رایحه ظهور

Switch to desktop عضویت Login

خروج سفیانی بسیار نزدیک است!

» ابتدای نظرات (6)
تاریخ نگارش مقاله 1388

 

سفیانی از افرادی است که چند ماه مانده به ظهور حضرت در ماه مبارک رجب همزمان با یمانی و سید خراسانی( در یک روز) از ناحیه شامات(که شامل 5 منطقه است) خروج  کرده  و با تصرف سوریه و عراق لشگری را برای یافتن و قتل امام زمان(عج) به طرف مکه می فرستد که این لشگر در بین راه مدینه ومکه در منطقه ای بنام « بیداء» به زمین فرو رفته و نابود خواهند شد ، جنایتهای سفیانی در سوریه و مخصوصا در عراق وحشتناک است ، صدها هزار نفر از مردم بیگناه به دست او کشته خواهند شد تا اینکه توسط  لشگر سید خراسانی که از ایران قیام کرده و رهسپار عراق گردیده است ، شکست خورده و نابود می گردد.

سلام و درود به حضور تمامی عزیزان
همانطوریکه عزیزان اطلاع دارند سفیانی از افرادی است که چند ماه مانده به ظهور حضرت در ماه مبارک رجب همزمان با یمانی و سید خراسانی( در یک روز) از ناحیه شامات(که شامل 5 منطقه است) خروج  کرده  و با تصرف سوریه و عراق لشگری را برای یافتن و قتل امام زمان(عج) به طرف مکه می فرستد که این لشگر در بین راه مدینه ومکه در منطقه ای بنام « بیداء» به زمین فرو رفته و نابود خواهند شد ، جنایتهای سفیانی در سوریه و مخصوصا در عراق وحشتناک است ، صدها هزار نفر از مردم بیگناه به دست او کشته خواهند شد تا اینکه توسط  لشگر سید خراسانی که از ایران قیام کرده و رهسپار عراق گردیده است ، شکست خورده و نابود می گردد.
در روایات آمده است سفیانی با حمایت صهیونیستها و غربی ها در سوریه(ویا اردن) کودتا می کند و سپس یک گروه به نام بنی کلب از او حمایت می کنند ، بنی کلب جماعتی هستند که بخشی از آنها در ارتش اسرائیل ، بخشی در سوریه و بخشی در لبنان زندگی می کنند.(۵)
دیروز استاد عزیزی که در مورد مصادیق شخصیتهای ظهور برایمان پیام فرستاده بودند ، پیام دادند و بصورت تلفنی چند ساعتی!! صحبت کردیم در مورد اکثر نشانه های ظهور و مخصوصاً سفیانی که ایشان مصداق مورد نظر را با دلیل و برهان و روایات ثابت کرد که 80 درصد روایات بر او منطبق بود و از لحاظ عقلی و سیاسی هم مصداق بودن فرد مورد نظر برای سفیانی بسیار مناسب است ، ایشان از بنده قول گرفتند که بعلت احتمال بروز فتنه های مختلف و تحت فشار قرار گرفتن شیعیان باید جداً از طرح نام این مصداق خودداری شود که بنده هم متعهد شدم.


قبل از ظهر امروز خیلی با خودم کلنجار رفتم که مطالبی بصورت مبهم همراه با اشاراتی در وبلاگ بزنم و در نهایت بعد از نماز ظهر و عصر استخاره کردم این آیه آمد :
ما در قرآن برای هدایت آنها مثال زیادی بکار بردیم  ، ولی بیشتر باعث جدل انسانها (گفتگوی بی حاصل و مضر در مورد مثالها) شد      کهف - ۵۴
اینگونه برداشت کردم که فعلاً مطرح کردن نام وی قطعاً به صلاح نیست.
ولی بدانید که ایشان از افراد ظاهراً مسلمانی است که در سالهای گذشته بارها و بارها مواضع ضد شیعی در صحبتهایش ابراز کرده است و با اسرائیل رابطه آشکار و پنهان گسترده ای دارد علی الظاهر الان لشگر او قدرت زیادی ندارد ولی مدتی بوده است که به صورت مخفی و آشکار به تجهیز سپاه خود پرداخته و به ناگاه با قدرتی مهیب و شیطانی خروج کرده و کشتارهای وسیعی انجام خواهد داد احتمالا به صورت پنهانی و آشکار با نیروهای  استکبار و صهونیست نیز یاری می شود  برای  اجرای طرح خاورمیانه جدید ، خاورمیانه ای  بدون قدرت و حضور شیعیان!
عکس های وی در اینترنت قابل دسترسی است البته نه با نام سفیانی و پرچم و محل خروج وی و برخی نشانه های ذکر شده  دقیقا آن چیزی است که در روایات ذکر شده است.


بار دیگر فرمایشات استاد را مرور می کنیم :
مقاله ي سفياني نيز كه در حدود 78 صفحه و همراه با اسناد، مدارك و تصاوير بي شماري است در حدود 1 سال پيش توسط بنده تاليف شده است و حتي برخي از خواص نيز آن را قابل توجه و قرين به واقعيت دانسته اند، اما به دليل فتنه هايي كه ممكن بود انتشار آن در پي داشته باشد، اين مقاله هنوز انتشار نيافته است.
اين را نيز به شما مژده مي دهم كه ان شاء الله در طي يكي دو سال آينده، وقايعي در منطقه به وقوع خواهد پيوست كه آخرين موانع ظهور حضرت (عج) را رفع خواهد نمود. در ضمن بدانيد كه سفياني در حال حاضر زنده و مشغول تامين قوا است (البته نه آن شخصي كه ادعا مي شود با شيخ بهلول (ره) ديدار كرده است.) بلكه سفياني در حال حاضر زنده، قدرتمند، و مشغول نقش آفريني در خاورميانه است و حتي نسب و پرچم وي نيز مطابق توصيف روايات مي باشد ولي هنوز خروج نكرده است. ان شاء الله در زمان مناسب به انتشار تصاوير وي، نسب وي، پرچم او، ارتباطش با يهود و محل خروج وي خواهيم پرداخت. اما فعلاً انتشار آن به صلاح نيست.
.......................................
نکاتی که باید مورد توجه جدی باشد :
1-     ما خودمان در جسارت مصداق یابی و صراحت در بیان آن شاید پیشتاز باشیم ولی بصورت جدی تاکید داریم  اگر عزیزانی با تحقیق و جستجوی جداگانه توانستند به مصداق سفیانی پی ببرند ، قطعاً با توجه به احتمال بروز فتنه ها از انتشار آن خودداری کنند تا زمان مناسب خود!
2-     پرداختن به این مباحث نباید ما را از مباحث مهم سیاسی روز جامعه و جهان غافل کند که آن مهم تر است که شیعیان در حال حاضر اگر تکلیف خود را بخوبی انجام ندهند ، قطعاً تاخیر در ظهور پیش خواهد آمد
3-     هدف اصلی از پرداختن به این مباحث و مصداق یابی ، یقین به نزدیک بودن ظهور و تلاش مضاعف برای آمادگی همه جانبه است و بدون پرداختن به هدف اصلی و کسب آمادگی طرح و پیگیری این مباحث بیشتر به یک بازی شبیه  خواهد بود.
4-     مصادیق شخصیتهای ظهور و نشانه های نزدیکی آن را باید در حد توان، مخصوصاً در بین عوام مطرح نمود و آنها را به در پیش بودن این واقعه الهی آگاه کرد که قطعاً اثرات بسیاری دارد مخصوصاً بر روی جوانان، ولی نکته ای که باید لحاظ   شود این است که هدف اطلاع رسانی باشد و نه تلاش و جدل بیهوده برای اثبات مصادیق و این می طلبد که عزیزان با مطالعه بر مباحث ظهور و دلایل و نشانه های نزدیکی ظهور مسلط  باشند.
۵-     یکی از اساتید و محققین برجسته مهدویت - کنگره آخرالزمان شناسی - دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) - آبان ماه ۸۸ -( قابل ذکر است است محقق مذکور که مصداق سفیانی را در ۷۸ ص اثبات فرموده اند  با محقق سخنران کنگره آخرالزمان شناسی یکسان نیست)
قابل ذکر است تاریخ ارسال صحیح ۱۶/۸/۸۸ می باشد . در پناه حق - التماس دعا


........................................................

 

كارنامه سياه سفياني در عراق

 

حضرت امام صادق(ع) مي‌فرمايد: «قائم(ع) وارد نجف اشرف مي‌شود، سفياني با يارانش از كوفه حركت مي‌كند، حضرت با آنها محاجّه مي‌كند... . آنگاه پرچم پيامبر اكرم(ص) را به اهتزاز در مي‌آورد، فرشتگان بدر به ياري‌اش فرود مي‌آيند... . پس سپاه سفياني را شكست داده، تا داخل كوفه به عقب‌نشيني وادار مي‌كند.

 

اشاره:
بر اساس تسلسل زماني، نخستين علامتي كه از علايم حتمي ظهور مبارک امام زمان(ع) رخ مي‌دهد، خروج سفياني است. شيخ صدوق، با سند صحيح از امام صادق(ع) روايت كرده كه فرمود: «پيش از قيام قائم(ع) پنج نشانة حتمي است: يماني، سفياني، بانگ آسماني، قتل نفس زكيّه و خسف سرزمين بيدا».1 حميري با سند صحيح از امام رضا(ع) روايت كرده كه فرمود: «امر قائم(ع) از سوي خدا حتمي است، خروج سفياني نيز از سوي خدا حتمي است و هرگز بدون سفياني قائم(ع) قيام نخواهد كرد».2

در گفت‌وگوهاي شماره‌هاي پيشين موعود، پيرامون خروج سفياني از وادي يابس، سيطره‌اش بر سه كشور سوريّه، اردن و فلسطين و نبرد قرقيسيا سخن گفتيم، در اين شماره پيرامون جنايات خون‌بارش در سرزمين عراق سخن مي‌گوييم و گفت‌وگو پيرامون «خسف بيداء» را به فرصتي ديگر موكول مي‌كنيم. در آغاز برخي از ويژگي‌هاي وي را مرور مي‌كنيم.
• كارنامة سياه سفياني در عراق
خروج شيصباني در پيش‌قدم خروج سفياني
از محضر امام صادق(ع) در مورد خروج سفياني پرسيدند، فرمود: «سفياني هرگز خروج نمي‌كند، جز اينكه پيش از او «شيصباني»1 در سرزمين كوفه خروج كند، سپاهيانش همانند آب كه از زمين مي‌جوشد، چون مور و ملخ در اطراف او گرد آيند و جمعيّت شما را هلاك كنند. پس از خروج شيصباني منتظر خروج سفياني، سپس ظهور قائم(ع) باشيد».2

عراق، تنها هدف سفياني
نعماني با سند صحيح از امام باقر(ع) روايت كرده كه سفياني پس از كشتن ابقع و اصهب، هدفي جز عزيمت به سرزمين عراق ندارد. سپاه سفياني در قرقيسيا نبرد سختي كرده، يكصدهزار تن از ستمگران را بر خاك مذلّت انداخته، سپاهي هفتاد هزار نفري به سوي كوفه گسيل مي‌دارد. آنها اهل كوفه را مي‌كشند، به دار مي‌زنند و اسير مي‌گيرند.

در آن هنگام، پرچم‌هايي از سوي خراسان شتابان حركت مي‌كنند كه شماري از ياران حضرت(ع) در ميان آنهاست. سپس يكي از شيعيان كوفه با جمعي از افراد ناتوان خروج مي‌كند، كه در ميان كوه و حيره به دست سرلشكر سفياني كشته مي‌شود؛3 امام باقر(ع) در حديثي، كاركرد سفياني را شرح مي‌دهد و در فرازي از آن مي‌فرمايد: «تنها انگيزة سفياني و خشم و حرص او شعيان ما مي‌باشد».4 اميرمؤمنان(ع) در اين رابطه مي‌فرمايد: «سپاه سفياني به جست‌وجوي اهل خراسان مي‌پردازد، هر كجا شيعه‌اي از شيعيان آل‌محمّد(ع) را پيدا كند به قتل مي‌رساند».5

از طريق عمّار ياسر روايت شده كه سپاه سفياني چون تاريكي شب پيش مي‌رود، با هر چه مواجه شود در هم مي‌شكند، تا وارد كوفه شده، شيعيان آل محمّد(ع) را به قتل برساند. آنها همه جا به جست‌وجوي اهل خراسان مي‌پردازند.6

• شاخص‌ترين اقدامات سفياني در عراق
1. سيطرة سفياني بر شهر كوفه
پيامبر اكرم(ص) به هنگام شمارش «أشراط السّاعة» يعني حوادث ده‌گانه‌اي كه بايد پيش از رستاخيز رخ دهد، از خروج سفياني و سيطره‌اش بر كوفه سخن گفته است.7 اميرمؤمنان(ع) در اين رابطه مي‌فرمايد: «پسر هند جگرخواره، از تبار ابوسفيان، عثمانْ نام، پسر عنبسه، مردي چهارشانه، بدچهره، سر ستبر، آبله‌رو و كورنما از وادي يابس خروج كرده، در سرزمين كوفه فرود آيد، بر منبر آن قرار مي‌گيرد».8 امام باقر(ع) در اين زمينه فرمود: «آنچه انتظار مي‌كشيد اتّفاق نمي‌افتد، جز هنگامي كه سفياني بر فراز منبرِ آن قرار بگيرد. در آن هنگام قائم آل محمّد(ع) از سوي حجاز به طرف شما حركت مي‌كند».9


1ـ1. تقارن خروج سفياني با يماني و خراساني: فضل بن شاذان با سند صحيح از امام صادق(ع) روايت كرده كه فرمود: «خروج سه تن: خراساني، سفياني و يماني، در يك سال، يك ماه، و در يك روز خواهد بود».10 نظير همين تعبير از امام باقر(ع) نيز روايت شده است.11در فرازي از اين حديث آمده است: «سفياني و خراساني، يكي از مشرق و ديگري از مغرب، به سوي آنها (بني‌العبّاس) خروج مي‌كند و مانند دو اسب مسابقه، هم‌زمان وارد كوفه شوند و نابودي بني فلان ـ بني‌العبّاس ـ به دست آنها خواهد بود».12


1ـ2. دوازده نيروي مسلّح در كوفه: امام باقر(ع) مي‌فرمايد: «ابقع خروج كرده، با قومي كه ابزار و ادوات جنگي دارند مي‌جنگد، سفياني خروج كرده با هر دو مي‌جنگد. سفياني اخوَص ملعون13 بر همة آنها پيروز مي‌شود. آنگاه منصوريان (يماني پيروز) با سپاهيانش، با شوكت و قدرت، از صنعا خروج كرده، با پرچم‌هاي زرد و جامه‌هاي رنگين با سفياني درگير شده، آنها را به شيوة عهد كهن از پاي در مي‌آورد.

در آن ايّام دوازده پرچم شناخته شده در كوفه نصب مي‌شود. مردي از تبار امام حسن يا امام حسين(ع) كه به سوي پدرش فرا مي‌خواند، در كوفه كشته مي‌شود و مردي از مواليان خروج مي‌كند كه وصفش معلوم است و در كشتار اسراف مي‌كند و به دست سفياني كشته مي‌شود.14


1ـ3. نسل كشي سفياني در كوفه: اميرمؤمنان(ع) در مورد نسل كشي سپاه سفياني مي‌فرمايد: «لشكر اعزامي سفياني به شرق، هفتاد هزار نفر را در كوفه مي‌كشد، شكم سيصد زن را مي‌شكافد و به هنگام ورود به كوفه گروه انبوهي را به قتل مي‌رساند».15 و در حديث ديگري فرمود: «سپاه اعزامي او به شرق، وارد كوفه شده، چه خون‌هايي كه ريخته شود، چه شكم‌هايي كه دريده گردد، چه اموالي كه به يغما رود و چه خون‌ها كه هدر شود».16 و در فرازي از خطبه‌اش فرمود: «سپاه سفياني وارد كوفه مي‌شود، كسي را در آنجا فروگذار نمي‌كند، جز اينكه مي‌كشد، اشياء قيمتي را مي‌بيند و متعرّض نمي‌شود، ولي كودكان را دستگير كرده گردن مي‌زند».17 از طريق عمّار ياسر روايت شده كه سفياني وارد كوفه شده، دوستان و شيعيان آل محمّد(ص) را به قتل مي‌رساند و شخصيّت معروفي را در آنجا مي‌كشد.18


1ـ4. در به در به دنبال شيعيان: امام صادق(ع) مي‌فرمايد: «گويي سفياني (يا امير لشكر سفياني) را مي‌بينم كه در رُحْبَة كوفه19 رحل انداخته، منادي‌اش فرياد مي‌زند: «به هر كس سر شيعه‌اي را بياورد، هزار درهم جايزه مي‌دهم». پس همسايه به همسايه يورش برده، گردنش را مي‌زند و مي‌گويد: اين نيز از آنها مي‌باشد. پس هزار درهم جايزه مي‌گيرد».20

آنگاه از وضع زمامداران سخن مي‌گويد و از جاسوسان ماسك‌دار خبر مي‌دهد كه خود را از پيروان آيين شما نشان مي‌دهند، شما را شناسايي مي‌كنند و از يكايك شما گزارش تهيّه مي‌كنند. چنين افرادي جز، حرام‌زادگان نخواهند بود.21


1ـ5. ويراني كوفه به دست سفياني
در ذيل آية شريفة: «و إن من قريةٍ إلّا نحن مهلكوها»22 از مقاتل نقل شده كه عامل ويراني هر شهري را بر شمرده، در مورد كوفه مي‌گويد: «امّا ويراني كوفه به دست سفياني از تبار عنبسه از آل ابي سفيان مي‌باشد».23 حذيفه نيز از رسول اكرم(ص) روايت كرده كه فرمود: «سپاه سفياني به سوي كوفه سرازير مي‌شوند و اطراف كوفه را ويران مي‌كنند».24


2. سفياني بر كرانة رود دُجَيل
پيامبر اكرم(ص) در مورد كاركرد سفياني مي‌فرمايد: «چون سفياني از فرات عبور كند و به محلّي به نام «عاقرقَوْفا»25 برسد، خداوند ايمان را از دلش مي‌زدايد، در كرانة رود دُجيل هفتاد هزار مرد جنگي و بيش از آن از افراد غير نظامي را به قتل مي‌رساند. بر خزانه دست پيدا مي‌كند، نظاميان را مي‌كشد و شكم بانوان را مي‌شكافد، به اين بهانه كه شايد حامله باشند و فرزند پسر به دنيا آورند».26 در ادامه مي‌فرمايد: «بانوان قريشي از رهگذرها و قايق‌ران‌ها استمداد مي‌جويند و از آنها مي‌خواهند كه آنان را سوار كرده، به منطقة امني ببرند، ولي آنها به جهت دشمني با اهل‌بيت آنان را سوار نمي‌كنند».27

در حديث ديگري مي‌فرماید: «براي پسرعموهايم (بني‌العبّاس) شهري در سمت مشرق، در ميان دجله، و دجيل خواهد بود... نابودي آن به دست سفياني مي‌باشد. گويي با چشم خود مي‌بينم كه سقف‌هاي آن روي پايه‌هايش فرو ريخته است».28


3. جنايات سفياني در شهر بصره
سفياني سه بار وارد بصره مي‌شود، اشراف (سادات) را مي‌كشد، عزيزان را بر خاك مذلّت مي‌نشاند، بانوان را به اسارت مي‌برد؛ واي بر آبروهاي بر باد رفته، شمشيرهاي از نيام بر آمده، كشته‌هاي روي هم انباشته و دامن‌هاي در مورد تعرّض قرار گرفته.29


4. كاركرد سفياني در عَينُ التّمر
در منابع حديثي آمده است كه، سفياني در «عَينُ التّمر»30 هفتاد هزار نفر را به قتل مي‌رساند.31


5. ديوار حايل
سفياني با لشكري جرّار به سوي عراق حركت مي‌كند، يكصد هزار نفر به دنبال او حركت مي‌كنند، در بين جلولا و خانقين سدّ ايجاد مي‌كند و معترضان را همانند گوسفند سر مي‌برد.32


6. كشار فجيع در موصل
در خطبة البيان منسوب به اميرمؤمنان(ع) آمده است: «سفياني پس از حوادث خون‌بار حِمص، حلب، رقّه، رأس‌العين و نُصَيبين، وارد موصل مي‌شود، مردم بغداد در آنجا گرد آيند و اهالي شهر حضرت يونس به لخمه مي‌روند، نبرد سختي در موصل رخ مي‌دهد كه تعداد شصت هزار نفر در آن ميان كشته مي‌شود».33


7. جنايات بي‌شمار سفياني در بغداد
از پيامبر اكرم(ص) روايت شده كه سپاه سفياني بيش از پانصدهزار نفر را در بغداد به قتل مي‌رساند.34 اميرمؤمنان(ع) در فرازي از يك خطبة طولاني از كشته شدن هفتاد هزار نفر در بغداد خبر داده است.35 امام صادق(ع) از انتقال پايتخت عبّاسيان به زوراء (بغداد) خبر داده، در فرازي از آن مي‌فرمايد: «در آن هنگام سفياني خروج كرده بدترين شكنجه‌ها را روا مي‌دارد».36


8. درگيري‌هاي پراكنده
امام باقر(ع) مي‌فرمايد: «هنگامي كه سفياني بر ابقع، منصور، كندي، ترك و روم چيره شود، به سوي عراق عزيمت مي‌كند... بر شهري سيطره پيدا مي‌‌كند، كشتار فجيعي در آن به راه مي‌اندازد، افرادي را ـ صبراً ـ مي‌كشد و شش تن از افراد برجستة بني‌العبّاس را به قتل مي‌رساند».37 و در حديث ديگري از درگيري سپاه سفياني در اصطخر، قومس، دولات ري، مرز زريخ... ري، بابل، مداين و نصيبين و حوادث مرگ‌بار در آنها سخن گفته است.38


9. ديگر جنايت‌ها
آنچه گفته شد نمي از يَم و اندكي از جنايات بي‌شماري است كه سفياني در عراق مرتكب مي‌شود. در حديثي، امير بيان مولاي متّقيان(ع) شماري از جنايات او را بر شمرده كه در زير مي‌آوريم:
1. دستگيره‌هاي اسلام را يكي پس از ديگري نابود مي‌كند،
2. اهل دانش و فضيلت را مي‌كشد،
3. قرآن‌ها را طعمة حريق مي‌سازد،
4. مساجد را ويران مي‌كند،
5. محرّمات را مباح مي‌سازد،
6. دستور ساز و آواز در كوچه و بازار مي‌دهد،
7. فرمان باده نوشي در گذرگاه‌ها صادر مي‌كند،
8. كارهاي ناشايست را مباح اعلام مي‌كند،
9. از انجام فرايض جلوگيري مي‌كند،
10. در گسترش فسق و ستم تلاش مي‌كند،
11. هر لحظه بر طغيان و سركشي خود مي‌افزايد،
12. از روي دشمني با اهل‌بيت، هر كس را كه نامش: محمّد، احمد، علي، جعفر، حمزه، حسن، حسين، فاطمه، زينب، رقيّه، امّ كلثوم، خديجه و عاتكه باشد، به قتل مي‌رساند،
13. كودكان را جمع مي‌كند، در ديگ با زيتون مي‌جوشاند،
14. دو كودك را كه حسن و حسين نام دارند، دستگير كرده، به دار مي‌زند.39
• افول قدرت سفياني و بشارت ظهور
جنايات بي‌شمار سفياني موجب مي‌شود كه گروه‌هاي غيور با يكديگر پيمان بسته، عليه سفياني خروج كنند، كه به چند نمونه از آنها اشاره مي‌كنيم:
1. سپاه سفياني بر عفّت سي هزار دوشيزه در كوفه تعدّي مي‌كنند، سپس سرهاي آنها را برهنه كرده، به عنوان برده در معرض فروش قرار مي‌دهند... خبر به اهل بصره مي‌رسد، از دريا و خشكي حمله مي‌كنند و زن‌ها را از دست آنها رهايي مي‌دهند.40
2. نيروهايي از كوفه و بصره هم پيمان شده‌اند، با سفياني به نبرد مي‌پردازند.41
3. سفياني چهل روز با آنها درگير مي‌شود، چون نيروي كمكي نمي‌رسد، ناگزير با روميان قرارداد صلح امضا مي‌كند، كه هيچ يك از طرفين، چيزي به طرف ديگر پرداخت نكند.42
4. سيّد هاشمي با پرچم‌هاي سياه به پرچم‌داري «شعيب بن صالح» از خراسان حركت مي‌كند، در دروازة اصطخر با سپاه سفياني درگير مي‌شود، نبرد سختي روي مي‌دهد، پرچم‌هاي سياه پيروز مي‌شوند و سپاه سفياني فرار مي‌كنند.43
5. به هنگام خروج سفياني از كوفه، دو سپاه متّحد شده، با سپاه او مي‌جنگند، آنها را از پاي در مي‌آورند، غنايم و اسيران جنگي را از دست آنها مي‌رهانند.44
6. جوان هاشمي، با خالي در كف دست چپ، با پرچم‌هاي سياه و جلوداري مردي از بني تميم به نام شعيب بن صالح، با سپاه سفياني نبرد مي‌كند و آن را شكست مي‌دهد.45

7. پرچم‌هاي سياه سپاه سفياني شكست داده، آنها را تا بيت‌المقدّس عقب مي‌رانند و زمينه را براي حكومت حضرت مهدي(ع) فراهم مي‌سازند.46
بشارت ظهور: پيشواي پرواپيشگان، اميرمؤمنان(ع) در فرازي از خطبة مفصّلي مي‌فرمايد: «هنگامي كه لشكر سفياني به سوي كوفه عزيمت نمود، منتظر ظهور بهترين آل‌محمّد(ع) باشيد».47 از طريق عمّار ياسر روايت شده كه چون سفياني وارد كوفه شود و ياوران آل محمّد(ع) را به قتل برساند، حضرت مهدي(ع) ظاهر شود و پرچم او را شعيب بن صالح حمل كند.48 امام زين‌العابدين(ع) مي‌فرمايد: «قائم(ع) از مدينه حركت نموده... وارد قادسيّه مي‌شود، در حالي كه مردم با سفياني بيعت كرده، در كوفه گرد آمده باشند».49

دستگيري سفياني: رئيس مذهب، حضرت امام صادق(ع) مي‌فرمايد: «قائم(ع) وارد نجف اشرف مي‌شود، سفياني با يارانش از كوفه حركت مي‌كند، حضرت با آنها محاجّه مي‌كند... . آنگاه پرچم پيامبر اكرم(ص) را به اهتزاز در مي‌آورد، فرشتگان بدر به ياري‌اش فرود مي‌آيند... . پس سپاه سفياني را شكست داده، تا داخل كوفه به عقب‌نشيني وادار مي‌كند.

منادي حضرت ندا سر مي‌دهد: زخمي‌ها را نكشيد و فراري‌ها را دنبال نكنيد. پس با آنها همانند سيرة اميرمؤمنان(ع) در مورد اهل بصره رفتار مي‌كند».50
در خطبةالبيان منسوب به اميرمؤمنان(ع) آمده است: «سفياني با دويست هزار مرد جنگي از سواره و پياده حركت مي‌كند تا در حيره فرود آيد... در آنجا نبرد سختي بين او و حضرت مهدي(ع) رخ مي‌دهد. سپاه سفياني شكست مي‌خورد، سفياني با تعداد اندكي از يارانش فرار مي‌كند. يكي از ياران حضرت به نام «صيّاح» با گروهي از اصحاب، او را دنبال كرده، دستگير نموده، به نزد حضرت مي‌آورد».51

بيعت سفياني: امام باقر(ع) در مورد فرجام كار سفياني مي‌فرمايد: «به سفياني خبر مي‌رسد كه حضرت قائم(ع) به سوي او عزيمت نموده، با سپاهيانش به سوي آن حضرت حركت مي‌كند و تقاضاي ديدار مي‌نمايد. حضرت مهدي(ع) حجّت را بر وي تمام مي‌كند، او تسليم شده، بيعت مي‌كند. چون به سوي سپاهيانش بر مي‌گردد، آنها او را سرزنش مي‌كنند، پس بيعتش را مي‌شكند و آمادة نبرد مي‌شود و حضرت مهدي(ع) آنها را شكست مي‌دهد. اگر يكي از آنها پشت درخت، يا پشت سنگي مخفي شده باشد، آن درخت و آن سنگ مي‌گويد: «اي مؤمن، فرد كافري در پشت من مخفي شده است».52

در مورد سپاه اعزامي سفياني به مدينه و خسف آنها در سرزمين بيدا، ان‌شاءالله در فرصت ديگري سخن خواهيم گفت.

ماهنامه موعود شماره 103

علي اكبر مهدي‌پور
برگرفته از سایت موعود

پي‌نوشت‌ها:
1. شَيصبان معاني مختلفي دارد، از جمله نام شيطان و رئيس گروهي از پريان مي‌باشد. (ابن منظور، لسان العرب، ج 7، ص 111).
2. نعماني، الغيبـة، ص302.
3. همان، ص280.
4. همان، ص301.
5. سلمي، عقدالدّرر، ص87.
6. مروزي، الفتن، ج1، ص303، ح882.
7. طبري، دلائل الامامـة، ص466، ح450.
8. كمال‌الدّين، ج2، ص651.
9. مسعودي، اثبات الوصيّـة، ص226.
10. خاتون آبادي، كشف الحقّ، ص173، خ29.
11. نعماني، الغيبـ[، ص255.
12. همان.
13. اخوص، از القاب سفياني به معناي: چشم ريز، چشمش به گودي نشسته و كسي كه يك چشمش كوچك‌تر از چشم ديگر او باشد. [ابن منظور، لسان‌العرب: ج 4، ص244].
14. مروزي، الفتن، ج1، ص291، ج849.
15. عقدالدّرر، ص92.
16. مروزي، الفتن، ج1، ص301، ج878.
17. سيّدابن طاووس، الملاحم و الفتن، ص423، ب157.
18. شيخ طوسي، الغيبـة، ص464، ح479.
19. «رحبه» نام روستايي در يك منزلي كوفه مي‌باشد. [ياقوت، معجم البلدان، ج 3، ص 33].
20. شيخ طوسي، الغيبـة، ص450، ح453.
21. همان.
22. سورة إسراء (17)، آية 58.
23. مقدسي، البدء و التّاريخ، ج4، ص103.
24. ثعلبي، الكشف، و البيان، ج8، ص95.
25. عاقر به معناي شن‌زار است و احتمالاً منظور از «عاقرقوفا» «عقرقوف» از كوه‌هاي سيلحين در نواحي بغداد باشد؛ معجم البلدان، ج 4، ص 68.
26. مروزي، الفتن، ج1، ص304، ح885.
27. همان.
28. خطيب بغدادي، تاريخ بغداد، ج1، ص38.
29. حائري، الزام النّاصب، ج2، ص203.
30. نام شهري در نزديكي انبار، در غرب كوفه، [ياقوت، معجم‌البلدان، ج 3، ص759].
31. سلمي، عقدالدرر، ص77.
32. الزام الناصب، ج2، ص209.
33. همان، ص213.
34. خطيب بغدادي، تاريخ بغداد، ج1، ص40.
35. عقدالدرر، ص912.
36. سيد ابن طاووس، الملاحم و الفتن، ص134، ب54.
37. مروزي، الفتن، ج1، ص3047، ح884.
38. همان، ص316، ح913.
39. عقدالدّرر، ص93.
40. مقدسي، فرائد فوائد الفكر، ص310.
41. مروزي، الفتن، ج1، ص316، خ916.
42. همان، ص222، ح 620.
43. همان، ص316، ح912.
44. طبري، تفسير جامع البيان، ج22، ص72.
45. مروزي، الفتن، ج1، ص314، ح907.
46. همان، ص310، ح 894.
47. سيد ابن طاووس، الملاحم و الفتن، ص125، ب39.
48. مروزي، الفتن، ج1، ص314، ح908.
49. نيلي، سرور أهل الايمان، ص100، ح78.
50. همان، ص101، ح79.
51. حائري، الزام الناصب، ج2، ص221.
52. سرور أهل الايمان، ص101، ح80.

آخرین ویرایش در

دیدگاه‌ها   

-2 #6 مهدي نقدي 1393-12-13 12:15
سفياني همان پادشاه اردن هستش شك نكنيد
نقل قول کردن
+1 #5 امین 1393-09-05 23:12
با سلام خدمت همه
شما ذکر کردید ارتش سفیانی در جای بنام بیدا دفن میشن این منطقه جای عجیبیه
چون هرچی گشتم جای اونو پیدا کردم که با منطق جور در نمیاد این منطقه در کنار شهر قاهره هستش ولی در مناطق سعودیه مابین مکه و مدینه شهری حتا به این معنی هم نیست.
نقل قول کردن
0 #4 منیر 1393-08-02 00:46
ای اهل عراق و ای اهل شام در زمان ظهور چه مصیبت هایی بر شما میگذرد خداوند بر شما رحم کندانشا الهه اجرشیعیان با خانم فاطمه زهرا. -:as u:313 X( [-O
نقل قول کردن
+2 #3 مسعود 1393-07-15 00:12
سلام
هنوز هم فکر می کنید سفیانی عبدالله دومه ؟!
بابا این مقاله رو حذف کنید دیگه
نقل قول کردن
+4 #1 عمار بيروزى 1389-08-24 20:22
پیام امام مهدی (عج) از انمه نوشته شده به رئیس طائفه شيخ المفيد (قد سره) جزئیات فرج شيعيان منتظران:
(( و يغلب على العراق طوائف عن الإسلام مرّاق يضيق بسوء فعالهم على أهله الأرزاق ثمّ تتفرّج الغمّة من بعده، ببوار "زوال" طاغوت من الأشرار يسرّ بهلاكه المتّقون الأخيار )). انتهى

امام عج می گوید "عراق توسط حکومت نیروی ضربتی است به دور از اسلام _از جمله حزب بعث_ به عنوان مثال ، باد معیشت مردم
سپس مسلمانان جشن می گیرند و آسیب پذیر به وفات از ستمگر از عراق " .


حديث منسوب لرسول الله (( إذا قتل الخليفة بالعراق رجل طويل القامة، كث اللحية، أسود الشعر، براق الثنايا ، فويل لأهل العراق من أتباعه المرّاق .. ثم يخرج المهدى منا اهل البيت )) .

المصدر: عقد الدرر ص75
بشارت اسلام ص 46
يوم خلاص ص 555

توضیح دهید که به بحث در مورد رسول خدا "

اگر "خليفه" رئيس جمهور در عراق می میرد
ریش بلند ، خيلى طولانی ، سفید دندان
وای بر مردم عراق
جنایات از پیروان خود و پس از آن مهدی است.

طاغيه عراق مقبور
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

» ابتدای نظرات (6)