاضر انقلاب اسلامي ايران بعنوان نقطه اميد توده هاي مردم مستضعف و آزادي خواه جهان و بعنوان محور اصلي مقاومت و ايستادگي در برابر شياطين

محبوبيت ايران اسلامي و سران آن در ميان ملتهاي مستضعف و مسلمان جهان ، بعنوان يكي از مشخصات انقلاب موعود روايات به خوبي مشخص و آشكار است.


و استكبار جهاني و تگيه گاه گروههاي مقاومت در جهان شناخته مي شود و از اين جهت به در نزد آنان بسيار محبوب بوده  و از جايگاه بسيار ويژه اي برخوردار است.

10 - رهبران اصلي و ياران اين انقلاب بسيار قدرتمند و قوي مي باشند

عبارات مختلفي در اين بيان اين ويژگي رهبران و ياران انقلاب به در روايات شريف به چشم مي خورد ، عباراتي مانند " كان قلوبهم زبرالحديد " قلبهايشان مانند تكه هاي آهن است " ،  " لوستقبلته الجبال لهمدهاو تخذ فيها طريقا " اگر با كوهها روبرو شود ، آن را مي شكافد و به پيش مي رود كه در مورد شعيب و سيد خراساني به كار رفته است ، " و سيفه كحريق النار " شمشيرش مانند شعله هاي آتش  است ، " اسدا لايفرون " شيرهاي بدون فرار  ، " يسير الرعب امامها شهرا " رعب و هراس يكماه زودتر از آنها حركت مي كند ، " ويل لمن ناواهم " واي بر كساني كه با آنها درگير شوند و ...

" كان قلوبهم زبرالحديد " ،  " لوستقبلته الجبال لهمدهاو تخذ فيها طريقا " ،

" اسدا لايفرون " ، " يسير الرعب امامها شهرا " ، " ويل لمن ناواهم "

همه اين عبارات نشان مي دهد كه رهبران و ياران اين حركت مقدس بسيار قدرتمند بوده و با اراده نفوذ ناثذير خود بر تمام مشكلات و سختيها غلبه مي كنند و با نيروي شهادت طلبي خود كه ذكر آن گذشت ، ترس و وحشت شديدي در دل دشمنان ايجاد خواهند نمود.
اما در مقام مقايسه ، ناگفته پيداست كه اين صفت برجسته رهبران و ياران انقلاب موعود تا چه اندازه بر انقلاب اسلامي ايران منطبق مي باشد ، امام خميني (ره) بت شكن قرن ، آنچنان هيبت و صلابتي از خويش در دل دوستان و دشمنان برجاي گذاشت كه تا هميشه تاريخ نقل محافل و مجالس خواهد بود ، شجاعتهاي محيرالعقول انقلابيون چه در زندانهاي مخوف رژيم سفاك پهلوي و چه در ميدان مبارزه با بلوك غرب و شرق در 8 سال دفاع مقدس ، خاطراتي فراموش ناشدني از رشادت و از جان گذشتگي انسان در راه مكتب رقم زده است.

قلبهايشان مانند تكه هاي آهن است ، اگر با كوهها روبرو شود ، آن را مي شكافد و به پيش مي رود

آنان شيران بدون فرار هستند ، رعب و هراس يكماه زودتر از آنها حركت مي كند ، واي بر كسي كه با آنها درگير شود.

هنوز كه هنوز است قدرتهاي شيطاني ضربه شستهاي رزمندگان غيور و غرش شيران بي فرار را فراموش نكرده است. سيلي جانانه حزب الله لبنان به شيطان كوچك در جنگ 33 روزه بازتاب كوچكي از شجاعتهاي دلاورمردان عرصه جهاد و شهادت انقلاب اسلامي بود و در نهايت در عصر حاضر مي بينيم با وجود كرنش بسياري از قدرتهاي مدعي جهاني در برابر شيطان بزرگ ، عرض اندام و رجزخواني ايران اسلامي و رهبر شجاع و رئيس جمهور قهرمان و انقلابي آن ، به خوبي نشان دهنده ميزان انطباق اين صفت برجسته انقلاب موعود مشرق زمين بر انقلاب اسلامي ايران مي باشد.

11- ميان شروع حركت آنها تا ظهور بيش از عمر يك انسان فاصله نيست.

امام صادق (ع) در ضمن حديثي در اين باره مي فرمايند :  " و لا يدفعونها الا الي صاحبكم ، قتلاهم شهدا ، اما اني لو ادركت ذالك لابقيت نفسي لصاحب الامر" غيبت نعماني، ص145
و پرچم ها را جز به دست صاحب الامر(عج) نمي دهند ، كشته هايشان شهيد است ، اگر من آن روز را درك كنم ، جانم را براي صاحب اين امر(عج) نگه مي دارم‌"
برخي از محققين در مورد عبارت " اما اني لو ادركت ذالك لابقيت نفسي لصاحب الامر " ذكر مي كنند كه اين مسئله نشان مي دهد كه فاصله ميان آغاز انقلاب تا به نتيجه رسيدن آن و سپرده شدن پرچم انقلاب به دست صاحب اصلي آن بيش از عمر طبيعي انسان طول نخواهد كشيد و اين فاصله زماني حداكثر عمر طبيعي يك انسان باشد هرچند اين امر  مي تواند در كمتر از اين مدت نيز صورت گيرد.
نكته ديگري كه نشان مي دهد فاصله ميان آغاز انقلاب مردم مشرق زمين تا قيام نهايي آنها و حركت به سمت عراق طولاني مدت نيست ، اين است كه در احاديث مختلف سيرتحولات و مراحل گوناگون حركت شيعيان به صورتي ذكر شده است كه از آن وجود فاصله زماني دراز مدت مثلا چند قرن استنتاج نمي شود ، بلكه اكثر روايات خلاف اين مسئله را نشان ميدهند.


عصر ظهور / علامه كوراني / جلالي / چاپ و نشر بين الملل / 254

با توجه به اينكه آغاز انقلاب اسلامي ايران در سال 42 مي باشد و اينك با سپري شدن حدود نيم قرن از اين حركت بزرگ تاريخي زمزمه ها و علائم بسيار نزديك بودن ظهور از هرگوشه به گوش مي رسد و فرمايشات بزرگان جبهه حق و نشانه هاي ديگر همه از قريب الوقوع بودن ظهور حكايت دارد ، مي بينيم كه اين فرمايش امام محمد(ع) كه فرمودند : اگر آن روز را در ك كنم ، خودم را براي صاحب اين امر نگه مي دارم ، تا چه اندازه درست بوده ، و  بر انقلاب اسلامي ما قابل تطبيق مي باشد.
مي بينيم كه اين فاصله زماني نه بسيار كوتاه در حد چند سال بوده است  و نه بسيار طولاني در حد چند قرن ، نيم قرن فاصله زماني به خوبي بر فرمايش امام محمد باقر(ع) منطبق مي باشد در حالي كه بايد در نظر گرفت كه در طول عمر طبيعي يك انسان بايد دوران طفوليت و كهولت كه انسان قادر به شركت و حضور در كوران حوادث سخت را ندارد بايد حذف شود و به طور عموم (و حذف موارد استثناي) آنچه مي ماند چيزي در حدود نيم قرن مي باشد كه حضور انسان مي تواند در حركتهاي اجتماعي بزرگ  مثمر ثمر باشد.

12- مرحله آخر  انقلاب مشرق زمين ، تسليم پرچم به امام زمان(عج) مي باشد

يكي از اصلي ترين وجوه و خصوصيات انقلاب موعود مردم مشرق زمين ، پايان درخشان آن و سپردن پرچم به دست امام عصر(عج) مي باشد ، اين حقيقت مقدس در احاديث بسياري مورد اشاره قرار گرفته است ، چه فرازها و عباراتي كه مستقيما از سپرده شدن پرچم انقلاب موعود به دست امام زمان(عج) خبر مي دهند مانند :

فلا يقبلون حتي يدفعوها الي رجل من اهل بيتي
حتي يدفعوا راياتهم الي القائم المهدي
لا حتي يدفعوها الا الي صاحبكم

و چه عباراتي كه به حضور فعال و قدرتمند ايرانيان در درگيريهاي عصر ظهور اشاره دارند ، مانند حركت سپاه ايران به سمت كوفه و درگيري با سفياني و شكست لشگر او كه در دهها حديث شريف مورد اشاره قرار گرفته است در حالي كه اين وقايع بنابر احاديث چند ماه مانده به ظهور  رخ خواهد داد.


علامه كوراني از چند دهه قبل اعتقاد  دارد كه ما در عصر ظهور امام عصر(عج) به سر مي بريم

عصر ظهور / علامه كوراني / جلالي / چاپ و نشر بين الملل / ص 263

پس بنابر روايات متعدد بدون ترديد انقلاب مردم مشرق زمين به ظهور منتهي خواهد شد و ايرانيان حضوري فعال و پررنگ در ظهور مقدس داشته و به عنوان ياران اصلي موعود(عج) نقش بي بديل در شكست دشمنان خواهند داشت.

آيا انقلاب اسلامي ايران متصل به ظهور خواهد شد؟!

تمامي نشانه ها حاكي از مثبت بودن اين سئوال مهم دارد ، علاوه بر اينكه بسياري از زمينه هاي اصلي ظهور فراهم شده است و مكانهاي جغرافيايي ظهور اينك ملتهب و فعال است ، بشارتهاي پي درپي بزرگان و مراجع  نشان از تحقق اين امر در آينده بسيار نزديك مي باشد.
علاوه بر آن بشارتهاي متعددي از دهها سال پيش وجود دارد كه حاكي از آن است كه پرچم اين انقلاب قطعا به دست صاحب اصلي آن خواهد رسيد كه ما به علت زياد بودن موارد به ذكر چند مورد آن بسنده مي كنيم.

امام خميني(ره) :

امیدوارم که این نهضت و این انقلاب منتهی بشود به ظهور امام عصر ( ع ) امام خمینی، ج ۱۳، ۱۱۹)

ان شا الله این ملت بتواند این کشور را به طور شایسته تحویل امام عصر بدهد ( امام خمینی ج ۱۶ ،۳۲۳)

تا بتوانیم این امانت الهی را به سر منزل مقصود برسانیم و به صاحب امانت حضرت مهدی ( عج ) بدهیم. (امام خمینی، ج ۱۸، ۴۷۵۲)

علامه طباطبائي :

اين انقلاب متصل به ظهور امام زمان(عج) خواهد شد

http://leader-khamenei3.persiangig.com/mp3/hajati.mp3

آيت الله نوري همداني :

اين انقلاب را مقدمه ظهور امام زمان(عج) مي دانم   مرداد 89

آيت الله مكارم شيرازي :

ما در ظهور صغري امام زمان(عج) قرار داريم .

فصلنامه امام مهدي(عج) - ش2 - پاييز 81

  پ .ن : این مقاله جامع که چند سال قبل نگاشته و منتشر شد ، در ایام دهه مبارک فجر ، سالروز پیروزی انقلاب بزرگ ملت قهرمان ایران ، باز نشر یافت.

آخرین ویرایش در

دیدگاه‌ها   

+1 #2385 خخخ 1398-01-06 14:19
به نقل از صادق:
حضرت امام بعد از استیضاح مجلس که توسط مردم انتخاب شده بودند و یکدست انقلابی بودند بنی صدر رو طبق قانون کنار گذاشت!
الان تا مجلس استیضاح نکنه حضرت آقا هم طبق قانون کاری نمیتونه بکنه
و این مجلس غربزده هم نتیجه انتخاب مردم بی بصیرت و جاهل هست!

یعنی ضعف قانون تا کجا که دست هر حائنی به ملت و مملکت رو باز بذاره
نقل قول کردن
+3 #2384 روزگرد 1398-01-06 13:57
روايت معتبري که از پذيرفته نشدن توبه در زمان ظهور سخن مي گويد
shamim.valiasr-aj.com/include/VIEW.php?bankname=LIBLIST&code=122&RADIF=12
نقل قول کردن
+4 #2383 هی روزگار 1398-01-06 13:53
حوادث، بلایا و بیماریها در #اخرالزمان

‼️1. پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله فرمودند: اعمال زشت در قومی ظاهر نمی گردد، مگر اینکه در آن قوم، طاعون و بیماریهایی آشکار می گردد که در گذشتگان آنها نبوده است.(۱)

‼️2. امیرالمومنین علی (علیه السلام ) فرمودند: در آن سال که امام قائم (علیه السلام ) ظهور می نماید در شام زلزله ای خواهد آمد در آن سال صد هزار نفر هلاک می گردند. خداوند آن را برای کافرین مایه عذاب قرار خواهد داد و آن حادثه بعد از ورود پرچمهای زرد مصر اتفاق می افتد.(۲)

‼️3. امام محمد باقر (علیه السلام ) فرمودند: قائم (عج) قیام نمی کند مگر در حال ترسی سخت و زلزله و گرفتاری و بلایی که مردمان را فرا می گیرد و پیش از این وقایع شیوع پیدا می کند.(۳)

‼️4. مولایمان موسی بن جعفر (علیه السلام ) فرمودند: بروز بواسیر و مرگهای ناگهانی و جذام از علامتهای نزدیک بودن ساعت - ظهور - خواهند بود.(۴)

‼️5. در روایات آمده است که در آخرالزمان باران ها در غیر وقت طبیعی خود می بارد؛ همچنین - در آن زمان - ابرهای خشم کننده به حرکت در آمده و باران های شدید و تند و سیل خیز، بارش خواهند کرد. (۵)

‼️ بر اساس تحقیقات اخیر دانشمندان، امروزه، میزان بارندگی و و سایر نزولات جوی، در مکانهای زندگی بشری در مقایسه با صد سال گذشته به نسبت یک دهم کاهش یافته است. اما متاسفانه این در حالی است که امروزه میزان حوادث و خسارات ناشی از سیل و بلایای طبیعی، نسبت به صد سال گذشته به میزان ده برابر افزایش یافته است.

منابع :

۱) وسایل الشیعه، ج 16، ص 273؛ اصول کافی، ج 2، ص 277.

۲) عقد الدرر، ص 53؛ بحار الانوار، ج 52، ص 216 .
۳) غیبت نعمانی، باب 14، ح 13، ص 216.
۴) الزام الناصب، ج 2، ص 125؛ بحار، ج 52، ص 269.
۵) مهدی منتظر، ص 167؛ الزام الناصب ج 2، ص 125.

#اخرالزمان
#طب_اسلامی_ایرا نی
نقل قول کردن
+3 #2382 هی روزگار 1398-01-06 13:51
11-عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع أَنَّهُ قَالَ فِی قَوْلِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ یَوْمَ یَأْتِی بَعْضُ آیاتِ رَبِّکَ لا یَنْفَعُ نَفْساً إِیمانُها لَمْ تَکُنْ آمَنَتْ مِنْ قَبْلُ فَقَالَ الْآیَاتُ هُمُ الْأَئِمَّةُ وَ الْآیَةُ الْمُنْتَظَرَةُ هُوَ الْقَائِمُ ع فَیَوْمَئِذٍ لَا یَنْفَعُ نَفْساً إِیمَانُهَا لَمْ تَکُنْ آمَنَتْ مِنْ قَبْلِ قِیَامِهِ بِالسَّیْفِ وَ إِنْ آمَنَتْ بِمَنْ تَقَدَّمَهُ مِنْ آبَائِهِ ع‏(.کمال الدین و تمام النعمة ج‏1 ص 18 )

امام صادق(ع) دربارهِ گفتهِ خداوند عزّوجلّ: «روزي که بعضي از آيات پروردگارت تحقق پذيرد، ايمان افرادي که قبلاً ايمان نياورده‌اند يا در ايمانشان عمل نيکي انجام نداده‌اند، سودي به حالشان نخواهد داشت.» فرمود: آيات همان امامان(ع) هستند و آيه‌اي که انتظار او مي‌رود امام قائم(ع) است؛ در آن روز ايمان کساني که قبل از قيام حضرت با شمشير، بوده است. سودي نخواهد داشت گرچه به امامان پيشين يعني پدران حضرت(ع) ايمان داشته باشد.

12-.وَ بَثْقٌ فِی الْفُرَاتِ حَتَّى یَدْخُلَ الْمَاءُ أَزِقَّةَ الْکُوفَة...وَ نِدَاءٌ مِنَ السَّمَاءِ حَتَّى یَسْمَعَهُ أَهْلُ الْأَرْضِ کُلُّ أَهْلِ لُغَةٍ بِلُغَتِهِمْ وَ وَجْهٌ وَ صَدْرٌ یَظْهَرَانِ مِنَ السَّمَاءِ لِلنَّاسِ فِی عَیْنِ الشَّمْس...ثُمّ َ یُخْتَمُ ذَلِکَ بِأَرْبَعٍ وَ عِشْرِینَ مَطْرَةً تَتَّصِلُ فَتُحْیَا بِهَا الْأَرْضَ مِنْ بَعْدِ مَوْتِها وَ تُعْرَفُ بَرَکَاتُهَا وَ تَزُولُ بَعْدَ ذَلِکَ کُلُّ عَاهَةٍ عَنْ مُعْتَقِدِی الْحَقِّ مِنْ شِیعَةِ الْمَهْدِیِّ ع فَیَعْرِفُونَ عِنْدَ ذَلِکَ ظُهُورَهُ بِمَکَّةَ فَیَتَوَجَّهُون َ نَحْوَهُ لِنُصْرَتِهِ کَمَا جَاءَتْ بِذَلِکَ الْأَخْبَارُ.(ا لإرشاد فی معرفة حجج الله على العباد ج‏2 ص 370 )

طغیان شط فرات بدانسان که آب در کوچه‏ هاى کوفه جارى شود...بلند شدن ندایی از آسمان که همه مردم زمین هر کس بزبان خود آن را بشنودظاهر شدن صورت و سینه در قرص خورشید،... آنگاه این نشانه ها با بیست و چهار باران پى در پى پایان پذیرد که زمین بوسیله آن بارانها زنده گردد و برکاتش آشکار شود، و پس از آن هر آفت و بیمارى از شیعیان حضرت مهدى علیه السّلام و معتقدین بحق دور گردد، و آنگاه بدانند که آن جناب در مکه ظهور کرده و براى یارى آن حضرت بدان سو رهسپار شوند

#باران_جمادی
#علائم_ظهور
#اخرالزمـــــــ ــــان
نقل قول کردن
+3 #2381 هی روزگار 1398-01-06 13:48
5-قال ابن عباس: یا أمیرالمؤمنین ما اقترب الحوادث الدالّة على ظهوره؟ فدمعت عیناه وقال: إذا فتق بثق فی الفرات فبلغ ازقة الکوفة فلیتهیأ شیعتنا للقاء القائم . معجم ملاحم و فتن، ج 3، ص 170 صراط مستقیم، ج 2 ص 258.

ابن عباس مى گوید: به امیر مؤمنان ـ علیه السلام ـ عرض کردم: نزدیک ترین حادثه که حکایت از ظهور خواهد داشت چیست؟ پس آنگاه چشمانش اشک آلود شد و فرمود: هرگاه شکافى بر کنار رود فرات ایجاد شود و به کوچه هاى کوفه رسد، آنگاه شیعیان ما آماده ملاقات قائم باشند.
#باران_جمادی
#علائم_ظهور

6-یکى از نشانه هاى ساعه (ظهور امام زمان ارواحنا فداه) آن است که باران گرم مى بارد( کنز العمال، 14 ، ص 224 و 241)

7-بیاید بر مردم زمانى که آسمان ببارد و زمین نروید(کنز العمال ، 14 ، ص 243)

8-برپا نشودساعه (ظهور) تا ببارد بر مردم بارانی که خانه هاى گلى باقى نماند و گل خانه هاى موئین شسته شود ( غیبت طوسى ، 269 )

امام‌ صادق‌(ع‌) فرموده‌اند:
9- از نشانه‌های‌ قیام‌ آن‌ حضرت‌ این‌ است‌ که‌ در سالی‌ پر از زلزله‌ و سرما اتفاق‌ می‌افتد. ( یوم‌الخلاص‌، ص‌543، بیان‌ الائمه‌(ع‌) ج‌2، ص‌431.)

10- أَبِی رَحِمَهُ اللَّهُ قَالَ حَدَّثَنَا سَعْدُ بْنُ عَبْدِ اللَّهِ عَنْ أَحْمَدَ بْنِ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ الْکُوفِیِّ عَنْ سُفْیَانَ عَنْ فِرَاسٍ عَنِ الشَّعْبِیِّ قَالَ قَالَ ابْنُ الْکَوَّاءِ لِعَلِیٍّ ع یَا أَمِیرَ الْمُؤْمِنِینَ أَ رَأَیْتَ قَوْلَکَ الْعَجَبُ کُلُّ الْعَجَبِ بَیْنَ جُمَادَى وَ رَجَبٍ قَالَ ع وَیْحَکَ یَا أَعْوَرُ هُوَ جَمْعُ أَشْتَاتٍ وَ نَشْرُ أَمْوَاتٍ وَ حَصْدُ نَبَاتٍ وَ هَنَاتٌ بَعْدَ هَنَاتٍ مُهْلِکَاتٌ مُبِیرَاتٌ لَسْتُ أَنَا وَ لَا أَنْتَ هُنَاک(معانی الأخبارص 406 )
خبر ده مرا از فرموده‏ات: «چه شگفت است! و همه شگفتى‏ها در فاصله زمانى ماه جمادى و رجب خواهد بود» امیر مؤمنان به او فرمود: واى بحالت اى یک چشم! آن، همان زمانى است که، پراکنده‏ها جمع شوند، و مردگان پراکنده شوند، و روئیده‏ها درو گردد و بدبختى‏هاى تباه‏کننده و درهم کوبنده پشت سرهم آیند، آن وقت در آنجا نه من خواهم بود و نه تو.
نقل قول کردن
+4 #2380 هی روزگار 1398-01-06 13:34
باران های اخیر ...⁉️
نشانه های ظهور

امامان معصوم (علیهم السلام) در تبیین نشانه های ظهور و خبر دادن از رخدادهای آن روزگار، از این واقعه نیز یاد کرده اند.

امام صادق (علیه السلام) می فرماید: «در آستانه قیام مهدی (عج الله تعالی فرجه الشریف)، سالی پرباران خواهد بود که در اثر آن، خرما بر روی نخل می پوسد پس در این تردیدی به خود راه ندهید.1

و نیز می فرماید: «و چون هنگام ظهور مهدی (علیه السلام) نزدیک شود، در تمام ماه جمادی الاخر و ده روز نخست ماه رجب بارانی بر مردم ببارد که تا آن هنگام، مانند آن را ندیده باشند...»2

این نشانه را بزرگانی مانند شیخ مفید، شیخ طوسی و طبرسی در ردیف نشانه های ظهور آورده اند!


روایات 12 گانه باران های جمادی الثانی

1- امام صادق ‏علیه السلام می‏فرماید:
«اِنّ قُدّامَ القائِمِ‏علیه السلام لَسَنَةٌ غَیْداقَةٌ یَفْسُدُ فِیها الثَّمَرُ فِی النَّخْلِ فَلا تَشُکُّوا فِی ذلکَ» ( کشف الغمة ، ج‏2، ص: 462)
در آستانه قیام قائم ‏علیه السلام سالی پرباران خواهد بود که در اثر آن، خرما بر روی نخل می‏پوسد. پس در این تردیدی به خود راه ندهید».

2-... وَ إِذَا آنَ قِیَامُهُ مُطِرَ النَّاسُ جُمَادَى الْآخِرَةَ وَ عَشَرَةَ أَیَّامٍ مِنْ رَجَبٍ مَطَراً لَمْ یَرَ الْخَلَائِقُ مِثْلَهُ فَیُنْبِتُ اللَّهُ بِهِ لُحُومَ الْمُؤْمِنِینَ وَ أَبْدَانَهُمْ فِی قُبُورِهِمْ فَکَأَنِّی أَنْظُرُ إِلَیْهِمْ مُقْبِلِینَ مِنْ قِبَلِ جُهَیْنَةَ یَنْفُضُونَ شُعُورَهُمْ مِنَ التُّرَاب‏ (الإرشاد ج‏2 381 )

وقتی که زمان قیام قائم ‏علیه السلام نزدیک شود، بر مردم باران فرو خواهد ریخت؛ در ماه جمادی‏الثانی و ده روز رجب؛ بارانی که مانندش دیده نشده است پس خداوند، به وسیله آن، گوشت بر بدن مؤمنان، که در قبرهایشان خفته اند، برویاند گویا من ایشان را مینگرم که از جانب جهینه (نام جایى است در موصل و جایى در مازندران است) مى‏آیند و از موهاى سر و رویشان خاک می ریزد.

3-پیش‌ از ظهور قائم‌(ع‌) در آن‌ سال‌ باران‌ فراوانی‌ می‌بارد که‌ محصولات‌ و خرماهای‌ مختلف‌ نخلستانها از بین‌ می‌رود ولی‌ شما از این‌ حادثه‌ شکایت‌ نکنید. (الارشاد ج‌2، ص‌377)

4-عن أبی عبداللّه ـ علیه السلام ـ : سنة الفتح ینشق الفرات حتّى یدخل ازقة الکوفة.. اثبات الهداه، ج 3، ص 733.

امام صادق ـ علیه السلام ـ فرمودند: در سال فتح( ظهور) آب فرات طغیان کرده به گونه اى که وارد کوچه هاى تنگ کوفه مى شود.
نقل قول کردن
+10 #2379 صادق 1398-01-06 13:24
به نقل از سعاح:
چیزی که شما میکنید مصداق باز دفاع بد از رهبریست۔ یعنی چه هیچ مسئولیتی بر دوش ولی مطلق فقیه نبوده باشد؟! پس چرا حضرت امام رضوان الله علیه بنی صدر رو عزل فرمود مگر وی منتخب مردم نبود؟

حضرت امام بعد از استیضاح مجلس که توسط مردم انتخاب شده بودند و یکدست انقلابی بودند بنی صدر رو طبق قانون کنار گذاشت!
الان تا مجلس استیضاح نکنه حضرت آقا هم طبق قانون کاری نمیتونه بکنه
و این مجلس غربزده هم نتیجه انتخاب مردم بی بصیرت و جاهل هست!
نقل قول کردن
-11 #2378 سعاح 1398-01-06 12:39
به نقل از ...:

چقدر بد دفاع میکنید!
نیازی به این دفاع زشت نبود. فقط کافی بود بگید مگه روحانی رو رهبر انتخاب کرده که رهبر عزل کنه.

چیزی که شما میکنید مصداق باز دفاع بد از رهبریست۔ یعنی چه هیچ مسئولیتی بر دوش ولی مطلق فقیه نبوده باشد؟! پس چرا حضرت امام رضوان الله علیه بنی صدر رو عزل فرمود مگر وی منتخب مردم نبود؟
نقل قول کردن
-7 #2377 بصیرت. 1398-01-06 12:33
دوستان
مطلب جدید سایت منتشر شده
اسباب کشی کنید مقاله ی جدید

u313.ir/2014-02-05-14-05-43/item/1378-2019-03-24-16-45-19.html
نقل قول کردن
+4 #2376 خبردار 1398-01-06 12:06
:- امام صادق فرمود: وقتی که زمان قیام قائم نزدیک شود، در ماه رجب بر مردم #باران فرو خواهد ریخت؛ بارانی که مانندش دیده نشده است... و آب از روی آنان بالا می رود، از موهای سر و رویشان خاک می ریزد (الارشاد، ج٢، ص٣٨١)
#تذکر : استفاده از اینگونه احادیث هرگز به معنای تطبیق دادن اتفاقات (که از آسیبهای مهدویت میباشد) نیست. فقط جهت آمادگی ذهنی و انتشار روایات اهل بیت است.
اللهم عجل لولیک الفرج...


:- پیامبر اکرم ص
هرکسی جلو هجوم آب و آتش را بگیرد و جمعی از مسلمانان را نجات دهد ،بهشت بر او واجب میشود.
تو این ایام حتما حواستون به هموطنانتون باشه
و از کمک کردن دریغ نکنین
شاید این حالت یک روز برای خودمون پیش بیاد


:- فوری
اکنون ، به صدا درآمدن آژیر خطر حمله راکتی/موشکی در صوفا، نیر ایتزاک، هولیت از اراضی رژیم صهیونیستی.
3 راکت تاکنون در اراضی اشغالی به زمین نشسته . بازگشایی پناهگاه های حیفا هم اکنون


:- افشای رابط مهدی طارمی و رامین رضاییان با دوخواهر انگلیسی
نظرتون؟خدا قوت دلاورای وطن ولی خورشید پشت ابر نمیمونه در هر حال در ضمن صدای رامین تو استوری ای که دخترا از خونشون گذاشته هس و تو یه استوریه دیگه دس تو دس همن پس این قضیه نیاز ب اثبات نداره وقتی سلبریتی میشی باید یه سری مراقبتا انجام بدی تا اینجوری پخش نشه کارات وقتی اون مراقبتارو انجام نمیدی دیگه کسی مراعاتتو نمیکنه و سوژه میشه کارات


:- پیاز گران‌تر از دلار شد !
سال پیش تخم مرغ و گوجه گرون شد، حالا هم پیاز !
+ مشخصه دولت با املت مشکل داره :))
@paraZit


:- سیب عید پارسال کیلو ۲۵۰۰ تومن بود
عید امسال ۱۲۵۰۰
تو شهر ما به این میگن افزایش ۴۰۰ درصدی
اما آقای #‎روحانی هنوز معتقده ‎تورم زیر ۲۰ درصده!!


:- پاسخ #علی_لاریجانی رئیس مجلس به پیرزن سیل‌زده که از نبود امکانات گلایه می‌کند و می‌گوید هیچ نداریم؛
"همین که سالمید خوبه"!


:- محضر استاد ارجمندم آیت الله سید محمد قائم مقامی ، در منزل معظم له
استاد فرمودند در نزدیکیهای ظهور بارشهای باران فراوان میشود.


:- دیر یا زود دارد اما سوخت و سوز ندارد!
تحلیل یک کارشناس از فروپاشی قریب الوقوع اتحادیه اروپا و احتمال فروپاشی آمریکا در آینده نزدیک...


:- تیراندازی به سمت اتوبوس شهرک‌نشینان در کرانه باختری
‼️ارتش رژیم صهیونیستی از تیراندازی به سمت اتوبوس حامل شهرک‌نشینان در نزدیکی شهرک «سلفیت» در کرانه باختری خبر داده است.
امام خامنه ای : کرانه باختری هم باید مانند غزه مسلح شود ....


:- فوری
هم اکنون دفتر «اسماعیل هنیه»، رهبر سیاسی حماس، به طور کامل توسط ۲ موشک هوا به زمین جنگنده های ارتش اسرائیل نابود شد
نقل قول کردن
+8 #2375 ... 1398-01-06 10:25
به نقل از سعاح:
دوستی بین جمع ازم پرسید اگر روحانی ال و بله چرا رهبری عزلش نمی کنند۔ بهش گفتم مردم از کلید تدبیر و امید مایوس شده از روحانی جماعت ناراحتند اما هنوز برایشان خائن شدن اینها محرز نشده است و شاید مقام معظم رهبری منتظر چنین فرصتی میباشند۔ بالآخره یک جوری توجیه و ماست مالی می کردم۔


چقدر بد دفاع میکنید!
نیازی به این دفاع زشت نبود. فقط کافی بود بگید مگه روحانی رو رهبر انتخاب کرده که رهبر عزل کنه.
نقل قول کردن
+4 #2374 رایحه ظهور 1398-01-06 10:24
جهانگیری: باید امشب با تمام وجود از تهران حفاظت کنیم / مدیران استان تهران موضوع را جدی بگیرند........................
مضحکه ای بنام جهانگیری!
پوششی! خیلی خودش رو جدی گرفته!

طوری میگه امشب باید با تمام وجود! از تهران محافظت کنیم انگار وسط جنگ جهانیه! تهرانم چندماه تو محاصره س! امشب شهر سقوط می کنه و این .من به یارانش میگه امشب باید حتما مقاومت کنیم و شهر رو حفظ کنیم!!!

وقتی دست آدم خالی باشه و هیچ غلطی نکرذد باشه مجبوره برای خودنمایی از این بازیا دربیاره!
نقل قول کردن
-3 #2373 ...ali 1398-01-06 09:48
سلام
همه درگیر سیل تو ایران ولی هیچکس نمیپرسه مرد بنفش نه پنج فروردین ریاست هیات دولت رو تشکیل داد و نه در سیل گلستان دیده شد . فقط رسانه ها ازش یه عکس میزارن که رئیس دستور داد به وزرا ....
علی لاریجانی به گلستان میره وامروز ستاد بحران به ریاست رئیس مجلس تشکیل میشه. جهانگیریم که زبل خان شده زبل خان گلستان زبل خان تهران زبل خان شیراز . و جالب توجه اینکه استاد زنگنه هم نیست
تحلیل چیه .
نقل قول کردن
-7 #2372 فالح 1398-01-06 09:22
به نقل از حاج مهدی:
نظام عملا فروپاشیده.
اقتصاد نابود شد، فرهنگ نابود شد، بیکاری سر به فلک کشید، هیچ آینده ای نیست.
این تیغ انتقام الهی از جامعه ایرانه
اگر انسان صالحی بلند نشه کل ایران نابوده


و هیچ راهی جز محمود و دوقلوهای افسانه ای نیست

البته ولی فقیه نظر دیگه ای دارن
نقل قول کردن
+5 #2371 آنتی ترور 1398-01-06 07:59
به نقل از یا علی:
سلام
من یک پاکستانی و ھم شہرِ جناب سعاح استم۔ با ایشان دیدار ھم داشتہ ام۔
من قبلا ام عرض کردہ بودم در این سائئت کہ مردمِ پاکستان چی از اھل سنت یا اھل تشیع انقلاب اسلامی را دوست دارند۔ و رھبری را بہترین رھبر جہان اسلامی میداند۔ اما با تائید از حرف جناب سعاح، بعد از رھبری احمدی نژاد را ما پاکستانی ھا انقلابی ترین فرد میدانیم۔ من با بسیار از برادران اھل سنت دوستی دارم در خیلی از شہرای پاکستان و اکثریت عاشق احمدی نژاد ھستن۔

شما که پاکستانی استی و سعاح را می شناسی بفرما که این بنده مخلص خدا را از کجا می شناسی؟
در ضمن شما پاکستانیها و به خصوص اهل سنت چی شده اینقدر علاقمند احمدی نژاد شده اید!؟
ما را به خیر شما حاجتی نیست لطف بفرمائید شر نرسانید لطفا دست از دشمنی با ملت ما بردارید و اینقدر از تروریستهای وهابی حمایت نکنید . در ضمن شما که به سعاح دسترسی دارید از طرف ما روی این بنده خدا رو ببوسید و بفرمائید به جای اینکه شب و روز در این سایت پیام بزارند کمی هم به سایر امورات زندگی بپردازند. =))
نقل قول کردن
-7 #2370 سعاح 1398-01-06 07:12
گلچین!

"ﺭﻭﺯﯼ ﻋﺪﻩ ﺍﯼ ﺍﺯ ﺑﺎﺯﺍﺭﯾﺎﻥ ﺑﻪ ﺩﯾﺪﻥ ﺁﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﺷﯿﺦ ﻣﺤﻤﺪ ﺗﻘﯽ ﺷﻮﺷﺘﺮﯼ ‏(ﺭﻩ) ﺭﻓﺘﻨﺪ۔ ﺍﺯ ﻭﺿﻌﯿﺖ ﺑﺎﺯﺍﺭ، ﺍﺣﮑﺎﻡ ﺧﺮﯾﺪ ﻭ ﻓﺮﻭﺵ، ﻣﻌﺎﻣﻼﺕ ﺣﻼﻝ ﻭ ﺣﺮﺍﻡ، ﺍﺣﮑﺎﻡ ﻗﺮﺽ ﻭ ﻭﺍﻡ ﺳﺨﻦ ﮔﻔﺘﻨﺪ۔ ﺍﯾﺸﺎﻥ ﺑﺎ ﺣﻮﺻﻠﻪ ﺑﻪ ﺳﻮﺍﻻﺕ ﺣﺎﺿﺮﯾﻦ ﺟﻮﺍﺏ ﻣﯽ ﺩﺍﺩﻧﺪ . ﺩﺭ ﺁﺧﺮ ﮐﻪ ﺣﻀﺎﺭ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﺳﺘﻨﺪ ﻣﺠﻠﺲ ﺭﺍ ﺗﺮﮎ ﮐﻨﻨﺪ ﺍﺯ ﺷﯿﺦ ﺧﻮﺍﺳﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺟﻤﻠﻪ ﺍﯼ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﮐﻨﺪ۔ ﺁﻗﺎ ﻓﺮﻣﻮﺩﻧﺪ: ‏« ﺣﻮﺍﺳﺘﺎﻥ ﺟﻤﻊ ﺑﺎﺷﺪ ﺭﻭﺳﺘﺎﯾﯿﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺷﻬﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﺮﯾﺪ ﻭ ﻓﺮﻭﺵ ﻣﯽ ﺁﯾﻨﺪ ﺳﺮﺗﺎﻥ ﮐﻼﻩ ﻧﮕﺬﺍﺭﻧﺪ «! ﭼﻨﺪ ﻧﻔﺮﯼ ﺍﺯ ﺑﺎﺯﺍﺭﯾﺎﻥ ﺍﺯ ﺷﮕﺮﺩﻫﺎﯼ ﺧﺎﺹ ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﮔﻔﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺍﺟﻨﺎﺱ ﺭﻭﺳﺘﺎﯾﯿﺎﻥ ﺭﺍ ﺍﺭﺯﺍﻥ ﻣﯽ ﺧﺮﻧﺪ ﻭ ﮐﺎﻻﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﭼﻨﺪ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﻗﯿﻤﺖ ﻣﯽ ﻓﺮﻭﺷﻨﺪ! ﺷﯿﺦ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺳﮑﻮﺗﯽ ﮐﻮﺗﺎﻩ ﻓﺮﻣﻮﺩﻧﺪ: ‏« ﻫﻤﯿﻦ ﻧﮑﺘﻪ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻈﺮ ﻣﻦ ﺍﺳﺖ، ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﺧﯿﺎﻝ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﺳﺮ ﺁﻥ ﻫﺎ ﺭﺍ ﮐﻼﻩ ﻣﯽ ﮔﺬﺍﺭﯾﺪ، ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﻧﻮﻉ ﻣﻌﺎﻣﻼﺕ ﺣﺮﺍﻡ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﺁﺧﺮﺕ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﮔﻨﺎﻫﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺩﻭﺵ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﮐﺸﯿﺪ ﻭ ﺣﺴﻨﺎﺕ ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﻗﯿﻤﺖ ﺍﻧﺪﮎ ﺿﺎﯾﻊ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ۔ ﺁﻥ ﺯﻣﺎﻥ ﻣﯽ ﻓﻬﻤﯿﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺍﺻﻞ ﮐﻼﻩ ﺑﺮ ﺳﺮ ﺷﻤﺎ ﺭﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ، ﺍﻣﺎ ﺩﯾﮕﺮ ﺩﯾﺮ ﺷﺪﻩ ﻭ ﭘﺸﯿﻤﺎﻧﯽ ﺳﻮﺩﯼ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺑﺨﺸﯿﺪ۔"
نقل قول کردن
+11 #2369 yamahdi1313 1398-01-06 06:59
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
السلام علیک یا فاطمه الزهراء سلام الله علیها
السلام علیک ایها الشهداء و الصدیقین

منبع تصویر:
www.aviny.com/nahj-fasahe/fasahe-01.aspx
فیلم (عظمت نعمت ولایت فقیه در کلام آیت الله مصباح یزدی):
hw2.cdn.asset.aparat.com/apar..._78821.mp4
صوت:
ناگفته‌های سیدحسن نصرالله از ولی امر مسلمین
farsi.khamenei.ir/audio-content?id=12614

سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان علیه السلام، هدیه به ساحت مقدس حضرت زهراء سلام الله علیها و ارواح طیبه شهداء صلوات
الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم
نقل قول کردن
-9 #2368 سعاح 1398-01-06 06:06
به نقل از یا علی:

سلام
من یک پاکستانی و ھم شہرِ جناب سعاح استم۔ با ایشان دیدار ھم داشتہ ام۔
من قبلا ام عرض کردہ بودم در این سائئت کہ مردمِ پاکستان چی از اھل سنت یا اھل تشیع انقلاب اسلامی را دوست دارند۔ و رھبری را بہترین رھبر جہان اسلامی میداند۔ اما با تائید از حرف جناب سعاح، بعد از رھبری احمدی نژاد را ما پاکستانی ھا انقلابی ترین فرد میدانیم۔ من با بسیار از برادران اھل سنت دوستی دارم در خیلی از شہرای پاکستان و اکثریت عاشق احمدی نژاد ھستن۔

@};-
نقل قول کردن
-8 #2367 سعاح 1398-01-06 06:02
به نقل از مسعود:

این جوانفکر خائن، به جای دلسوزی برای مردم ستم دیده و مصیبت زده سیل، در فکر استاندار قبلی به خارج سفر کرده و 6 و 7 روز بعد از سیل برگشته گلستان است که چرا از کار برکنار شده است!!؟؟

جریان انحرافی با حمایت از مهره های خائن اصلاح طلب به دنبال چه اهداف شومی است!!؟؟

بعد از مصاحبه های حقارت آمیز و چاپلوسانه احمدی نژاد با روزنامه های زنجیره ای معلوم الحال، آیا جریان انحرافی اطراف او با حمایت از مهره سوخته های اصلاحات، قصد نزدیکی به رئیس فاسد دولت اصلاحات را دارند!!؟؟

-:as
-:as

چه راحت انگ میزنید و سیاه نمایی میکنید کدام خیانت؟ مصاحبه های احمدی نژاد نه حقارت آمیز بود و نه چاپلوسانه بلکه ترس شما از اینست که دیگر این بازی شوم جناحین درمیان مردم یعنی صاحبان اصلی نظام حنایش رنگ ندارد۔

در ضمن آقای جوانفکر حرف حقی زده است و عزل و نصب ها باید برطبق قوانین باشد اگر درست فهمیده باشم این کار باید یا از جانب روحانی یا وزیر کشور انجام می شد که نشد۔یعنی بجای دولت باکفایت-حمایت حمایت:

دولت با حمایت-کفایت کفایت!
نقل قول کردن
-11 #2366 سعاح 1398-01-06 05:52
به نقل از مهران:

این عکس مربوط به سیل 2009 جده عربستان است. از نوع ماشین های آن مربوط نبودن این عکس به حادثه سیل دروازه قرآن شیراز مشخص است.

آقای سعاح در کامنت های خود دقت بیشتری کنید.

در گوگل سرچ کردم و یافتم که همین عکس جداگانه بعنوان سیل شیراز در چندین سایت انعکاس یافته است و شباهت زیادی به کلیپها نیز دارد پس بنظرم اگر اشتباه هم بوده باشد قابل اغماض هست۔ بخاطر تذکر تون ممنونم۔
نقل قول کردن
+7 #2365 خبر ویژه 1398-01-06 03:47
خبر مهم و درجه یک امروز اصابت موشک به تل آویو بود/ ۷ صهیونیست زخمی شدند.
منابع عبری زبان از شلیک یک موشک از نوار غزه به سمت تل آویو خبر دادند.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این موشک از نوار غزه شلیک شده و به شمال تل آویو اصابت کرده و خسارت‌های زیادی در پی داشته است.

به گفته این منابع، موشک شلیک شده از قدرت تخریب بسیار بالایی برخوردار بوده است.

شبکه مذکور اشاره کرد که این موشک احتمالا از نوع "J ۸۰" بوده که بیش از ۹۰ کیلومتر برد دارد و تنها حماس چنین موشک‌هایی را در اختیار دارد.

تل آویو دیگر امن نیست! این فقط موشک فلسطینی های دور تا دور محاصره شده بود که سفر نتانیاهو را مختل کرد و آژیر خطر را در پایتخت دولت یهود به صدا در آورد. آنها اگر دست از پا خطا کنند با هجم وحشتناک موشک های حزب الله و سوریه و عراق چه میکنند؟ کار به غولهای موشکی هولناک سپاه نمیرسد!


#فوری
خبرگزاری الجزیره:شلیک دو راکت از نوار غزه به طرف شهرک های هم جوار آن (غزه)


لحظه‌ی هدف قرار گرفتن دفتر اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس توسط پهپاد ارتش صهیونیستی در غزه.


‼️هشدار جنگ قریب الوقوع تمام عیار بین اسرائیل و محور مقاومت در سرزمین‌های اشغالی.


ارتش صهیونیستی 5 نقطه را در نوار غزه بمباران کرد
ارتش رژیم صهیونیستی تا این لحظه 5 نقطه را در مناطق مختلف نوار غزه که عمدتا پایگاه‌های مقاومت فلسطین بودند، بمباران کرده است.
این حملات تا این لحظه تلفات جانی در پی نداشته است.


فوری: ترامپ فرمان به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان را امضا کرد
رئیس‌جمهور آمریکا هنگام امضای این فرمان گفت: «این اتفاق بایستی چندین دهه پیش رخ می‌داد.


ایران تلفن همراه همسر و پسر نتانیاهو را هک کرد
ایندیپندنت عربی:
ایران تلفن همراه همسر و پسر نتانیاهو را هک کرد تا مکالمات نتانیاهو را در منزلش شنود کند.
هک تلفن بنی‌گانتز که اخیرا فاش شده، مربوط به چند سال پیش است.


تلفن همراه ایهود باراک هک شده و اطلاعات آن به ایران فروخته شده است
چند روز بعد از ادعای هک شدن تلفن همراه "بنی گانتز"، یک شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی گزارش داد که تلفن همراه "ایهود باراک" نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی نیز توسط عوامل مرتبط با ایران هک شده و اطلاعات آن به ایران فروخته شده است.
fna.ir/bs2f2w


تلفن همراه بنی گانتس ژنرال سابق ارتش رژیم صهیونیستی و نامزد انتخابات پارلمان این رژیم توسط سایبرهای ایرانی هک و هر آنچه از اطلاعات شخصی، تصاویر، پیامک ها و... در آن بوده در اختیار نهادهای امنیتی ایرانی قرار دارد.
نقل قول کردن
+5 #2364 هی روزگار 1398-01-06 03:39
طبق روایات اسلامی، افزایش بارندگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و دریاها و جاری شدن سیل بر روی زمین، از جمله نشانه‌های نزدیک شدن زمان ظهور امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف می‌باشد.

در روایتی آمده است که از امام هادی علیه السلام پرسیدند:

چه وقت آنان (مردم قم) منتظر فرج خواهند بود؟

حضرت فرمود: «هنگامی که آب روی زمین را فراگیرد».

در برخی احادیث اسلامی به وقوع سیل در برخی شهرهای عراق و غرق شدن بعضی از آن‌ها در آب، پیش از ظهور امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف اشاره شده است.

امام سجاد علیه السلام در این باره فرموده است:

‼️«هر گاه نجف شما را سیل و باران پرکرد ... منتظر ظهور قائم منتظَر ما باشید»

بحارالانوار، ج18، ص311.
التشریف بالمنن، ص369.
نقل قول کردن
+6 #2363 ناشناس 1398-01-06 03:32
اعدام مرجع شیعیان، در روز میلاد اول امام شیعیان؟‼️

انسان نماهایی که با فرهنگ غرب آمیختند
نقشه‌های شوم، بهر دین ستیزی ریختند
شیخ فضل‌الله را از بغضِ با دین نبی(ص)
روز میلاد علی (ع) بر دارِ کین آویختند

⁉️ ... زمانیکه برای اعدام مجتهد بزرگ شهر انتخاب شد روز ۱۳رجب، سالروز تولد امیرمؤمنان(ع) و مکان آن نیز میدان توپخانه واقع در تهران بود. رسم است که اعدامها در ساعات آغازین روز، سپیده دم یا طلوع آفتاب صورت می گیرد، ولی عناصر تندرو[جریان انگلیسی مشروطه]... شیخ را شتابزده در نزدیکیهای غروب روز ۱۳رجب به دار آویختند. حتی ... نگذاشتند نماز عصرش را بخواند... گویی تعمد و شتاب داشتند که این کار، حتماً در روز تولد پیشوای شیعیان صورت پذیرد! مجری اعدام نیز یپرم‌ ارمنی داشناک عیاش بود و چنانکه نوشته‌اند او حتی به مبانی مسیحیت نیز باور نداشت.[او بعد از اعدام با خوشحالی گفت: پاپ مسلمانان را کشتیم]/ کتاب "خانه بر دامنه آتشفشان"، استاد علی ابوالحسنی(منذر)

امام خمینی(ره) شاگردی از شاگردان و از رهروان #مرجع_شهید علامه شیخ فضل الله نوری(ره) برای خنثی کردن این حرکت خباثت آلود (انتخاب ۱۳ رجب برای اعدام) دستور دادند، تاریخ شهادت ایشان به هجری شمسی محاسبه (۱۱ مرداد ماه ۱۲۸۸ش)و در تقویم ها ثبت گردد [متأسفانه چند سالی است که توسط عناصر غربگرای حاکم بر فرهنگ مملکت، تاریخ شهادت ایشان (۱۱مرداد) از اکثر تقویم ها حذف گردیده است]
نقل قول کردن
+6 #2362 ناشناس 1398-01-06 03:31
مجتهد دوباره دست به افشاگری زد

‼️باشگاه خبرنگاران/ «مجتهد» افشاگر اخبار دربار سعودی در پیامی توئیتری از یک سری اقدامات محمد بن سلمان در راستای تبرئه خود پرده برداشت.

‼️«مجتهد» اعلام کرد، محمد بن سلمان درصدد است، طرفداران ولیعهد سابق را به نهاد امنیتی عربستان ارجاع دهد تا با مسئول جلوه دادن آن‌ها در مسئله شکنجه فعالان زن، حکم قتل آن‌ها را صادر کند و این گونه اولا از دست آن‌ها خلاص شود و ثانیا خود را در برابر کشور‌های غربی تبرئه کند.

مجتهد در توئیتی نوشت: محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان با وجود آنکه نفوذ مقامات وزارت کشور را مهار کرده است، برخی از مقامات این وزارتخانه را به زعم اینکه وفادار محمد بن نایف، ولیعهد سابق عربستان هستند، به نهاد امنیتی عربستان ارجاع داد. البته رویداد مهم هنوز اتفاق نیفتاده است، این رویداد مهم، تصمیم بن سلمان برای از بین بردن طرفداران بن نایف است که از وزارت کشور به نهاد امنیتی عربستان منتقل شده اند.

تاریخ انتشار: 98/01/01 17:31
akharinkhabar.ir/world/5109682
نقل قول کردن
-4 #2361 خخخ 1398-01-06 01:31
به نقل از سعاح:
دولت بهار/ورق بزنید:

* رهبر انقلاب در حرم مطهر رضوی: آن‌هایی که پشت سند ۲۰۳۰ می‌ایستند «تقی‌زاده‌های» امروزند که می‌خواهند سبک زندگی اسلامی به سبک زندگی غربی تبدیل شود۔

* شیخ حسن روحانی: من از این ۲۰۳۰ نخواهم گذشت، تا آخر دولت دوازدهم دنبال میکنم۔


لعنت به این کافران منافق ضددین مقدس ماب در لباس پیامبر ص از جنس بدتر از رضا قلدر که دستور به کفر و بی ایمانی می دهند و همه چی رو قاطی کردند

بعد یه کلپی میدیدم حسن عباسی میگفت روحانی و فلان کس دنبال پیاده کردن علوم غربی اند حالا سوال بنده این هست اون قران سخن خدا گفت که اگه میشه یه ایه مثل اون بیارید دیگه توی علوم اسلامی ادعا می کنید 40 سال چیکار کردید از مهدکودک ها تا دیگر مقاطع تحصیلی که این همه بی مهارتی و مفاسد و ناهنجاری و بزهکاری و اعتیاد و بیکاری و اختلاس دامن کشور رو گرفته سال ها یه بار دیگم گفتم که چه مزخرفاتی توی مدارس و نظام اموشی ما به خرد ما دادین سال ها از همان کودکی اما انقلابی که ادعا کرد همه چیو تا ولایت مطلقه رو از قران اورد پس کو اقتصاد و سیاست و علوم اسلامی در نظام اموزشی کدوم برنامه ها و سندهای اجرایی تدوین شدند یا شاید هم مثل اون مسیحی ها که گفتند یهود نحات هست و کامل و ما اتمام کننده و دین فقط شریعت هست و نه برنامه جامع زندگی توی عرصه های علم و اقتصاد و تغذیه و اخلاق و فلان و همه چیز ازاد هست انگونه که توی مبخواهی و میپسندی چرا که در شریعت چیزی نیامده اما شماها که ادعا دارین اسلام دین کامل هست چرا با ضعف عقلی خود و این همه ادعا ان را به چالش کشیدین توی عمل و هیچ برنامه و راهکار درستی از ان ارائه ندادین توی این چهل سال چرا که این بانک ربوی ماست و این همه بزهکاری اجتماعی و بی مهارتی و بحران های اخلاقی و روانی و ...
این تغذبه ماست این سبک زندگی غلط ماست این نظام اموزسی غربی ماست و این صداوسیمای مزخرف و بی محتوا و نشریات و فرهنگ و بازی های سرگرم کننده و واهی این اقتصاد اختلاس گر و با رانت و رشوه و پول های بسیار به هدر رفته و این مدییا بگویبد به صراحت دین کامل هست و ما عقلمان ناقص و پرمدعا و در حد و قواره های اسلام ناب نبودیم و جامعه رو بی دین کردیم و یا خحالت نکشید و نفاق خودتونو بیرون بریزید و بگویید که دین چرت و پرت هست و اسباب و دکان رزق و روزی ما فقط

40 سال هم شد و 313 نفر از بین این همه روحانی با این همه بودجه دولتی پدید نیامد و انگار باز این همه مهملات و توقیت ها برای چهل ساله دوم نیز ادامه داشته باشد
#القصه دراز
نقل قول کردن
-1 #2360 محمد 1398-01-06 01:18
میشه لینک گروه روتوسایت بذارید
نقل قول کردن
-6 #2359 سعدالدین 1398-01-06 00:32
در متون قدیم زرتشتیان که تاریخ آنها به بیش از ۲۰۰۰سال قبل باز می گردد، از حمله ناگهانی رومیها و ترکها با همکاری عربها، به ایران، پس از بروز سیل فراگیر در این سرزمین، سخن به میان آمده است
تا زیان با رومیان و ترکان اندر آمیزند و کشور بیاشوبند...
(جاماسب­نامه پهلوی ، ف ۱، بند ۱۵)
بناگاه سیل ممالک آریایی را فرا گیرد.
بناگاه لشکر دشمن به ممالک آریایی درآید...
(یشتها، ج ۱ ، ص ۳۷۱، بخش تیریشت، کرده ۱۶، بند ۶۱)
نقل قول کردن
+14 #2358 بصیرت انقلابی 1398-01-05 23:46
باران های غیرطبیعی ماه رجب...
حاد شدن موضوع رژیم صهیونیستی و نوار غزه و احتمال درگیر فراگیر دو طرف...
چهل سالگی انقلاب...
سکوت مرگبار در حجاز...
و ...

"الله اعلم"

zz:
zz:
zz:
نقل قول کردن
-5 #2357 خخخ 1398-01-05 23:34
به نقل از آدم معمولی:
بابا چرا نمی فهمی. من و تو مثلا عاشق امام زمان میتونیم پنج دقیقه در مورد خطر بهائیت جوری صحبت کنیم که فقط یک نفر را قانع کنه. ایشون 10 برنامه یک ساعته یک تنه در این مورد ساخته و از طرف بها ییها تهدید به مرگ هم شده. دشمن های اصلیش هم همون سلطنت طلبها هستند. یه سه چهار ساعت هرکی وقت بذاره میفهمه ولی چون امکان نداره تو بتونی بفهمی من بحث را ادامه نمیدم ....

به نقل از آدم معمولی:
بابا چرا نمی فهمی. من و تو مثلا عاشق امام زمان میتونیم پنج دقیقه در مورد خطر بهائیت جوری صحبت کنیم که فقط یک نفر را قانع کنه. ایشون 10 برنامه یک ساعته یک تنه در این مورد ساخته و از طرف بها ییها تهدید به مرگ هم شده. دشمن های اصلیش هم همون سلطنت طلبها هستند. یه سه چهار ساعت هرکی وقت بذاره میفهمه ولی چون امکان نداره تو بتونی بفهمی من بحث را ادامه نمیدم ....

ابله من وقت ندارم اینجا صبح تا شب باشم و جواب ندادنت به عنوان حرف راستت تلقی بشه فقط این کلیپو بین و پی ببر خود جمهوری اسلامی هم قبولش ندارد و به عنوان اپوزیسیون شناخته اونو تا بفهمی چقدر پست و ضددین و سلطنت طلبه و به ظاهر نرمخوست ولی پاش بیفته میفهمین طرفدار رضا قلدر چه میکنه با مظاهر دین

گزارش بیست و سی صداوسیما از افشاگری امید دانا در مورد مهدی خلجی و مرجان شیخ الاسلامی
www.youtube.com/watch?v=szYnVfcTbcs


پاسخ امید دانا به حسن رحیم پور ازغدی در دفاع از چهارشنبه سوری_رودست
www.youtube.com/watch?v=FivURsblyaA


مناظره جنجالی امید دانا با آخوند دلداری، پذیرفتن اسلام توسط ایرانیان، به زور شمشیر یا با آغوش باز
www.youtube.com/watch?v=ubZFLbw1AK0
نقل قول کردن
-9 #2356 سعدالدین 1398-01-05 23:21
به نقل از رایحه ظهور:
فیلم/ درد دل‌های دردناک مردم درباره گِرانی

صحبت‌های تلخ و دردناک مردم درباره شرایط بد اقتصادی امروز کشور...

mashreghnews.ir/.../...

.............
هیولای گرانی و فقر بدجوری گلوی بخش زیادی از جامعه رو گرفته ، خدا لعنت کنه بانیانش رو ...

از اونجائی که ظهور منجی ابتدا واسه ایرانه اگر این شرایط پیش نیاد مردم تمایلی به منجی ندارن
و متاسفانه در اینده نزدیک شرایط سخت تر هم میشه
نقل قول کردن
-2 #2355 aaa 1398-01-05 22:54
به نقل از پسته:
سلام
پسته الان کیلویی چنده؟

نگو و نپرس
حول و حوش 200 ولی هنوزم نمیدونم چطوره که توی ظرف اجیلامون هست و محلشم نمیذاریم
امسال شرط گذاشتینم هر کی به ظرف اجیلامون دست نزنه یه پسته اشانتیون جایزش بدیم
نقل قول کردن
+7 #2354 خبردار 1398-01-05 22:49
:- روحانی در پیام نوروزی : سال ۹۸ سال مچ‌گیری نیست .
رئیسی اسفند ۹۷ : نظارت ، مچ‌گیری نیست.
روحانی جون ، رئیسی قراره دست دزدها رو قطع کنه شما چرا بهت فشار اومده ؟
@BisimchiMedia


‏:- عید پارسال که روحانی اس ام اس داد سالی سرشار از شادی آرزومندم این شد وضعمون.
امسال که پیام داده امیدوارم سال عبور از سختی ها باشه خدا میدونه چند تا بخیه بخوریم
@jafarestan


:- آقای روحانی تاالان پنج بار به ننم پیام دادی، خودت میتونی تحمل کنی یکی به ننت پنج بار عید روتبریک بگه؟؟
@twitter_funny


‏:- یه ساعته دارم فکر میکنم
نوروز علوی کیه پیام داده
بعد میبینم
پیام حسن روحانی بی تربیت
@Bash_valiyavaSH


:- رهبر و رییس جمهور هر دو در پیام نوروزی به دشواری ۱۳۹۸و لزوم مقاومت و اتحاد اشاره کردند.
با اینحال نگاه رهبری دل کندن از غرب و ایستادن روی پای ملت بود و نگاه روحانی مقابله با ترامپ تا لحظه بازگشتش به برجام.
گمانم بی‌برنامگی مشهود در سخنان روحانی محصول همین دل نکندن و امید کاذب بود
#علی_علیزاده
@pedarefetneh#پدرفتنه


:- روحانی پاتو از زندگیمون بکش بیرون این بار چندمه داری به زنم پیام میدی تبریک میگی اگه مشکلت یارانه اس من انصراف میدم


:- ‏سیل به اندازه زلزله و شاید بیش از آن ترسناک است.
اگر زلزله خشم زمین و خاک است، سیل خیزش آسمان و آب است.
وضعیت امروز آق قلا(استان گلستان)!
‏اب به قدری بالا اومده که دیگه تراکتور ها جواب نمیده و تنها راه ارتباطی قایق ها هستن که کمبود قایق هم به شدت محسوسه.
خدایا در فقدان مسئولان ارشد اجرایی که گویا در تعطیلات نوروزیند و وقت سرکشی ندارند! خودت به داد این مردم برس.


:- ویدیو/ نماینده مجلس در اوج بحران سیل: هر چه به استاندار گلستان زنگ می زنم جواب نمی دهد / اگر راه آهن را باز می کردند، این بلا سر مردم نمی آمد
entekhab.ir/.../...


:- «گنبد قابوس» در محاصره سیل +تصاویر
www.entekhab.ir/fa/news/466419/گنبد-قابوس-در-محاصره-سیل-تصاویر


:- موش و بقر و پلنگ و خرگوش شمار
زین چار چو بگذری نهنگ آید و مار
زین پس به اسب و گوسفند است حساب
حمدونه (میمون) و مرغ و سگ و خوک آخر کار
شعر از ابونصر فراهی
اگرچه این تقویم که زمان سلطه مغول ها در ایران رایج شده و سال ۱۳۰۴ در مجلس شورای ملی منسوخ شده ولی متاسفانه هنوز مورد استفاده قرار می گیرد.


:- ارسال پل محرک و عملیاتی از طرف سپاه به مناطق سیل زده
نقل قول کردن
+4 #2353 رایحه ظهور 1398-01-05 21:11
فیلم/ درد دل‌های دردناک مردم درباره گِرانی

صحبت‌های تلخ و دردناک مردم درباره شرایط بد اقتصادی امروز کشور...

mashreghnews.ir/.../...

.............
هیولای گرانی و فقر بدجوری گلوی بخش زیادی از جامعه رو گرفته ، خدا لعنت کنه بانیانش رو ...
نقل قول کردن
+4 #2352 مسعود 1398-01-05 20:54
کشور به مدیران جهادی، مخلص و پای کار نیاز دارد، سیل اخیر یکبار دیگر به خوبی این موضوع را ثابت کرد:

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، کمتر کسی است که نام شهید مهدی باکری فرمانده رشید عملیات‌های والفجر مقدماتی و والفجر یک، دو، سه و چهار را نشنیده باشد اما شاید همه ندانند که روز 25 بهمن را به خاطر او روز «شهردار» نامیده‌اند.

شهید «مهدی باکری» به مدت 9 ماه شهردار شهر ارومیه بود،از خاطراتی که از همین چند ماه کوتاه ثبت شده، می‌شود فهمید چه خدمات خالصانه‌ای را در این مدت ارائه داده است.

در یکی از جالب‌ترین خاطراتی که از شهید باکری در دوران شهردار بودنش به جا مانده آمده است این است که باران شدیدی در شهر باریده بود و جوی‌ها را لبریز از آب کرده بود. وقتی شهید باکری این وضعیت را می‌بیند، تلفن را برمی‌دارد و گروه‌های امدادی را خبر می‌کند. گروه‌های امداد به سرپرستی مهدی باکری به سمت محلات مستضعف‌نشین که گرفتار سیل شده بودند، راه می‌افتند.

حجم آب لحظه به لحظه بیشتر می‌شد و مردم سراسیمه از خانه‌هایشان بیرون می‌آمدند. بعضی از خانه‌ها ویران شده بود و تیرک‌هایشان بیرون زده بود.

گروه‌های امدادی به خاطر حجم زیاد آب و گل و لای به سختی کارشان را پیش می‌بردند. شهید باکری متوجه خانه‌ای شد که آب آن را فراگرفته بود. در حیاط خانه پیرزنی فریاد می‌کشید و کمک می‌خواست. مهدی باکری در را هل داد و باز کرد. آب تا بالای زانو رسیده بود. از پیرزن پرسید که آیا کسی زیر آوار مانده یا نه؟

پیرزن بر سر و صورت‌زنان گفت که وسایل خانه‌ و کل زندگی‌اش زیر آوار مانده و آب به زیرزمین رفته است. گویا جهیزیه دخترش که با سختی آن را جمع کرده بود در زیرزمین جامانده و خیس شده بود.

آقا مهدی به کمک دوستانش جلوی در، سد خاکی درست کردند تا آب بیشتری داخل خانه نیاید. شهید باکری به کوچه دوید و وانت آتش‌نشانی را پیدا کرد و به خانه پیرزن آورد. چند لحظه بعد شیلنگ پمپ در زیرزمین فرو رفت و آب مکیده شد. پمپ کار می‌کرد و آب زیرزمین لحظه به لحظه کم می‌شد. مهدی غرق گل و لای شده بود. پس از دقایقی پمپ همه آب زیرزمین را خالی کرد.

پیرزن که حالش بهتر شده بود، شروع کرد به دعا کردن مهدی باکری. گفت: خدا خیرت بدهد پسرم. آن شهردار کجاست تا کمی از غیرت تو یاد بگیرد...
نقل قول کردن
-7 #2351 سعدالدین 1398-01-05 20:32
به نقل از یا علی:
سلام
من یک پاکستانی و ھم شہرِ جناب سعاح استم۔ با ایشان دیدار ھم داشتہ ام۔
من قبلا ام عرض کردہ بودم در این سائئت کہ مردمِ پاکستان چی از اھل سنت یا اھل تشیع انقلاب اسلامی را دوست دارند۔ و رھبری را بہترین رھبر جہان اسلامی میداند۔ اما با تائید از حرف جناب سعاح، بعد از رھبری احمدی نژاد را ما پاکستانی ھا انقلابی ترین فرد میدانیم۔ من با بسیار از برادران اھل سنت دوستی دارم در خیلی از شہرای پاکستان و اکثریت عاشق احمدی نژاد ھستن۔

اسم واقعی سعاح چیه ؟
نقل قول کردن
-8 #2350 د 1398-01-05 20:19
تمام اتفاقات کشورعمدیه روهانی تهت فشاره میخان یخوردم ک شده افکاروازاقتسادم نهرف کنن اتوبوس دانشگاازاد اتوبوس سپاه سوختن چاردانش اموزدخترتوزاهدا ن چارسانهه هوایی درده روزاخیر وسیل هم ک دریچه های سداروواکردن وسیل شمال هم ک بارورکردن ابرابود
نقل قول کردن
+12 #2349 مهران 1398-01-05 19:33
به نقل از سعاح:


این عکس مربوط به سیل 2009 جده عربستان است. از نوع ماشین های آن مربوط نبودن این عکس به حادثه سیل دروازه قرآن شیراز مشخص است.

آقای سعاح در کامنت های خود دقت بیشتری کنید.
نقل قول کردن
+6 #2348 مسعود 1398-01-05 19:30
به نقل از سعاح:


این جوانفکر خائن، به جای دلسوزی برای مردم ستم دیده و مصیبت زده سیل، در فکر استاندار قبلی به خارج سفر کرده و 6 و 7 روز بعد از سیل برگشته گلستان است که چرا از کار برکنار شده است!!؟؟

جریان انحرافی با حمایت از مهره های خائن اصلاح طلب به دنبال چه اهداف شومی است!!؟؟

بعد از مصاحبه های حقارت آمیز و چاپلوسانه احمدی نژاد با روزنامه های زنجیره ای معلوم الحال، آیا جریان انحرافی اطراف او با حمایت از مهره سوخته های اصلاحات، قصد نزدیکی به رئیس فاسد دولت اصلاحات را دارند!!؟؟

-:as
-:as
نقل قول کردن
-13 #2347 د 1398-01-05 16:38
همه جای ایران داره سیل میاددرسداروواکر دن همزمان بافرارروهانی چراسپاه جلوشونونمیگیره
نقل قول کردن
-10 #2346 سعاح 1398-01-05 16:34
dr_mosahebe@:

متن مصاحبه اعتماد آنلاین با دکتر احمدی‌نژاد:
t.me/dr_mosahebe/7

متن مصاحبه روزنامه شرق با دکتر احمدی‌نژاد:
t.me/dr_mosahebe/30

متن مصاحبه منتشرنشده روزنامه شرق با دکتر احمدی‌نژاد:
t.me/dr_mosahebe/81

متن مصاحبه پایگاه تلوزیونی راشاتودی با دکتر احمدی‌نژاد:
t.me/dr_mosahebe/35

متن مصاحبه نشریه بهار جاودانه با دکتر احمدی‌نژاد:
t.me/dr_mosahebe/54

متن مصاحبه روزنامه خبر ورزشی با دکتر احمدی‌نژاد:
t.me/dr_mosahebe/72

متن مصاحبه روزنامه آرمان با دکتر احمدی‌نژاد:
t.me/dr_mosahebe/84
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

» ابتدای نظرات (2385)