رایحه ظهور

Switch to desktop عضویت Login

اربعین مانور آماده باش ظهور؛ رازی که پس از قرنها آشکار میشود، خون حسین(ع) زمینه ساز حماسه ظهور

خبری در راه است ، غوغای عظیم اربعین بشارت بخش تحولی عظیم تر در جهان بشریت است ، تحولی که همه ادیان آن را پیش بینی کرده  و بشارتش را داده اند ، زمان تحقق وعده الهی فرا رسیده است ...

» ابتدای نظرات (679)

 هرچه به روزهای مبارک و ملکوتی اربعین نزدیک تر می شویم شور و حال عاشقان حسین(ع) و منتظران مهدی(عج) بیشتر و بیشتر می شود ، شیاطینی که در این سالها از عظمت اربعین و بعثت دوباره انسان به وحشت افتاده اند تا توانستند سنگ اندازی کردند تا شاید از شکوه اربعین بکاهند اما غافل از اینکه خون حسین(ع) تمام این طلسم ها را خواهد شکست و یاران حق را بار دیگر در دشت نینوا جمع خواهد کرد  تا زمینه قیام آخرین حجت حق را فراهم کند.

اربعین در راه است ؛ بار دیگر جهان مبهوت جاذبه حسین(ع) خواهد شد و بار دیگر تمام معیارهای مادی وبشری در محبت ولایت رنگ خواهد باخت تا رایحه ای از جهان زیبای پس از ظهور ، شامه بشریت را بنوازد و شیرینی حیات در سایه ولایت ولی الله اعظم(عج) را در کام بشریت دنیازده بچشاند.

و شیاطین که طلیعه ظهور را در آینه اربعین دیده اند، با اضطراب و وحشت دست و پا می زنند تا شاید راه نجاتی بیابند اما مهلت خداوند به پایان رسیده است.

خبری در راه است ، غوغای عظیم اربعین بشارت بخش تحولی عظیم تر در جهان بشریت است ، تحولی که همه ادیان آن را پیش بینی کرده  و بشارتش را داده اند ، زمان تحقق وعده الهی فرا رسیده است .

آری خون خدا همچنان در جوشش است و اقیانوس یاران مهدی(عج) را به تلاطم درآورده و فروپاشی برج های شیطانی وهابیت و صهیونیستم  و ویرانی کاخ ستم استکبار را بسیار نزدیک کرده است.

در این مقاله گلچینی از مطالب مرتبط با اربعین را گردآوری کرده و به حضور عزیزان تقدیم می داریم باشد که صفای قلوب مان شود و توفیق حضور در این اجتماع عظیم عاشقان حسین(عج) و منتظران ظهور را به ما هدیه کنند:

- سخنرانی بسیار جذاب  راز ناشناخته اربعین

بخش اول

بخش دوم

بخش سوم

بخش چهارم

برگرفته از کانال اربعین شاهراه ظهور

 

توصیه مقام معظم رهبری به زائران اربعین حسینی

رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به زائران اربعین حسینی اینگونه توصیه می‌کنند: «دولت در خصوص خروج از کشور مقرراتی معین کرده که حتماً باید مراعات شود و حرکت خارج از این ضوابط مطلوب نیست. ترکیب «عشق و ایمان» و «عقل و عاطفه» از ویژگی های منحصر به فرد مکتب اهل بیت علیهم السلام است و حرکت عاشقانه و مؤمنانه مردم از کشورهای مختلف جهان در این پدیده بی سابقه، بدون تردید از جمله شعائر الهی است. کسانی که توفیق حضور در این حرکت پر معنا و پر مغز را پیدا کرده اند، این فرصت را مغتنم بشمارند؛ ما نیز از دور به حال زائران اربعین غبطه می خوریم و آرزو می‌کنیم ای کاش همراه شما بودیم. حرکت عظیم مردم از ایران و سایر کشورهای جهان برای حضور در راهپیمایی اربعین، جلوه ای از ویژگیهای برجسته مکتب اهل بیت علیهم السلام است که در آن، هم «ایمان، اعتقاد قلبی و باورهای راستین» موج می زند هم «عشق و محبت».

 خاطره آیت الله بهجت(ره) از پیاده روی اربعین/ توصیه بهجت العرفا به جاماندگان اربعین سید الشهداء

بهجت العرفا آیت‌الله محمدتقی بهجت فومنی درباره نقش پیاده‌روی روز اربعین می‌گوید: الان هنوز همه مردم عالم، حسین(ع) را نمی‌شناسند و این تقصیر ماست، چون ما برای سیدالشهدا(ع) طوری فریاد نزدیم که همه عالم صدای ما را بشنود، پیاده‌روی اربعین بهترین فرصت برای معرفی حسین(ع) به عالم است.

هر ساله شیعیان زیادی از سراسر دنیا در سالروز اربعین حسینی (ع) راهی کربلا می‌شوند تا از ثواب فراوان آن بهره‌مند شوند.با اینکه زیارت سید‌الشهدا(ع) در اکثر برهه‌های تاریخی به سختی انجام می‌شد و جان زائران در خطر بود، اما با این وجود عاشقانه خطرات را به جان می‌خریدند و به پابوسی امام حسین(ع) در روز اربعین نائل می‌شدند.

بهجت العرفا آیت‌الله محمدتقی بهجت فومنی درباره نقش پیاده‌روی روز اربعین می‌گوید: روایت دارد که امام زمان(عج) که ظهور فرمود، پنج ندا می‌کند به اهل عالم، اَلا یا اَهلَ العالَم اِنَّ جَدِی الحُسَین قَتَلُوهُ عَطشاناً، اَلا یا اَهلَ العالَم اِنَّ جَدِی الحُسَین سحقوه عدوانا،... امام زمان خودش را به واسطه امام حسین(ع) به همه عالم معرفی می‌کنند ... بنابراین در آن زمان باید همه مردم عالم، حسین(ع) را شناخته باشند... اما الان هنوز همه مردم عالم، حسین(ع) را نمی‌شناسند و این تقصیر ماست، چون ما برای سیدالشهدا(ع) طوری فریاد نزدیم که همه عالم صدای ما را بشنود، پیاده‌روی اربعین بهترین فرصت برای معرفی حسین(ع) به عالم است.

خاطره آیت الله بهجت از پیاده روی اربعین

حضرت آیت الله بهجت، با اشاره به اینکه اربعین حسینی (ع) فرصت مناسبی برای معرفی امام حسین (ع) به عالم است، با نقل خاطره‌ای، بر اهمیت این رویداد اشاره نمودند.

آیت الله محمدتقی بهجت فومنی در یکی از کلاس های درس خارج فقه خود، خاطره ای از اربعین حسینی را نقل می کنند: «در اتومبیلی بودیم بین کربلا و نجف، یک جوانی هم همراه ما بود. دید عده ای دارند پیاده برای کربلا می آیند،کوچک بود، نمی دانست که اصل پیاده روی خودش فضیلت دارد و گفت، اگر این ها ندارند ماشین کرایه کنند، چرا خودشان را اذیت می کنند.

در صورتی که نمی دانست اصل پیاده رفتن خودش فضیلت دارد، «أفضل الأعمال أحمزها»؛ برترین اعمال سخت ترین آنهاست، اینجاست قضیه امام مجتبی سلام الله علیه در مسیر مدینه به مکه تداعی می کند، که در روایت آمده است «یساق المحامل بین یدیه»؛ درحالی که محمل ها به همراهش بود، اما پیاده به سوی حج مشرف می شد.»

سخنان آیت الله بهجت درباره زیارت اربعین

آیت‌الله بهجت قدس‌سره:

[منظور از عبارت] عِنْدَ قَبْرِ الْحُسَین علیه‌السلام، معلوم است. این زمین به این وسیعی کجایش عند قبر الحسین است؟ همین‎که شخص شروع کرد به قرب قبر حسین علیه‌السلام، عند قبر الحسین صادق است.

خصوصاً، اگر طوری باشد که مثلاً یادم می‎آید در اربعین، کربلا به‎اندازه‎ای شلوغ می‎شد و به‎اندازه‎ای اجتماع می‎شد که از همان جایی که آدم از اتومبیل پیاده می‎شد، مثلاً همان گاراژی که مطابق [و روبه‎رو] با در قبلۀ صحن حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام است، از آنجا ابداً دیگر کسی نمی‎توانست حرکت بکند و بیاید، مگر در غایت صبر و طمأنینه که آیا بگذارند یک قدم جلو برود یا نه؟! مثل همان که می‎گویند اگر سوزن بیندازید به زمین نمی‎رسد.
از آنجا تا به صحن چقدر مسافت است؟ از صحن تا خود حرم چقدر مسافت است؟

حالا اگر یک‎ وقتی چنین شد و انسان قادر نبود راه برود ـ ‎همین الآن هم اگر راه را باز بگذارند، شاید جمعیت برسد به اینجا که خدا می‎داند از چند فرسخی این‎طور ازدحامی می‎شود که آدم نمی‎تواند قدم‌ازقدم بردارد ‎‎ـ بر همۀ این‎ها عند قبر الحسین علیه‌السلام صادق است، خصوصاً در مواقع ضرورت که آدم می‎فهمد عند قبر الحسین علیه‌السلام است.

 

حجت‌الاسلام پناهیان:

عزت مسلمانان وابسته به زیارت اربعین است/ پیاده‌روی اربعین مقدمه ظهور امام زمان (عج) است

اکنون عزت مسلمانان وابسته به مراسم زیارت اربعین شده و دل‌های مردم متوجه زیارت اربعین است.

کسانی می‌توانند در این حماسه خدمت‌رسانی کنند که حماسه اربعین را بشناسند.

نهادهای حوزوی باید بیش از هر فعالیت‌ فرهنگی دیگر به مراسم زیارت اربعین توجه کنند، در روایات ثواب زیادی برای رفتن پیاده به زیارت اربعین بیان شده است.

باید اصل مراسم زیارت اربعین با عظمت دیده شود، اسلام توسط امام حسین (ع) حفظ شد و کسی توان تحریف این امام معصوم را ندارد، روضه امام حسین (ع) در همه زمان‌ها عملیات ظلم‌ستیزی است و کسی نمی‌تواند زیارت اربعین را به سویی ببرد که اسلام آمریکایی انتظار دارد.

اکنون عزت مسلمانان وابسته به این مراسم شده، دل‌های مردم متوجه زیارت اربعین است و هر سال تعداد افرادی که در این مراسم شرکت می‌کنند، زیاد می‌شود.

این پیاده‌روی یک اتفاق ساده نیست، تاریخ بشریت به سوی ظهور امام زمان (عج) حرکت می‌کند و پیاده‌روی اربعین مقدمه‌ای برای ظهور است. مدیران کشور در مجامع بین‌المللی باید به مراسم زیارت اربعین استناد کنند و این مراسم یک قدرت نرم در جهان است.

باید عظمت مراسم زیارت اربعین را دریابیم، امام خمینی (ره) فرمودند که هیچ کس مثل امام حسین (ع) نمی‌تواند مردم را متحد کند.

 مقام معظم رهبری بیش از هر کس دیگری به ارزش این مراسم توجه کردند، مراسم زیارت اربعین یک مناسک است و این مراسم باید سرشار از ادب باشد.

نباید تنها به بُعد محبت زیارت اربعین توجه کرد، بلکه باید بُعد ادب این مراسم هم مورد توجه قرار بگیرد، زیارت قبر امام حسین (ع) حقی است که این امام معصوم بر گردن شیعیان دارد، عالی‌ترین نوع تقوا، رعایت ادب در مقابل ائمه معصومین (ع) است.

در روایات اهل بیت (ع) آداب زیارت بیان شده است و باید این آداب در میان زائرین احیا شود، باید در زیارت اربعین، ادب برجسته شود، برخی با یک بی‌ادبی عاقبت به شر شدند و باید به مفهوم ادب بسیار پرداخته شود.

یکی از مفاهیم غریب در روضه‌ها، بحث ولایت است، باید کسانی که به مراسم زیارت اربعین می‌روند، بیشتر ولایتمدار شوند، امام حسین (ع) امام زمان خود بود و باید معرفت مردم به امام بیشتر شود، نباید صرفاً جنبه خانوادگی به روضه‌های شهادت امام حسین (ع) داده شود.

امام سجاد (ع) پس از واقعه کربلا در هر موقعیتی گریه می‌کرد، این امام معصوم حتی با دیدن غذای گرم هم اشک می‌ریخت، سپاهیان یزید پس از به اسارت بردن فرزندان امام حسین (ع) غذای گرم را در برابر آن‌ها می‌پختند، اما از این غذا به فرزندان این امام معصوم نمی‌دادند.

 ویژگی های جامعه مهدوی در پیاده روی اربعین

نقطه شروع پیاده روی اربعین بازگشت کاروان امام حسین (ع) در اربعین به صحرای کربلاست که بعدها توسط شیعیان این راه ادامه پیدا کرد.

به گزارش فرهنگ نیوز، گروه مرکزی هیئت‌های «عهد آدینه» برای دومین سال، اقدام به اعزام کاروان‌های بزرگ پیاده‌روی اربعین در ایام اربعین حسینی از سراسر کشور کرده است که حجت‌ الاسلام سعید شاه آبادی مسئولیت این امر را بر عهده گرفته اند. با توجه به اهمیت این واقعه پرشور مصاحبه ای را با ایشان ترتیب دادیم.

وارد ساختمان مرکزی کاروان پیاده روی عهد آدینه که شدیم، سرشار از شور و فعالیت، در گوشه ای گروه فرهنگی کاروان ها جلسه ای برقرار کرده بودند، منشی دفتر مرتب در حال پاسخگویی به تماس زائران بود و ما منتظر اتمام جلسه حجت الاسلام سعید شاه آبادی با سرگروه های کاروان ها شدیم.

با پایان جلسه، با استقبال گرم ایشان وارد دفتر شدیم، روی میز و کنار لپ تاپ یک قالب پنیر و نصف نان و روی میز هم یک ظرف نهار دست نخورده باقی مانده بود. از خستگی ظاهری ایشان می توانستیم به مشغله بسیار ایشان که فرصت صرف صبحانه و نهار را نداده بود، پی ببریم. بعد از حال و احوال پرسی های مرسوم، با ایشان وارد صحبت شدیم:

حجت الاسلام والمسلمین سعید شاه آبادی، پیشینه و ریشه پیاده روی اربعین از کجا نشات می‌گیرد؟

پیشینه پیاده روی اربعین به اهل بیت علیهم السلام و علما بازمی گردد و در اصل پیاده روی اربعین یک حرکت جدید نیست. نقطه شروع پیاده روی اربعین بازگشت کاروان امام حسین (ع) در اربعین به صحرای کربلاست که بعدها توسط شیعیان این راه ادامه پیدا کرد.

پیاده روی اربعین، گسترش پیدا کرد چرا که ائمه این کار را انجام دادند و حدیث‌های بسیاری از ایشان در ارزش و ثواب پیاده روی نقل شده است و حتی یکی از نشانه های مومن را زیارت اربعین بیان کردند. آنقدر اهمیت آن زیاد است که فرمودند اگر نتوانستید خود را به کربلا برسانید، از راه دور آن را بخوانید.

هدف پیاده روی اربعین را چه می‌دانید؟

پیاده روی برای گرفتن حاجت نیست، ما می‌رویم حاجت امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) و امام زمان (عج) را بدهیم و اعلام آمادگی کنیم که حقِ خون امام حسین را می‌گیریم و آماده ظهور منتقم خون امام حسین (ع) هستیم.

شما چند بار توفیق شرکت در پیاده روی اربعین را داشتید؟

بنده سال پیش توفیق حاصل شد برای اولین بار به همراه 700 نفر در پیاده روی اربعین شرکت کردم و انشالله امسال نیز انشالله به همراه 4000 نفر از کاروان عهد آدینه به پیاده روی کربلا مشرف خواهیم شد.

چرا این‌گونه به نظر می‌رسد که چند سال اخیر است که این امر رواج یافته است؟

در دوره صدام و حزب بعث نمی‌گذاشتند پیاده روی صورت بگیرد که با از بین رفتن حزب بعث و آزادی مردم عراق از خفقان موجود در کشورشان این حرکت عظیم و حماسه با شکوه اوج گرفت که این نیز از نشانه های ظهور صغراست.

از ویژگی‌های منحصر به فرد این پیاده روی برایمان بگویید؟

از چیزهایی که این حماسه را بی نظیر می‌کند، ویژگی‌های آن است، در حالی که مانند حج یک فریضه نیست. نه از جای خاصی فراخوان داده می‌شود و نه امکاناتی رفاهی مانند شهر مکه در اختیار زائران است؛ و در عین حال می‌بینیم که نزدیک به بیست میلیون شرکت کننده در آن شرکت می‌کنند و این همان حدیث گران‌قدر از پیامبر اکرم (ص) است که می‌فرمایند.

قال رسول الله (ع) : «إنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ حَرَارَةٌ فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ لَنْ تَبْرُدَ أَبَداً» شهادت امام حسین علیه السلام در دل‌های افراد با ایمان آتش و حرارتی ایجاد می‌کند که هرگز خاموش نخواهد شد.

(مستدرک الوسائل، ج 10 ص 318).

در این پیاده روی با صحنه‌هایی روبرو می‌شوید که در هیچ مراسم و مناسکی مشاهده نمی‌کنیم. این‌گونه پذیرایی کردن از زائران که می‌بینید التماس می‌کنند تا از پذیرایی آن‌ها استفاده کنید، افرادی که کفش‌ها را واکس می‌زنند، پاشویه می‌کنند و یا با دست و دستگاه مشت و مال می‌دهند، هیچ کدام در هیچ جای دیگر قابل مشاهده نیست. این یک معجزه است که بعد از چند قرن این چنین این عشق هر روز بیشتر می‌شود.

امام صادق (ع) درباره ثواب زیارت امام حسین (ع) با پای پیاده می‌فرمایند: کسی که با پای پیاده به زیارت امام حسین (ع) برود، خداوند به هر قدمی که برمی‌دارد یک حج مقبول برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌فرماید و یک درجه مرتبه‌اش را بالا می‌برد.

حج و زیارت کاروان‌های آزاد را غیر قانونی اعلام کرده است، کاروان‌های شما مورد تایید حج و زیارت هستند؟

مسئولین محترم سازمان حج و زیارت حق دارند، آن‌ها نگران بحث امنیت و کنترل این پیاده روی بزرگ هستند. می‌خواهند در جریان باشند که چه کسی مسئول کاروان است، چه کسانی مسافر هستند، وضع تدارکات کاروان به نحو مطلوب باشد و بسیار موارد دیگر.

اما این امر نباید مانع اعزام نهادهای مردمی شود. برای کاروان ما نیز سازمان حج و زیارت اطلاعیه ای دادند که بنده جلسه ای را با آقای اخوان مدیریت قبلی برگزار کردیم و سوء تفاهم‌های دو طرف برطرف شد و اعلام حمایت کردند.

البته با تغییر در این سازمان توفیق همکاری دست نداد و ما مجدد رایزنی‌ها را با آقای نظافتی مدیر جدید شروع کرده‌ایم، با ارسال نماینده، نامه و همچنین درخواست ملاقات با ایشان. البته بنده رویکرد مدیر کل عتبات نسبت به پیاده روی را مثبت ارزیابی می‌کنم که انشالله در سال‌های آینده به همکاری و تعامل سازنده تبدیل خواهد شد.

از نظر امنیتی، این سفر را مطمئن می‌دانید؟

زیارت امام حسین (ع) با دیگر زیارت‌ها بسیار متفاوت است، تنها زیارتی است که می‌گویند برای رفتنش پول قرض بگیرید، اگر خطر جانی داشت هم بروید، به نظر بنده در این سفر امنیت لازمه سفر نیست، ما داریم می‌رویم حماسه ایجاد کنیم، همان‌گونه که رزمندگان حماسه ایجاد کردند و برای ایجاد حماسه به امنیت نیاز نیست.

دشمن نیز از همین موضوع هراس دارد، گسترش این پیاده روی و این حماسه است که دشمن را به این وا می‌دارد که تهدید کند تا بلکه از شرکت کنندگان کم شود، اما می‌بینیم که پیاده روی اربعین روز به روز پر رنگ‌تر و همه گیرتر می‌شود.

از ویژگی‌های منحصر به فرد پیاده روی برایمان بگویید؟

از جمله فواید پیاده روی تألیف قلوب مؤمنین است، دیدن صحنه های بی نظیر همراهی و کمک در پیاده روی از این جمله است.

نزدیک شدن مردم ایران و عراق که با حیله دشمن در جنگ تحمیلی از فرزندان یکدیگر کشتند و این دشمنی ایجاد شده بود، در این پیاده روی کمرنگ می‌شود. ما نیز باید با نگاه هم دلی برویم تا فاصله‌ها کم شود.

همچنین آمادگی جسمانی زائر و تحمل سختی‌های راه است که خیر و برکات بسیاری دارد. ما باید تمام سال زحمت بکشیم و برای پیاده روی اربعین آماده شویم.

پیاده روی اربعین آثار و برکات فردی و به خصوص اجتماعی بسیاری دارند، که باید منتظر باشیم و آن‌ها را ببینیم.

در این پیاده روی فواید بسیاری نهفته است، پیاده روی با شناخت و معرفت کافی، در حالی که نهایتاً به یک زیارت سیر تمام نمی‌شود و اکثرا زائران اربعین حسینی از دور و رو به حرم سیدالشهدا ندای «لبیک یا حسین» سر می‌دهند و باز می‌گردند، مطمئناً تأثیرات بسیاری را برای شرکت کنندگان و عموم جامعه مسلمان و شیعه خواهد داشت.

ویژگی کاروان‌های عهد آدینه، که آن را از دیگر کاروان‌ها متمایز می‌کند چیست؟

شروع کار عهد آدینه متفاوت بود و افراد گفتند خانم‌ها را نبرید، محدودیت سنی قرار دهید، کار سخت می‌شود، ما مخالفت کردیم، این راه را خاندان رسول لله (ص) رفتند و چه سختی‌هایی که متحمل شدند. در این پیاده روی باید خانم‌ها نیز بیایند و مردها در مقابل وظیفه مردانه‌شان را انجام بدهد، امنیت خانم‌ها را تامین کنند، وسایلشان را حمل کنند و...

امام خمینی (ره) هم در پاگیری انقلاب اسلامی ایران چنین کردند، هم مردها را به صحنه آوردند و هم زن‌ها را. خدمت امام رسیدند و گفتند آیا حضور پررنگ زن‌ها در راهپیمایی‌های خیابانی که ممکن است منجر به زخمی و هتک حرمت آن‌ها شود مسئله ای ندارد، ایشان فرمودند، اتفاقاً همین زن‌ها هستند که مردها را به خیابان می‌آورد.

توصیه شما به افرادی که تصمیم دارند در کاروان‌های اربعین عهد آدینه ثبت نام کنند؟

لازم است زائران محترم در نظر داشته باشند کاروان‌های خانوادگی اقتضائات خانوادگی ندارند و این توقع وجود نداشته باشد که محل استراحت جایی خانوادگی و مثلا در یک مسافرخانه باشد.

این زیارت و پیاده روی، یکی از مناسک زیارتی متداول نیست، این یک عملیات رزمی است، به نام عملیات اربعین. ما الان باید مانند رزمنده‌ها برویم و مردم نیز مانند دوران دفاع مقدس که رزمندگان را بدرقه می‌کردند، بسیار با شکوه زائران را بدرقه کنند.

بسیار خوب است که اگر افرادی با کودکان خود تشریف می‌آورند، کالسکه ای بیاورند تا در صورت خستگی کودک بتوانند به راحتی او را همراه خود ببرند، یا آوردن ویلچر به افراد مسن‌تر پیشنهاد می‌شود، تا اگر پیاده روی سخت شد برایشان، مقداری از راه را با ویلچر طی کنند و کلا مسافرین سختی‌هایشان را مدیریت کنند.

ما همچنین پیشنهاد داریم، سازمان‌هایی که توانایی و وسعشان بیشتر از ماست بیایند و برنامه را به دست بگیرند تا بتوانیم خدمات بهتری به زائران بدهیم.

از زیبایی‌ها و نکات جالب پیاده روی برای مخاطبان ما بگویید:

زیبایی‌های پیاده روی، همان ویژگی‌های جامعه مهدوی است. ایثار و همدلی، وجود امنیت روانی بالا. رخ ندادن فاجعه های بهداشتی در آن وضع بهداشتی، خود یک معجزه است که اطراف مسیر پر از زباله است و تراکم بسیار جمعیت، ظروفی که به خوبی شست‌وشو نمی‌شوند و ... اما نه تنها یک فاجعه بهداشتی پیش نمی‌آید، بلکه از سطح معمولی نیز پایین‌تر است.

برخی از پیاده روی این‌گونه تعبیر می‌کنند که مانند بهشت است، هرچه بخواهی به بهترین شکل در اختیار شماست، حالا نهایتاً یک مقداری اگر صبر کنی جلوتر حتما به آن می‌رسی. خانواده بنده اصالتاً گیلانی هستند و می‌گویند آن ماهی‌هایی که ما در بین راه نجف و کربلا خوردیم تا به حال نخورده بودیم.

چه امکاناتی را کاروان‌های عهد آدینه برای پیاده روی اربعین در نظر گرفتند؟ برنامه های کاروان عهد آدینه در پیاده روی چیست؟

نگاه زوار این‌گونه نباشد که اسکان کاروان‌ها در هتل و حتی مسافرخانه است، کاروان‌های عهد آدینه محدودیتی برای ثبت نام ندارند ولی تاکید می‌کنیم که کار سخت است و این سختی را در نظر داشته باشند.

ما در کربلا و نجف با امکاناتی که از ایران به آنجا برده‌ایم، سعی داریم برای اسکان کاروان در این دو نقطه به صورت متمرکزتری نسبت به دیگر کاروان‌ها اقدام نماییم.

نحوه پذیرایی و استراحت افراد کاروان نیز مانند دیگر کاروان‌ها در موکب‌های موجود در مسیر خواهد بود.

همچنین برنامه های فرهنگی بسیاری برای زائران کاروان عهد آدینه و دیگر کاروان‌ها در نظر گرفته‌ایم که آقای پاشایی مسئول پیگیری‌ها و اجرای آن هستند.

در جلسات توجیهی نیز این‌ها را مطرح خواهیم کرد. هر هیئت خیمه‌هایی را با امکانات محدود خودش خواهد داشت.

حرف پایانی و مخلص کلام:

الحمدالله سال گذشته صدا و سیما پوشش خبری مناسبی برای این حماسه با شکوه داشت که نیاز است بیش از پیش ادامه پیدا نماید.

دشمن از این پیاده روی می‌ترسد، نزدیکی قلوب مؤمنین برای دشمن خطرناک است. کافی است این جمعیت بیست میلیونی مسیرش را به سمت اسرائیل کج کند، نه با سلاح حتی با دست خالی و سنگ، اسرائیل در یک چشم به هم زدن نابود خواهد شد. دشمن از همین می‌ترسد.

بی تردید پیاده روی اربعین نیز از علائم ظهور صغری و بستری برای ایجاد یک جامعه معنوی و مناسب برای ظهور امام عصر (ع) است.

بدرقه زائران این حماسه بزرگ نیز می‌تواند بر گسترش پیاده روی اربعین تأثیر مثبت بگذارد. بسیار خوب است که هیئات مذهبی و مردم عزیز برای بدرقه زائران کربلا که پیاده در اربعین به این مکان مقدس مشرف می‌شوند، برنامه ریزی کنند.

 

تاثیر پیاده روی اربعین در ظهور امام زمان (عج)

امام زمان (عج) در آغازین لحظات ظهور ، ما بین رکن و مقام می ایستند و پنج ندا می دهند و با امام حسین (ع) خود را معرفی می کنند.

دوماه عزاداری برای سید و سالار شهیدان و اهل بیت رسول خدا (ص)به پایان رسید ، اما در این میان تفاوت محرم وصفر امسال نسبت به سال های پیش ، بیشتر رخ می نمود.بدون شک شما هم اذعان دارید پیاده روی اربعین امسال با شور وحال متفاوتی نسبت به سال های پیش برگزار گردید.

میلیون ها زائر با پای پیاده و تحمل رنج و سختی های طاقت فرسا به سوی کربلا رفتند .جدای از زیبایی ها و ثواب های مختلف پیاده روی اربعین و اثرات آن در وضعیت اجتماعی و فرهنگی مردم  که درباره آن هرچه بنویسند و بگویند باز کم است ، ابعاد بین اللملی و تاثیرات جهانی آن بسیار قابل تامل است.

به عنوان نمونه این روزها که از یک سو با پیدایش گروه تکفیری داعش و جنایات عجیب و دردناک آنها که دل هر بیننده ای را آزرده می کند و از سوی دیگر ترویج تفکرات تفرقه افکنانه جریان شیرازی ها با چندین شبکه ماهواره ای که به نام های مقدس مزین شده اند و پخش تصاویر قمه زنی (برای مشاهده سند کلمه شیعه را در گوگل سرچ کنید)اسلام هراسی و مخصوصا شیعه هراسی فراوانی برای مردم دنیا ایجاد شده است.تا اینکه به ناگهان پیاده روی اربعین ورق را برگرداند و به همه دنیا ماهیت اصلی اسلام شیعی را شناساند.پدیده ای که نه تنها شیعیان بلکه از برادران اهل تسنن و حتی ادیان دیگر در آن حضور دارند.

تجمع بیست و چند میلیونی مسلمانان برای یک نفر ، آن هم در کشور بحران زده عراق و در چند کیلومتری داعش، پذیرایی شبانه روزی از همه زائران به رایگان و تحمل سختی های فراوان توسط زائران باعث شد تا رسانه های دنیا مجبور شوند دیگر به این حقیقت اقرار کنند تا جایی که روزنامه هافینگتن پست در تحلیلش اینگونه بیان کند : "حسین کیست؟"، سوالی با این عمق که می‌تواند باعث شود افراد دین خود را تغییر دهند تنها زمانی می‌تواند پاسخ داده شود که شما با پای پیاده به حرم حسین رفته باشید.)

و در ادامه مقاله خود در اعترافی جالب در مورد دلایل ناآگاهی مردم جهان از این مراسم، می نویسد: (اما چرا شما هیچ‌گاه درباره‌ این مراسم چیزی نشنیده‌اید؟ احتمالاً به این قضیه مربوط است که رسانه‌ها عموماً، بیشتر با تصویری منفی، سیاه و افراطی سرو کار دارند تا روایتی مثبت و امیدبخش، بخصوص وقتی با اسلام مواجه می‌شوند.)

ویا در همین راستا روزنامه ایندیپندنت در گزارشی به معرفی مراسم اربعین حسینی پرداخت و آن را "بزرگترین مراسم مذهبی جهان " توصیف کرد.

اما از همه اینها که بگذریم ، تاثیر این پیاده روی در نجات حقیقی بشریت که همان ظهور امام زمان (عج) است غیرقابل کتمان است.همانگونه که می دانید در روایات اهل تسنن و شیعه آمده است که امام زمان (عج) در آغازین لحظات ظهور ، ما بین رکن و مقام می ایستند و پنج ندا می دهند:

1- اَلا یا اَهلَ العالَم اَنَا الاِمام القائِم. آگاه باشید ای جهانیان که منم امام قائم،

2- اَلا یا اَهلَ العالَم اَنَا الصَّمصامُ المُنتَقِم. آگاه باشید ای اهل عالم که منم شمشیر انتقام گیرنده،

3-اَلا یا اَهلَ العالَم اِنَّ جَدِی الحُسَین قَتَلُوهُ عَطشاناً. بیدار باشید ای اهل جهان که جدّ من حسین را تشنه کام کشتند،

4- الا یا اَهلَ العالَم اِنَّ جَدِی الحُسَین طَرَحُوهُ عُریاناً. بیدار باشید ای اهل عالم که جد من حسین را روی خاک افکندند،

5-اَلا یا اَهلَ العالَم اِنَّ جَدِی الحُسَین سَحَقُوهُ عُدواناً. آگاه باشید ای جهانیان که حق جد من حسین را از روی کینه توزی پایمال کردند.

بنابراین امام زمان(عج) با امام حسین (ع) خود را معرفی می کنند و در روایات باز به این نکته اشاره می شود که همه انسان های زنده در آن روز ندای حضرت را می شنوند و او را می شناسند.پس نتیجه می گیریم قبل از ظهور باید همه بشریت از شرق تا غرب عالم امام حسین علیه السلام را بشناسند.

پیاده روی اربعین این سال ها، در حقیقت اولین عمل قابل لمس همه مسلمانان محسوب می شود که در تعجیل ظهور حضرت حجت(عج) بسیار موثر است ،چراکه باید ابتدا همه امام حسین (ع) را بشناسند تا معرفی کردن امام زمان با امام حسین (ع)معنا پیدا کند.

حال باید امید داشت با برگزاری هرچه وسیع تر و باشکوه تر پیاده روی اربعین سال های بعد ، بیش از پیش امام حسین علیه السلام را به جهانیان معرفی کنیم.در پایان به عواملی که می تواند در سال های بعد کمک شایانی به فراگیر شدن این پدیده کمک کند، اشاره می کنیم:

1.ورود و مساعدت شخص رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان به این موضوع با انجام مصاحبه ها و رایزنی های بین المللی و دیپلماتیک و اتخاذ تصمیماتی جهت تسهیل و رسیدگی بیشتر به زائران اربعین حسینی

2- رایزنی برای بازنشر اخبار و شرح ،توصیف و بیان دلایل این پیاده روی به زبان های مختلف در رسانه های دنیا

3.تولید محتوای چندرسانه ای (فیلم ،پوستر ، متن و...)برای عرضه در شبکه های اجتماعی مختلف به زبان های گوناگون

4.همیت بیشتر افرادی که طعم این پیاده روی را چشیده اند برای دعوت دوستان و آشنایان خود برای رفتن به پیاده روی اربعین حسینی.

حماسۀ اربعین مقدمۀ حماسۀ ظهور

 امید است حماسۀ زیارت اربعین مقدمۀ حماسۀ ظهور باشد.شاید اربعین آخرین مرحلۀ اتمام حجت قبل از ظهور باشد.باید ابواب «رحمه الله الواسعه» را به روی تمام مردم عالم گشود. هر کسی می‌تواند، در پذیرایی زائرین اربعین مشارکت کند...

 حجت الاسلام پناهیان در جمع اصحاب رسانه ضمن تبیین اهمیت پیاده‌روی اربعین در بیدارسازی و تحول قلوب انسان‌ها و جذب آنها به جبهۀ حق، به وظیفۀ اهل رسانه در رساندن پیام اربعین به اهل عالم اشاره کرد و گفت: اگر باور داریم که امام حسین(ع) مظهر رحمة الله الواسعه است، و این رحمت خودش را در اربعین در یک میعادگاه بزرگ تجلی می‌دهد، باید میدان دهیم که همه تحت پوشش نور این رحمت قرار بگیرند. باید تا جایی که می‌توانیم با انعکاس خبر اربعین حسینی، ابواب «رحمة الله الواسعه» را به روی تمام مردم عالم بگشاییم.

مشروح گفتگوی حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در جمع اصحاب رسانه درباره پیاده روی عظیم اربعین را در ادامه می‌خوانید:

با مراسم اربعین باید فراجناحی، فراملیتی و فرادینی برخورد کنیم / عاشورا مربوط به یک جریان خاص نیست   

 • مراسم باشکوه اربعین را باید یک مراسم بسیار عمومی برای جهان اسلام، بلکه جهان بشریت تلقی کنیم. مراسمی که نه‌تنها فراتر از انواع جریان‌های سیاسی داخلی است بلکه فراتر از همه مذاهب و ادیان دنیا و یک مراسم فوق‌العادۀ بشری است.
 • در ایران خودمان برخی از مراسم‌ها را داریم که در آن مراسم‌ها مرزبندیِ خاصی وجود ندارد. مثل تجمعی که مردم برای عید نوروز در کنار حرم امام رضا(ع) دارند که از تمام طیف‌ها و صنوف در آنجا حضور پیدا می‌کنند. همچنین در برگزاری مراسم عاشورا نیز همه مشارکت دارند و همه به آن احترام می‌گذارند؛ هنرمندان، روشنفکرها، بازاری‌ها و انواع صنوف سعی می‌کنند ارادت خودشان را به امام حسین(ع) نشان دهند.
 • هیچ کس عاشورا را مربوط به یک جریان خاص نمی‌بیند. حتی آنها که تصور دقیقی از عاشورا ندارند و گاهی اوقات در تحلیل‌های خودشان اشتباه می‌کنند، اصل احترام به امام حسین(ع) را قبول دارند.ما با پدیده باعظمت اربعین باید همین‌طور فراجناحی، بلکه فراملیتی و فراتر از همه ادیان برخورد کنیم.

شاید اربعین آخرین مرحلۀ اتمام حجت برای بیدارسازی دل‌ها قبل از ظهور باشد/ اربعین می‌تواند یکی از عوامل مهم برای جذب افراد به جبهۀ حق باشد

 • هر کسی که خودش را در هر موضعِ فکری و سیاسی یا فرهنگی تلقی می‌کند، بیاید و با اربعین ارتباط برقرار کند. شاید این آخرین مرحلۀ اتمام حجت برای بیدارسازی دل‌ها قبل از ظهور باشد. این کلمۀ «شاید» را حذف نکنید تا برخی افراد که معمولاً دچار سوء تفاهم می‌شوند، برداشت خاصی از این کلام پیدا نکنند و نگویند که فلانی با راهپیمایی اربعین مژدۀ ظهور داده است!
 • البته ما آرزومند هستیم که واقعاً ظهور نزدیک باشد و محقق شود و همین اقدامات و حرکت‌ها مقدمه‌ساز ظهور شوند؛ ولی ما برخی از اتمام حجت‌ها را در امتحان‌ها و غربال‌های قبل از ظهور داریم؛ اتمام حجت‌هایی که موجب می‌شود خیلی‌ها که رسماً در جبهۀ باطل هستند، بیایند و در جبهه حق قرار بگیرند.
 • اگر بخواهد چنین غربالگری‌ای صورت گیرد، ممکن است در برخی از حادثه‌ها و امتحان‌ها ریزش‌هایی پدید بیاید ولی برای آن غربالگری‌های بزرگ در آستانه ظهور، برخی از وقایع هم هستند که می‌توانند موجب رویش‌های بزرگ شوند و قطعاً یکی از عوامل بسیار مهم برای جذب به جبهۀ حق، می‌تواند همین اربعین اباعبدالله الحسین(ع) باشد.

باید ابواب «رحمه الله الواسعه» را به روی تمام مردم عالم گشود/ فراگیرسازی پیام اربعین برای انواع سطوح اجتماعی یک ضرورت است

 • به همین دلیل، بنده تصور می‌کنم ما باید تا جایی که می‌توانیم در انعکاس خبر اربعین اباعبدالله الحسین(ع) آغوش رحمت واسعه الهی را به سوی تمام ابنا بشر باز کنیم؛ اگر قبول داریم سخن مرحوم قاضی(ره) را که فرمودند: «در عالم مکاشفه دیدم که «رحمة الله الواسعه» حسین(ع) است» . باید ابواب «رحمة الله الواسعه» را به روی تمام مردم عالم گشود و این رحمت واسعه باید تا آنجایی که می‌شود به کمک دوستان اباعبدالله حسین(ع) فراگیر باشد و این فراگیری خودش یک عملیات اتمام حجت است.
 • اگر باور داریم که امام حسین(ع) مظهر رحمة الله الواسعه است، و این رحمت خودش را در اربعین در یک میعادگاه بزرگ دارد تجلی می‌دهد، باید میدان بدهیم که همه تحت پوشش نور این رحمت قرار بگیرند. لذا تعمیم و فراگیرسازی اربعین امام حسین(ع) برای انواع سطوح اجتماعی یک ضرورت به حساب می‌آید.

اگر گوشۀ دلِ کسی، نوری وجود داشته باشد با تجلی محبت حسین(ع) در اربعین متأثر یا متحول می‌شود

 • شاید کسی در گوشۀ دلش نوری وجود داشته باشد که در این صورت او قطعاً با تجلی محبت امام حسین(ع) در اربعین، متأثر خواهد شد؛ اگر متحول نشود. حتی ما طمع داریم که اربعین اباعبدالله الحسین(ع) بتواند بر آحاد جوانهایی که جذب جریان‌های تکفیری شده‌اند هم تأثیر بگذارد.
 • ببینید این نگاه از چه مختصاتی برخوردار است. مثلاً کسانی بودند که با شمشیر قصد ترور پیامبر(ص) را داشته‌اند و از مکه حرکت کرده‌ و در مسجد النبی پشت سر پیامبر(ص) قرار گرفته‌اند و وقتی رسول خدا(ص) برگشتند و آنها را نگاه کردند،‌ متحول شدند. کسانی هم بودند که بعد از فتح مکه، دائماً با پیامبر گرامی اسلام(ص) بودند و منتظر یک فرصتی بودند تا رسول خدا(ص) را به قتل برسانند. ولی در جریان غزوه حنین لحظه‌ای که می‌خواستند در شلوغیِ جنگ، به پیامبر(ص) ضربه بزنند، با یک کلام رسول خدا(ص) متحول شده و برگشته و از قصد خود توبه کرده‌اند و پای رکاب پیامبر(ص) نبرد کرد‌ه‌اند. 

باید اربعین را با ادبیات گوناگون روایت کنیم / فقط با ادبیات دینی، هیأتی یا انقلابی از اربعین صحبت نکنیم

 • می‌توان برخی اعمال خاص مؤمنین را برای مراتب عالی اهل تقوا تصور کرد، ولی برخی رفتارها و شعائر دینی هستند که باید به آنها در نهایت عمومیت(فراگیری) نگاه کرد، که امام حسین(ع) عموماً و اربعین حسینی خصوصاً همین ویژگی را دارد.
 • اما برای اینکه این امر تحقق پیدا کند، چه‌کار کنیم؟ باید اربعین را با ادبیات گوناگون روایت کنیم. فقط با ادبیات هیأتی‌ها از اربعین صحبت نکنیم. بلکه ضمن صیانت از حقیقت اربعین با انواع ادبیاتی که صنوف و سطوح مختلف اجتماع دارند با آن فکر می‌کنند و زندگی می‌کنند، از اربعین سخن بگوییم؛ مثلاً با ادبیاتی که روشنفکرها در فضای خاصّ خودشان دارند، ادبیاتی که فقیهان با اصطلاحات خاصّ خودشان دارند، با ادبیاتی که آزادگان جهان یا صنعتگران جهان دارند.  
 • باید سعی کنیم اربعین را با انواع ادبیات معرفی کنیم، حتی این ادبیات نباید صرفاً دینی یا انقلابی باشد. البته وقتی با ادبیات دیگران، عاشورا و اربعین امام حسین(ع) را توصیف می‌کنیم، باید مراقب باشیم که مبادا آن را تحریف کنیم. ولی آن اصل تعمیم اقتضا می‌کند که ما این کار را انجام دهیم.
 • ممکن است خیلی از جوان‌ها باشند که با هیات‌های مذهبی ارتباط برقرار نکرده باشند، ولی باید بتوانند راحت‌تر از هیات‌های مذهبی، با اربعین ارتباط برقرار کنند. ممکن است ما در هیات‌ها توانایی جذب آنها را نداشته باشیم ولی امام حسین(ع) در اربعین، توانایی جذب آنها را دارد. آنها باید کلماتی از جنسِ فکر و روحیات خودشان در توصیف اربعین بشنوند تا جذب شوند.
 • واقعاً اربعین با انواع ادبیات، قابل توصیف و تبیین است. بنده کسانی را دیده‌ام که مسلمان نبوده‌اند، ولی آمده‌اند و اربعین را دیده‌اند و تحت تأثیر شکوه اربعین قرار گرفته‌اند. و برخی نیز حقایقی از اربعین را تنها از طریق رسانه‌ها دریافت کرده‌اند که انصافاً حقایق نابی بوده‌اند.

حماسۀ عاشورا و اربعین تحریف‌شدنی نیست

 • طبیعی است که اربعین جهت خاصی دارد - هرچند با ادبیات مختلف بیان شود- و هیچ کس نمی‌تواند این جهت خاص را حذف کند. حتی اگر کسی بخواهد حماسۀ عاشورا یا اربعین را تحریف کند، نخواهد توانست. عاشورا تحریف‌شدنی نیست یا لااقل به این سادگی نمی‌شود عاشورا را تحریف کرد. هر کسی با هر قصد و نیّتی به سراغ عاشورا بیاید، نمی‌تواند زیاد از عاشورا برداشت غلط بکند. البته جریان‌های فکری مختلف تلاش خود را برای تحریف عاشورا انجام داده‌اند ولی اساساً عاشورا تحریف‌پذیر نیست.
 • مثلاً اگر کسی بخواهد اباعبدلله(ع) و واقعه عاشورا را تحریف کند و از آن یک اسلام آمریکایی به‌دست بیاورد، تا چه حد می‌تواند در این تحریف جلو برود؟ آیا می‌تواند بگوید که مثلاً علی اصغرِ حسین(ع) از دشمن تیری نخورده است و از دست امام حسین(ع) روی زمین افتاده و از دنیا رفته است؟! آیا می‌تواند برائت خودش را نسبت به حرمله سلب کند؟ بالاخره مردم عقل و فطرت دارند و متوجه می‌شوند که اگر کودک‌کشی در کربلا جنایت بوده، کودک‌کشی در غزه هم جنایت است و کودک‌کشی توسط تکفیری‌ها در سوریه و عراق هم جنایت است. کافی است کسی روضۀ حضرت علی اصغر(ع) بخواند؛ او دیگر نمی‌تواند تحلیلِ تحریف‌شدۀ خودش را به مردم منتقل کند. روضه اباعبدلله(ع) کار خودش را با فطرت‌های پاک انسان‌ها انجام می‌دهد.
 • ضمن اینکه انسان از برداشت‌های ناثواب- مثلاً در بین روشنفکرهای غربزده یا متحجرین متصلب- دربارۀ کربلا متاسف می‌شود، ولی چندان ملالی نیست. امام حسین(ع) دارد مردمِ خودش را پیدا می‌کند و مرام خودش را دارد منتقل می‌کند.

اهل رسانه به گشوده‌تر شدن درهای حماسۀ عاشورا و اربعین به روی جهانیان کمک کنند

 • درهای کربلا و حماسۀ عاشورا در اربعین به روی جهانیان گشوده شده است و شما(اهالی رسانه) باید به گشوده‌تر شدن این درها کمک کنید و بگذارید همه –با هر فکر و اندیشه‌ای که دارند- بیایند و با آن ارتباط برقرار کنند. حداقل اثری که کربلا در آنها خواهد گذاشت به نفع جبهۀ حق است. حتی اگر برخی تلاش کنند فلسفۀ عاشورا و اربعین را تحریف کنند.
 • در حماسۀ اربعین –که دنبالۀ حماسۀ عاشوراست- زیبایی‌هایی وجود دارد که کسی نمی‌تواند چشم خودش را به روی آن ببندد. البته درست است که انقلابیون از این حماسه بزرگ، نتیجۀ مورد نظر خودشان را می‌گیرند و مقاومت‌شان محکم‌تر می‌شود و برای استکبارستیزی روحیه می‌گیرند. اما بقیه هم لااقل سیاهی لشکر این مقاومت خواهند شد. این همان رحمت واسعۀ الهی است که علاقمند است همه را در برگیرد.

بسیاری از نخبگان فرهنگی ما هنوز عظمت حماسه اربعین را درنیافته‌اند/ جای برخی ذاکرین حسین(ع) در پیاده‌روی اربعین خالی است

 • غیر از کسانی که اربعین را در پیاده‌روی شهود کرده‌اند و در متن حماسۀ پیاده‌روی اربعین حضور داشته‌اند، عموم مردم ما هنوز عظمت پیاده‌روی اربعین را در نیافته‌اند. نه تنها عموم مردم بلکه بسیاری از نخبگان فرهنگی و معنوی جامعۀ ما هنوز عظمت حماسه اربعین را درنیافته‌اند؛ حتی نخبگانی که در موضوع امام حسین(ع) فعالیت می‌کنند. بنده در این سال‌ها جای برخی از ذاکرین اهل‌بیت(ع) را در این حماسۀ اربعین خالی می‌بینم و احساس می‌کنم که سینه‌زنان اباعبدالله(ع) در این مسأله جلو افتاده‌اند.
 • کسانی که در طول زندگی‌شان سر سفره امام حسین(ع) می‌نشینند؛ که شامل تمام سیاسیون کشور ما هم می‌شود-چون سیاسیون هم به برکت این انقلاب بر سر سفرۀ امام حسین(ع) نشسته‌اند- همچنین شامل عناصر فرهنگی به ویژه هیأتی‌ها می‌شود. برای اینها موقعیتی به نام «پیاده‌روی اربعین» پیش آمده است که خودشان را ذره‌ای در میان انبوه جمعیت ببینند و به تشکر از امام حسین(ع) بپردازند. واقعاً حیف است که اینها در اربعین برای عرض تشکر و تجدید عهد و بیعت با امام حسین(ع) به کربلا نرود.

هر کسی می‌تواند، در پذیرایی زائرین اربعین مشارکت کند/در طوفان کاترینا 4میلیون ولی در اربعین 200میلیون وعدۀ غذایی توزیع شده

 • هنوز بسیاری از کسانی که حاضرند در راه امام حسین(ع) هزینه کنند، عظمت اربعین را درنیافته‌اند و حضور کمرنگی در پذیرایی از زائران اربعین دارند. هر کسی که می‌تواند، در پذیرایی زائرین اربعین مشارکت کند و این توفیق عظیم را از دست ندهد. بسیاری از خیّرینی که در ایران اسلامی هستند، هنوز متوجه نشده‌اند که ماجرا از چه قرار است. این میعادگاه باعظمت طبیعتاً نیاز به پشتیبانی دارد. البته پشتیبانی‌کنندگان قبل از پذیرایی‌شوندگان، توسط امام حسین(ع) مهیا شده‌اند ولی کسانی که توانایی دارند از این قافله جا نمانند. و شما(اصحاب رسانه) باید این اطلاع‌رسانی را انجام دهید.
 • صدای اربعین تا آن‌سوی دنیا هم رفته است. در برخی مقالات -در ایندیپندنت یا برخی مجلات دیگر- یکی از نکاتی که دربارۀ پیاده‌روی اربعین زده بودند این بود که اگر می‌خواهید اسلام حقیقی را بشناسید، بروید اربعین را ببینید و اگر خواستید داعش را بشناسید، باز هم بروید در اربعین و دشمنان داعش را ببینید. در طوفان کاترینا، دولت آمریکا 4میلیون وعدۀ غذایی داد، ولی در اربعین 200 میلیون وعدۀ غذایی توزیع می‌شود که تماماً توسط خیّرین است.

برای پنهان کردن حماسۀ اربعین هزینه‌های زیادی در جهان صورت می‌گیرد

 • در همین مقاله می‌گوید: شما برای یک تظاهرات چندهزار نفره، تمام جهان را تحت پوشش خبری قرار می‌دهید، ولی برای بزرگترین واقعۀ انسانی در تاریخ، کمترین پوشش خبری را می‌دهید!
 • برای پنهان کردن حماسۀ اربعین هزینه‌های زیادی در جهان صورت می‌گیرد. این مقدار پنهان‌سازی طبیعی نیست. و الا اگر به روال طبیعی بود، این باید بزرگترین خبر جهان می‌شد. اما در ایران اسلامی-دربارۀ این موضوع- غفلت می‌شود. شاید به این دلیل که امام حسین(ع) دوست ندارد کسی برایش دستوری و بخش‌نامه‌ای کار کند. کسی که می‌خواهد کاری در این زمینه انجام دهد، باید امام حسین(ع) به او توفیق بدهد.

امید است حماسۀ زیارت اربعین مقدمۀ حماسۀ ظهور باشد/ پیاده‌روی اربعین یک رسم عربی نیست؛ یک رسم دینی است

 • حماسۀ زیارت اربعین ادامه حماسۀ عاشوراست و امید است که مقدمۀ حماسه ظهور باشد و هر کسی با هر نگاهی به اربعین نگاه کند می‌تواند این پیوند را احساس کند.
 • حماسۀ اربعین به شدت مردمی و دینی است. پیاده‌روی برای زیارت یک رسم عربی نیست، بلکه یک رسم کاملاً دینی است. اصلاً برای عرب‌ها بزرگداشت اموات، مثل ما ایرانی‌ها مهم نیست. از نظر فرهنگی ما ایرانی‌ها بیش از عرب‌ها برای اموات خودمان بزرگداشت می‌گیریم. اما پیاده‌روی برای زیارت ریشه‌های کاملاً دینی دارد. در روایات، پیاده‌روی برای زیارت خانۀ خدا(وسائل الشیعه/11/80)، پیاده‌روی برای زیارت ائمۀ هدی(ع)(تهذیب الاحکام/6/20) و به ویژه در مورد کربلا (کامل الزیارات/ص132 و 134)، آن‌قدر برایش فضیلت شمرده شده است که باید به این نتیجه برسیم که ائمۀ هدی(ع) از روز اول برای چنین آثاری نقشه داشته‌اند که امروز دارد خودش را نشان می‌دهد. باید بگوییم این‌همه اجری که برای پیاده‌روی ذکر کرده‌اند، حتماً مقصودشان این بوده که میلیون‌ها نفر در بیابان‌ها، اطراف حرم امام حسین(ع) تجمع کنند. و امام حسن عسکری(ع) به عنوان آخرین امام قبل از دوران غیبت، با یک اشاره کار را تمام کرد(عَلَامَاتُ الْمُؤْمِنِ خَمْسٌ‏ صَلَاةُ الْخَمْسِینَ وَ زِیَارَةُ الْأَرْبَعِینَ‏ وَ التَّخَتُّمُ فِی الْیَمِینِ وَ تَعْفِیرُ الْجَبِینِ وَ الْجَهْرُ بِ بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ؛ تهذیب الاحکام/6/52) و میعادگاهی به نام اربعین درست کرد. این یک رسم کاملاً دینی است، یک رسم عراقی یا عربی نیست.

تحول ملت‌های جهان، برای اربعین حسینی می‌تواند از علائم ظهور تلقی شود

 • قبلاً بیشتر، علما به این امر(پیاده‌روی اربعین) اهتمام داشتند ولی چرا این رسم الان این‌قدر در میان مردم پا گرفته است؟ در اینجا غیر از تحلیل امام(ره) تحیلی دیگری نمی‌توان داشت. ایشان در دوران دفاع مقدس می‌فرمود: این دل‌ها متحول شده است و جوانانی که قبل از انقلاب می‌خواستند آنها را به فساد بکشانند الان آرزوی شهادت می‌کند و این تحول از علائم ظهور است. (...امروز مى‏بینیم که این جلوه‏ها حاصل شده است، و این شوق و شعفها به لقاء اللَّه براى آنها حاصل شده است، و دست عنایت خداى تبارک و تعالى به سر این ملت کشیده شده است، و ایمان آنها را تقویت فرموده است که یکى از علائم ظهور بقیة اللَّه- ارواحنا فداه- است؛ صحیفۀ نور/16/129)
 • بنده هم بر همان سیاق فرمایش امام(ره) می‌گویم که این تحول مردم و ملت‌های جهان، مسلمانان جهان و حتی غیرمسلمان‌ها برای اربعین امام حسین(ع) یک تحول عادی نیست؛ یک عنایتی است که می‌تواند از علائم ظهور تلقی شود.(به آن معنایی که حضرت امام(ره) فرمودند.

اگر اربعین را خوب به دیگران منتقل کنید، اجر شما در ذیل اجر حضرت زینب(س) قرار خواهد گرفت

 • شما(اصحاب رسانه) اگر اربعین را خوب به دیگران منتقل کنید، اجر شما در ذیل اجر حضرت زینب(س) قرار خواهد گرفت و از همان جنس خواهد بود.(البته نه به آن اندازه) ایشان برای حماسۀ امام حسین(ع) آن رنج‌ها را به خودشان تحمل کردند. ولی شما امروز بدون اینکه رنجی را تحمل کنید می‌توانید اجری از همان جنس ببرید. شما می‌توانید بگویید: اگر ما آن زمان نبودیم که حماسۀ عاشورا را منتقل کنیم، الان حماسۀ اربعین را دیدیم و آن را به دل‌ها منتقل کردیم.
 • کلمات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری را در این خصوص مطالعه کنید. مقام معظم رهبری حدود 8 سال پیش کلام عجیبی دربارۀ اربعین داشتند و فرمودند: «شروع جاذبه مغناطیس حسینی در روز اربعین است.» و الان داریم سخن ایشان را در عالم واقع می‌بینیم و می‌توانیم در متن آن قرار بگیریم.

کسانی که دلشان برای نورانیت دفاع مقدس تنگ شده، بروند وضع الان مردم عراق را ببینند

 • وقتی آمریکایی‌ها صدام را سرنگون کردند، شاید یک‌درصد هم احتمال نمی‌دادند که بیداری اسلامی از نوع حقیقی‌اش، در عراق پدید بیاید ولی از باب «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد» اقدامات دشمنان و این جریان تکفیری‌ها، موجب تقویت جریان مقاومت و بیداری در عراق شده است به حدی که وقتی شما در لایه‌هایی از مردم عراق حضور پیدا می‌کنید، فضایی مانند دوران دفاع مقدس(بلکه بعضاً بهتر از آن) در بین آنها می‌بینید. کسانی که دلشان برای زیبایی‌ها و نورانیت دوران دفاع مقدس تنگ شده است، بروند وضع الان مردم عراق را ببینند.
 • سال گذشته در اربعین با اینکه جریان تکفیری‌ها این‌قدر گسترده در عراق حضور نداشتند، محکم‌ترین شعاری که واقعاً زمین و زمان را به لرزه در می‌آورد، دیگر لبیک یا حسین(ع) نبود، بلکه «لبیک یا زینب(س)» بود و این شعار و این فریادها معنادار بود، و اشاره به حرم حضرت زینب(س) داشت و اشاره به رزمندگانی داشت که برای دفاع از حرم به شهادت رسیده بودند. اشاره به آمادگی آنها برای دفاع از حرم داشت. 

ظلم‌هایی که به مردم عراق شده نتیجه‌ای جز بیداری و افزایش حس پیوندشان با امام حسین(ع) نداشته

 • این ظلم‌هایی که در طول تاریخ به مردم عراق شده است نتیجه‌ای جز بیداری و افزایش حس پیوند با امام حسین(ع) برای مردم عراق نداشته است. و شما در این ایام می‌توانید این را ببینید.
 • شاید یکی از زیباترین صحنه‌هایی که در اربعین به سهولت می‌توان دید، پیوندی است که بین مردم عراق و مردم ایران برقرار می‌شود. شما این پیوند را در اوقات دیگر نمی‌بینید. سال گذشته یکی از موکب‌دارها به ما می‌گفت: شما الان بیشترین زائر را در عراق می‌بینید که از همۀ جهان آمده‌اند و به‌طور طبیعی من باید بروم در مغازه‌ام در کنار حرم بایستم و پول در بیاورم، ولی کارم را تعطیل کرده‌ام و الان در مسیر زائرین اربعین موکب زده‌ام و تمام پولی که در طول سال در آورده‌ام با کمال میل دارم خرج شما می‌کنم.

زیارت اربعین در ارتقاء وضع فرهنگ دینی جامعۀ ما هم بسیار مؤثر است

 • حتی اگر کاری به شرایط منطقه و جهان هم نداشته باشیم، به لحاظ فرهنگی اگر جوانان ما به یک چنین زیارتی بروند، چقدر در تحول روحی آنها مؤثر خواهد بود! چقدر از هزینه‌هایی که می‌خواهیم برای بازداشتن جوان‌ها از غرق شدن در تباهی صرف کنیم، جلوگیری می‌کند! چقدر می‌تواند –به‌جای بسیاری از منبرها و موعظه‌ها- در ارتقاء وضع فرهنگ دینی جامعۀ ما کارآمدی داشته باشد!
 • وقتی دیدار از مناطق دفاع مقدس، این‌همه تأثیر می‌تواند داشته باشد، وقتی بازگشت پیکرهای شهدای گمنام، می‌تواند این‌قدر تأثیر داشته باشد، حضور در اربعین امام حسین(ع) چقدر تأثیرگذار خواهد بود؟!

 

پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) مانور بزرگ ظهور است

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران حجت الاسلام تکیه‌ای : پیاده‌روی با شکوه شیعیان در اربعین حسینی(ع) به سمت کربلا در حقیقت مانور و مقدمه ظهور است.

خون خواهی از مصیبت‌های سیدالشهدا(ع) طالبی دارد که غیر از امام زمان(عج) شأنیت و جایگاه آن را ندارد و همانگونه که اگر قرار است بدن امام را معصوم غسل و دفن کند، قداست خون خواهی امام نیز جایگاه بسیار بالایی دارد که باید تنها از سوی امام معصوم انجام شود.

  در زیارت عاشورا نیز ما از خداوند طلب می‌کنم که ما را از خون خواهان سیدالشهدا(ع) و همراه با امام زمان(عج) قرار دهد که در این راستا ملتزم شدن به راه و رسم امام و سازوکاری که آن حضرت می‌خواهد بسیار مهم است.

ثبت اربعین حسینی برای جهان اسلام و تشییع بسیار مهم است


  ثبت اربعین حسینی(ع) برای جهان اسلام و تشییع بسیار مهم است و سنت خداوند نیز بر آن است که دین خود را بر تمام عالم حاکم کند و در واقع این وعده تخلف ناپذیر الهی است تا بشریت از قید اسارت آزاد شود.

  امام حسین(ع) دستمایه انقلاب جهانی است و خون خواه واقعی ایشان کسی جز امام زمان(عج) نیست و در این مسیر کنگره عظیم اربعین نیز می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.

زیارت اربعین امروز از جمله بزرگ‌ترین رویدادهای مکتب تشییع است که از امام حسن عسکری(ع) به ما به ارث رسیده چرا که ایشان فرمودند علائم مومن ۵ چیز است که یکی از آن‌ها زیارت اربعین است و به همین دلیل امروز شاهد حضور میلیونی عاشقان و ارادتمندان به اباعبدالله الحسین(ع) هستیم.

پیاده روی اربعین حسینی در حقیقت مانور و مقدمه ظهور است و به دلیل استقبال گسترده شیعیان از این رویداد و همچنین عدم گنجایش شهر کربلا و مسیرهای منتهی به این شهر آیت الله سیستانی فتوا داده‌اند که زیارت اربعین مختص به روز اربعین نیست و این ایام را نیز شامل می‌شود.

این سال اولی است که مسجد جمکران مبادرت به راه اندازی موکب کرده و امیدواریم در سال‌های آینده با امکانات و تشکیلات وسیع‌تری در خدمت زائران اباعبدالله(ع) باشیم.

اتفاقاتی که امروز در کشورهای خاورمیانه در حال رخ دادن است و جبهه استکبار رو به انزوا رفته نشان از نزدیکی ظهور مهدی فاطمه(عج) دارد و این پیاده روی اربعین نیز می‌تواند منتظران ظهور را بیش از پیش آماده کند.

 

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور؛

راهپیمایی اربعین زمینه ساز ظهور امام زمان(عج)

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور گفت : تجمع میلیونی اربعین حسینی زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان، سردار احمد خادم سید الشهدا دیشب در یادواره شهدای مدافع حریم ولایت سروان پاسدار شهید احمد حیاری و ستوان یکم پاسدار علی بریهی در سالن امور تربیتی شوش افزود: تمام تلاش دشمن بر روی کم رنگ کردن راهپیمایی اربعین حسینی 20 میلیون نفری است؛ حال آنکه صد ها موکب در فاصله اهواز تا شوش ایجاد شده که زنگ خطری برای دشمن است.
وی اظهار داشت : این موکب ها فقط برای توزیع شربت، خرما و آب نیست ، بلکه این کار سازماندهی لشکر امام زمان(عج) است ، چون امام عصر(عج) لشکر می خواهد و در چنین شرایط اقتصادی نباید سستی از خود نشان دهیم.

....................

-


- گلچین مداحی های اربعین1

- گلچین مداحی های اربعین 2

 

آخرین ویرایش در

دیدگاه‌ها   

0 #679 اتاق عملیات ظهور 1397-08-29 15:23
بــــــشــــــا رت ‌

متن سخنان مهدوی و بسیار مهم دبیرکل انصار حجه یمن

سيد حسن العماد دبيرکل انصار حجه يمن:

آنهایی که از روایات ظهور و برنامه امام زمان اطلاع ندارند نمیفهمند عربستان و اسراییل و انگلیس و امریکا دارند حمله میکنند به یمن.
باید برگردیم به کتاب های دینیمان
متاسفانه و متاسفانه ، دشمن بیشتر از ما کتاب های دینی ، روایی و مهدوی و علائم و مقدمات ظهور را میخواند.
دشمن کتابهای ما را بررسی کرده و فهمید این امام زمان ظهور نمیکند جز اینکه مقدماتش اماده شود!
مقدمه اش چیست؟ پرچم خراسانی ، پرچم یمانی...

شما ایرانیان ، اگر دقت کنید همینهایی که عامل حمله به یمن هستند ، حامی هشت سال جنگ علیه شما بودند ، با همین پول ها و موشک ها و سلاح ها که به ما حمله میکنند به شما حمله کردند ، چرا؟
چون اون روز نمیخواستند ، ایران آزاد بشود ، مستقل بشود ، و پرچم خراسانی ، بایستد.
ولی شکست خوردند ، ایران مستقل شد. و امروز نگران استقلال یمن هستند که حلقه یمنی ظهور را تکمیل نکند!
اینها یمن را نابود میکنند ، چون دشمنی دارند با خود امام زمان عج!
با خود ظهور ، با خود دولت عدالت امام زمان دشمنی دارند!
امروز ما یمنی ها چشممان باز شده و بیدار شده ایم ، به برکت جمهوری اسلامی ، به برکت امام خمینی ، به برکت سیدعلی خامنه ای ، و به برکت شهدای قبل و بعد انقلاب شما
آن انفجار نور ، رسید به یمن ،امریکا و عربستان کور خوانده اند یمن برگردد به سابق


اینها امروز علیه یمن در جنگ هستند ، چون اگر یمن مستقل بشود ، دو بال ظهور تکمیل شده ، ظهور امام زمان محقق میشود.

اینها میدانند و دارند روی این نقشه کار میکنند.
حالا شما برگردید به صحبتهای محمد بن سلمان که مدتی پیش در مصاحبه ای گفت ما نمیگذاریم ایران در منطقه گسترش یابد چون ایران به دنبال زمینه سازی ظهور امام زمان است ،دقت کنید علنا دارد میگویند مشکلشان ظهور است، که بعد از آن بود ، که سید حسن نصر الله در سخنرانی پاسخش را اینطور داد که چه تو ، چه بزرگتر از تو ، چه اربابان تو ، نمیتوانند و نخواهند توانست ، جلو ظهور امام زمان را بگیرند.

امروز جنگ با یمن ، جنگ با امام زمان و برنامه امام زمان و زمینه سازان ظهور امام زمان است.
اینها میدانند ظهور امام زمان مقدمات دارد و با جلو گیری از مقدمات ظهور ، جلو ظهور را میگیرند.
فدای امام زمان بشوم که هنوز ظهور نکرده اینطور از او میترسند ، اگر خود حضرت بیاید چه کار میکنند.

امروز یمن یک امتحان بزرگ است برای منتظرین امام زمان ، چون فقط آنها هستند که از مسئولیت مهم خود اطلاع دارند.
چون میداند ، یمن مقدمه ظهور است ، لذا دفاع و کمک به یمن ، یعنی کمک به ظهور امام زمان ،
دشمن دارد کار میکند ، برادران و خواهران عزیز

اگر ما بخوابیم دشمن، خواب نیست ، ۲۴ ساعته دارد کار میکند.
ما چه کار کرده ایم؟ ، مسئله یمن را فقط بحث عاطفی آنرا نگیرید ، مسئله یمن ، تکلیف هر منتظر امام زمان است.
امام خامنه ای فرمود ، همانا باطل رفتنی است ، نابودی آل سعود قطعی است ، اما شرط دارد، اگر مومنین خوب کار کنند ، اگر ما فقط نگاه کنیم و دست روی دست بگزاریم ، اتفاقی نمی افتد و دشمن همچنان ادامه میدهد.
روایت داریم ، ظهور با دستان ما محقق میشود ، پس باید تلاش کنیم ، در هر عرصه که ممکن است.
حتی همین جوانها سعی کنند در فضای مجازی مظلومیت یمن را به گوش جهانیان برسانند ،بدون شک به ظهور کمک کرده اند ، و اگر از این امتحان موفق بیرون بیاییم ،ظهور زودتر محقق میشود.
برادران و خواهران ایرانی ، خوشا به حال شما که صاحب آماده کردن مقدمه اول ظهور یعنی خراسانی هستید ، و همچنین خوشا به حال شما که کمک کننده به مقدمه دوم یعنی یمانی هستید ، خوشا به حالتون
به خدا قسم اگر همین شیعیان در منطقه ،ایران و عراق و ... امام خمینی را خوب یاری میکردند ، امام زمان تاکنون ظهور کرده بود ، ولی متاسفانه در مقدمه اول خوب یاری نکردیم ، خوب پشتیبانی نکردیم

امروز در یمن با افکار امام خمینی چه معجزاتی انجام میدهند ، با چه؟ با بعضی از کتاب های امام خمینی ،با بعضی کتابهای سیدعلی خامنه ای
ولی اینجا ایران ، خود شخص امام خمینی بود ، خود شخص امام خامنه ای هست ، چه کار کردیم ؟ خدا فردا از شماها میپرسد ، شما ها که میدانستید ، چکار کردید؟

یمن_کربلای_امروز_است

یمن_مقبره_ال_سعود
نقل قول کردن
+1 #678 مهرداد/بچه مثبت 1397-08-04 23:46
پیش بینی شهید ابراهیم هادی درباره کاروان های زیارتی کربلا و اربعینپیش بینی شهید ابراهیم هادی درباره کاروان های زیارتی کربلا و اربعین

اوایل جنگ در ارتفاعات گیلان غرب بر فراز یکی از تپه های مشرف به مرز قرار گرفتیم. پاسگاه مرزی دست عراقی ها بود وبه راحتی در جاده های اطراف آن تردد میکردند.
ابراهیم کتابچه دعا را باز کرد و به همراه بچه ها زیارت عاشورا
خواندیم.
بعد با حسرت به مناطق تحت نفوذ دشمن نگاه میکردم و گفتم
ابرام جون این جاده مرزی رو ببین عراقی ها راحت تردد میکنند بعد گفتم: یعنی میشه یه روز مردم ما راحت از این جاده عبور کنند و به شهرهای خودشون برن!
ابراهیم که با نگاهش دوردست ها را میدید لبخندی زد و گفت: چی میگی! روزی میاد که از همین جاده مردم ما دسته دسته به کربلا سفر میکنند!
در مسیر برگشت از بچه ها پرسیدم اسم این پاسگاه مرزی رو میدونید؟ یکی از بچه ها گفت: مرز خسروی
منبع: کتاب شهید ابراهیم هادی (سلام بر ابراهیم) ص127

zz:
نقل قول کردن
+1 #677 مهرداد/بچه مثبت 1397-08-04 13:33
کربلا ما را به سوی خود فرا می‌خواند و ارواح مشتاق ما بی‌تابانه، همچون کبوتران حرم، به‌ سوی کربلا بال می‌گشایند.کربلا ما را به سوی خود فرا می‌خواند و ارواح مشتاق ما بی‌تابانه، همچون کبوتران حرم، به‌ سوی کربلا بال می‌گشایند. بار دیگر صدای «هل من ناصر» امام عشق در دل تاریخ بلند است و این بار حضور امت به‌راستی شگفت‌آور است. هر آن‌کس در هر زمان و در هر جا به این صلا لبیک گوید کربلایی است و کربلا میزان عشق است و اهل الله را از اغیار جدا می‌کند.
کربلا، آغوشت را بگشای، حزب الله به سوی تو می‌آید.

از که باید سخن گفت؟ از آن جوان کارگر بلورسازی و یا از آن پیرمرد هفتاد ساله‌ای که حسین را و آن فوز عظیم را یافته است و خود را چهارده ساله می‌پندارد؟ نه، اینجا سخن از من و ما نیست، سخن از حضور است، حضور امتی که عاشورا را باز یافته و دعایش که «یا لیتنا کنا معکم»، به استجابت رسیده است.

راهیان کربلا را بنگر. آنان خوب دریافته‌اند که زندگی به خون وابسته است و پیکر تاریخ، بی‌خون خدا (ثار الله) مرده‌ای بیش نیست و سر مبارک امام شهید بر فراز نی، رمزی است بین خدا و عشاق، یعنی که این است بهای دیدار.

به یاد آر فرموده‌ی صاحب الزمان را که ما را به اعمالی فرا خوانده‌اند که به محبتشان نزدیک‌تر است: «فلیعمل کل امرء منکم ما یقرب به من محبتِنا.» و به‌راستی مگر محبت آنان در چیست؟ در محبت حسین. محب حسین محبوب خداست و کدام راه از این نزدیک‌تر؟

جلوه‌های شگفت‌آور حضور امت، همه حکایت از این دارد که آنان حضور تاریخی خود را می‌شناسند و سر آنچه عاشورا را جاودانه ساخته است دریافته‌اند.

حب حسین‌(ع) سر‌الاسرار شهداست. فاین تذ‌هبون؟ اگر صراط مستقیم می‌جویی بیا؛ از این مستقیم‌تر راهی وجود ندارد: حب حسین علیه السلام.

مردان سخن از کربلا می‌گویند و زنان از حجاب عفتی که پاسدار حرمت خون کربلاییان است.

بگذار اغیار هرگز در نیابند که این‌همه در کام ما چه شیرین است. بگذار اغیار هرگز در نیابند که این قلب‌های ما از چه اشتیاق و شور و نشاطی مالامال است و سر ما در هوای کدامین یار خود را از پا نمی‌شناسد.

قرن‌هاست که فریاد «هل من ناصر» سیدالشهدا(ع) پهنه‌ی زمان را پیموده است و چون نفخات حیات‌بخش روح القدس بر هر زمین مرده‌ای که گذشته است آن را به حیات عشق بارور ساخته و اینچنین، همه‌ی تاریخ تو گویی روزی بیش نیست و آن روز عاشوراست. راهیان کربلا را بنگر و به یاد آر ورق‌پاره‌های تقویم تاریخ را که می‌گوید هزار و سیصد و چهل و پنج سال است که از عاشورا می‌گذرد. و تو از خود می‌پرسی: پس این‌همه شور و اشتیاق و این‌همه شتاب در این راهیان شیدایی کربلا از چیست؟

تو گویی هنوز کاروان سال ۶۱ هجری قمری به بیابان پردرد و بلای کربلا نرسیده است. مگر آنان سر مبارک امام شهید را بر فراز نیزه ندیده‌اند؟ اما نه، از عاشورای سال ۶۱ هجری قمری، دیگر زمان از عاشورا نگذشته است و همه‌ی روزها عاشوراست. زمان بر امتحان من و تو می‌گردد تا ببینند که چون صدای «هل من ناصر» امام عشق برخیزد چه می‌کنیم...

و شیرین‌تر از این لحظات را کجا می‌توان سراغ کرد؟ کدام چشمی است که از شوق به گریه نیفتد؟
آن دیگری هم بر فراز کوهی از آهن نشسته بود و خاکریز می‌زد و با خود زمزمه می‌کرد: «رزمندگان تا کربلا راهی نمانده.» و همه جا جلوه‌های شگفت‌آور حضور تجلی داشت؛ حضور امت را می‌گویم.

چه روزگار شگفتی! همه تاریخ در اینجا حاضر است.

منبع:
yon.ir/rjoQ
www.aviny.com/multimedia/aviny/index_01.aspx
www.aviny.com/article/aviny/chapters/matnefilm/part_6/05.aspx

دانلود صوت شهید آوینی درباره سفر کربلا

nmedia.afs-cdn.ir/.../aviny_karbala.mp3
یا
yon.ir/yQD

zz:
نقل قول کردن
+11 #676 ... 1397-07-29 20:27
به نقل از سعاح:
با این حساب دکتر حسن عباسی هم باید از باند منافقین خلق باشد؟!

من موندم شماها واقعاً اینقدر ک..ن هستید یا ادا درمیاورید۔


اولا که کودن.........

ثانیا, حسن عباسی, سگش می ارزه به کسایی که نظام رو دارند میزنند.

شما واقعا اینقدر کودنی که فعالیت کسی مثل عباسی رو با فعالیت بهاری ها مقایسه میکنی؟!

یک جمله از عباسی بیارید که رهبری رو یک دهم شما زیر سوال برده باشه

جمع کنید کاسه کوفتمون رو! یه زمانی کل مشکلات گردن هاشمی بود, بعد افتاد گردن لاریجانی ها, بعدم می اندازید گردن رهبری

زاویه شما با نظام و رهبری, چیزی نیست که بشه پنهان کرد.

تمام افرادی که از نظام جدا شدند و از این کشتی نجات پیاده شدند, استدلال های شمارو داشتند. از منتظری گرفته تا نوری زاده و موسوی و کروبی و ...

چرا شما برای نوری زاده و موسوی و کروبی و ... دلسوزی نمی کنید؟! یهو یادتون افتاده عدالت چیه؟!
نقل قول کردن
-3 #675 رایحه ظهور 1397-07-29 19:50
با سلام به دوستان عزیز

مطلب جدید سایت منتشر شد
نقل قول کردن
+3 #674 هی روزگار 1397-07-29 19:15
اون فیلم سوری که من دیدم نمی دونم واقعا تا چه حد راست و ماهیت داعش رو نشون میداد یا اضافات و کاستی هایی داشت و اولش فکر می کردم فبلمش جدی تر از این حرف ها باشه و توی یه گروه سیاسی مذهبی بود و دانلود کردم اما بعدش دیدم هر چند صحنه هایی بعضا زننده داره و زندان داعشی ها و رفتار امیرشو رو بی پرده بعضا بازی کردند

ولی در کل اون ها مثلا کتب اسلامی ما رو از مناطق تحت خلافتشون جمع و اتیش می زدند و می گفتند از این به بعد ما خودمون چاپخانه داریم مثل همون دابق و امثالهم و یا اگر معلمی حاضر نبود چنین طبق ایین و شریعت انها رفتار کند و یا حتی پزشکی کمترین جرم او اعدام و صلیب بود

ولی درسته که بر حق نیستند و مزدور هستند و در اسرائیل دوره این کارها رو دیدند که چه جوری برخورد کنند که جذبه داشته باشند یا توی اون داعشی می گفت ما از باطن افراد اطلاع نداریم و بر اساس ظواهر و رفتارهای ظاهریشون مجازات می کینم که متاسفانه به خاطر بی تعصبی ها و غفلت هایی که در بین خودمون موجود هست یکسری با دست گذاشتن روی نقاط ضعف ما خودشون رو برجسته می کنند هر چند نعل روارونه هم بزنند و ما یک جور نماز بخونیم و وضو بگیریم اونا هم یه جور دیگه ما کم تعصب ولی اونا متعصب خشن ادم کش توی برخی سنی های افراطی هم چنین هست هر چند شاکله اصلی داعش عبری و غربی هست ولی تونسته سنی های افراطی زیادی رو هم جذب خودش کنه مثل اون هایی که توی ایران عملیات زدند و یا بقیشون که از زن و مرد الان در اختتارشون هستند

و بیشتر هم اعمالشون هوسرانی و پارتی هست تا جهاد و در ان واحد چندین مرد به خود حق می دهنند به یک زن تجاوز کنند و این خلاف شرع نیز هست و بدون نگه داشتن عده و مدت شرعی که یک نوع جهاد مفاسد و زنا هست و یک مشت بدبخت فکری که فریبشان خورده و انتحاری می کنند و عده زیادی را می کشند و امیرانشان هم در لحظه خطر با اصلاح و ارایش و لباس زنانه در حال فرار

اما در کل نباید کشورها و دولت ها با تبعیض زمینه رشد چنین گروهک ها و ایجاد ناامنی در سطح جامعه را به وجود بیاورند و زمینه نقش بازی دشمن را فراهم کنند و انها با تجهیز مالی و تسلیحاتی با حجم باای مخالفین یک کشوری را مثل سوریه به ویرانه و خرایه ای میدل کنند و هیچ مردم و وطن پرستی نمی اید بی دلیل به کشور و مردم خود پشت کند و به طون خود خیانت کند و ان را ویرانه سازد مگر اینکه در اثر سو مدیریت ها به میزان بالایی از خشم و نفرت رسیده باشند
نقل قول کردن
-6 #673 سعاح 1397-07-29 18:30
به نقل از صادق:
چقدر خوب بلدید گند کاری خودتون رو گردن کسایی دیگه بندازید!
و چقدر اصلاح طلبان و احمدی نژادی ها در بعضی جهات شبیه همند!!!!
با طرفدارای روحانی که بحث میکنی میگن روحانی کاره ای نیست و گند کاریشون رو میندازند گردن رهبری شما هم که عین اونا میندازید گردن کسایی دیگه و چوب لای چرخ گذاشتن و غیره!!!!
حضرت آقا چه خوب فرمود بخش اعظم حل مشکلات با رئیس جمهوره و دهن امثال شما رو با این بهانه گیری های بی مورد بستن!!!!

خداروشکر که نه مردم کورند و نه تاریخ! شما نمی توانید تاریخ معاصر رو براحتی تحریف نمایید۔
نقل قول کردن
+1 #672 صادق 1397-07-29 18:28
به نقل از سعاح:
احمدی نژاد باوجود چوب لایی چرخ گذاشتن جانی ها تا توانست کار کرد و اگر کسی دیگر بجایی وی بود یک دهم در صد آن کارهای عظیمی انجام نمی شد۔ پس ایشان حق دارد از حقوق ملت دفاع نماید و خودشو برای خدمتگزاری بهتر و برتر ارائه کند۔

احمدی نژاد پیرامون بقایی و مشایی مثل کوه بر مواضعش پایدار مونده است چون آنها نیز مثل کوه پشتش ایستاده اند تا کور شود چشم حسود و بلرزد جسد شیمون پرز در گور۔

چقدر خوب بلدید گند کاری خودتون رو گردن کسایی دیگه بندازید!
و چقدر اصلاح طلبان و احمدی نژادی ها در بعضی جهات شبیه همند!!!!
با طرفدارای روحانی که بحث میکنی میگن روحانی کاره ای نیست و گند کاریشون رو میندازند گردن رهبری شما هم که عین اونا میندازید گردن کسایی دیگه و چوب لای چرخ گذاشتن و غیره!!!!
حضرت آقا چه خوب فرمود بخش اعظم حل مشکلات با رئیس جمهوره و دهن امثال شما رو با این بهانه گیری های بی مورد بستن!!!!
نقل قول کردن
+3 #671 سعاح 1397-07-29 18:19
به نقل از صادق:
جناب تیکه انداز به سید خراسانی ما هم اقدامات خوب احمدی نژاد از جمله مسکن مهر و یارانه رو هرگز کتمان نمیکنیم
مشکل اینجاست که احمدی نژاد این روزها داره طوری سخن میگه که اگه رئیس جمهور بود ایران رو گلستان میکرد در صورتی که خودش ۸ سال اون خدمت کلی که لایق مردم ایران بود رو نکرد در کنار تمام کارهای خوبش!!!!!!
ایران یک رئیس جمهور کاملا ولایی میخواد که به توصیه های رهبرش عمل کنه نه به توصیه های اطرافیان منحرفش!

احمدی نژاد باوجود چوب لایی چرخ گذاشتن جانی ها تا توانست کار کرد و اگر کسی دیگر بجایی وی بود یک دهم در صد آن کارهای عظیمی انجام نمی شد۔ پس ایشان حق دارد از حقوق ملت دفاع نماید و خودشو برای خدمتگزاری بهتر و برتر ارائه کند۔

احمدی نژاد پیرامون بقایی و مشایی مثل کوه بر مواضعش پایدار مونده است چون آنها نیز مثل کوه پشتش ایستاده اند تا کور شود چشم حسود و بلرزد جسد شیمون پرز در گور۔
نقل قول کردن
-7 #670 سعاح 1397-07-29 18:13
به نقل از ...:
والا آیت الله منتظری هم دقیقا همین و میگفت!

میگفت چرا اعدام می کنید؟ چرا ظلم می کنید!

الان شما در ماجرای ذکر شده، طرف امام خمینی هستید، یا آیت الله منتظری؟!

با این حساب دکتر حسن عباسی هم باید از باند منافقین خلق باشد؟!

من موندم شماها واقعاً اینقدر ک..ن هستید یا ادا درمیاورید۔
نقل قول کردن
+3 #669 شلغم خان 1397-07-29 17:54
به نقل از سعدالدین:
دیروز یکی از دوستان منو کافر خطاب کرد یعنی منظورش ملحد بود
اما من خداباورم و برای این باور معجزاتی هم دیدم و واقعا هم منتظر اون اتفاقم
اما اون معجزات تجربه های شخصیه و نمیشه باهاشون کسی رو خداباور کرد
اگر شما در یک گروه اتئیستی بر فرض در تلگرام روبرو بشین خواهین فهمید چقدر در اثبات وجود خدا شما و ادیان ضعیف هستین
حتی یک دلیل قابل قبول نمیتونین ارائه بدین که خدا وجود داره
البته بعد ظهور چون ذهن مردم اماده پذیرش حقایقه
وجود خدا هم اثبات میشه
لازمش رشد علمی و عقلی بشر بود که فراهم شده

بی زحمت ای پی این سعدالدین رو بدین میخوایم موهاشو اصلاح کنیم
وقت ظهورش شده =))
نقل قول کردن
+5 #668 حسن 1397-07-29 17:06
سلام .دوستان من فارسی ام ضعیف است زیرا از روز جمعه که اقای حاج اسدالله عسگر اولادی خودرا در برنامه دست خط کاسب جزئ یعنی کاسب کوچک خواند گیج شده ام و سوالی دارم که اگر ایشان میلیاردها پول و سلطانی خشکبار کاسب کوچک هستند پس کاسب بزرگ کیست .به اقای حداد عادل هم دسترسی ندارم و لذا از اقایان سبحانی و سایر عزیزان می خواهم فارسی را پاس بدارند و معنی لغات کوچک و بزرگ را یکبار دیگر برای من توضیح دهند .
نقل قول کردن
+8 #667 عبدالله 1397-07-29 16:23
بعد از 22 بهمن 97 ما میتونیم به خدا بگیم خدایا یه اربعین ریاضت کشی دست جمعی گرفتیم دیگه فرج رو برسون...
نقل قول کردن
+2 #666 خخخ 1397-07-29 16:03
به نقل از سعاح:

بله که شورش میشد ولی به قول روح الله زم اینجا واردترند اب دعا توی سدها بریزند و طلسم های قوی به کار بگیرند و جاد و جنیل بازی در بیارن خخخ
ملتو کرخت خودشون کردند واقعا
نقل قول کردن
-5 #665 خخخ 1397-07-29 16:00
به نقل از ..........:
اگه اینایی که نوشتین راست باشه این جمبوری اسلامیه که هرکی هرکیه
خداییش دارم یقین پیدا می کنم که بعله

زمان احمدی و روحانی کشور به قهقرا رفته معلوم نیست امور مملکت دست کدوم حزب و جناحه همه چی قاطی شده
زمان احمدی عرصه جولان امثال خاوری ها و زنجانی ها و مشایی ها بود
زمان روحانی هم اصلاحاتی های افرازی تا جایی که تونستن چاپیدن و حروم خوری کردند و فساد اخلاقی و تقلب انتخاباتی
اینجا هم کم از عربستان نداره روی هواست
مقام ولی مطلقه هم تشریفاتی واسه اینکه یه عده پشتش هر جور خواستند بچاپند
نقل قول کردن
+1 #664 خخخ 1397-07-29 15:47
به نقل از صادق:
احمدی نژاد اصلا نباید همچین اظهار نظرهایی بکنه!!!
۸ سال خودت رئیس جمهور بودی ایران رو گلستان کردی؟!!!!!!

مملکت داری به قمپز در کردن و هیاهوی الکی نیست که یه اصلاح طلبه احمدی اومده خودشو ولایی جا میزنه
توی مسکن مهر و بقیه همه امور دست یه مشت اصلاح طلب و منافق عین مشایی بود
نقل قول کردن
+2 #663 صادق 1397-07-29 15:36
به نقل از سعاح:
#ناسپاسی_حاد

جناب تیکه انداز به سید خراسانی ما هم اقدامات خوب احمدی نژاد از جمله مسکن مهر و یارانه رو هرگز کتمان نمیکنیم
مشکل اینجاست که احمدی نژاد این روزها داره طوری سخن میگه که اگه رئیس جمهور بود ایران رو گلستان میکرد در صورتی که خودش ۸ سال اون خدمت کلی که لایق مردم ایران بود رو نکرد در کنار تمام کارهای خوبش!!!!!!
ایران یک رئیس جمهور کاملا ولایی میخواد که به توصیه های رهبرش عمل کنه نه به توصیه های اطرافیان منحرفش!
نقل قول کردن
+3 #662 ... 1397-07-29 14:18
به نقل از سعاح:
علیکم سلام
کدام اراده باطل؟ در انقلاب پابرهنگان عدالت خواهی شده است شورش و برهم زدن امنیت؟ حساسیت برهه زمانی رو چنین روش سفاکانه تون افزایش داده است۔والا آیت الله منتظری هم دقیقا همین و میگفت!

میگفت چرا اعدام می کنید؟ چرا ظلم می کنید!

الان شما در ماجرای ذکر شده، طرف امام خمینی هستید، یا آیت الله منتظری؟!
نقل قول کردن
-2 #661 عبدالرحمن 1397-07-29 14:14
به نقل از سعاح:


پس یوفوها به فریدون رای دادن؟

این بی شرف های بهاری برای توجیه کثافت کاری دم انتخابات 96 شون هر چرتی میگن

پس مهاتیر محمد از نظر شما خوبه؟ پس نطفه سیاسی شما بهاری ها هم جنس با رفسنجانی لیبرال بوده و هست
نقل قول کردن
+1 #660 دوست 1397-07-29 13:13
به نقل از سعاح:
#ناسپاسی_حاد

به نقل از سعاح:
#ناسپاسی_حاد

ای مجهول کد سعاح من برام مهم نست درچه نحله فکری هستی
یه دعوت کن بیام پاکستان چند روزی
می خوام هوا تازه کنم خوب هیچ جادنیا اشنا ندارم
ایمیلت
نقل قول کردن
0 #659 همه هیچیم 1397-07-29 13:09
ای پیش گویان پیش گویی کنید حداقل بااین افسانه ها دل خوشی پیدا کنیم
داستانها واساطیر ارزوها ورویاهایی از تلاش انسان برای دلخوشیست
عجیب است این زندگی
نقطه ای در کهکشان راه شیری ومنظومه شمسی وکره قاره کشور استان شهریاروستا کوچه وخانه همه به تکانه ای بندن بعد در این تماما جنبش ما خواهان ارامش وسکونیم
نقل قول کردن
+2 #658 همه هیچیم 1397-07-29 13:02
به نقل از صادق:
احمدی نژاد اصلا نباید همچین اظهار نظرهایی بکنه!!!
۸ سال خودت رئیس جمهور بودی ایران رو گلستان کردی؟!!!!!!

چه جوریاست در این کشور هیچ کی مسول نیست ونبوده همه اشکال گردن اینو اون می اندازند
من نمی دونم تو این شرایط هرکی هرکی چه باید کرد
فقط اینو می دونم یه اراده ای بالاتر از این بازیهای کودکانه انسانها
داره این کشورو حفط و در این دریای طوفانی کشتی شکسته رو به ساحل پیش می بره
نقل قول کردن
-12 #657 سعاح 1397-07-29 12:59
به نقل از صادق:
احمدی نژاد اصلا نباید همچین اظهار نظرهایی بکنه!!!
۸ سال خودت رئیس جمهور بودی ایران رو گلستان کردی؟!!!!!!

#ناسپاسی_حاد
نقل قول کردن
+5 #656 صادق 1397-07-29 12:46
به نقل از سعاح:
دولت بهار/دکتر احمدی نژاد: عده قلیلی از همه ثروت و امکانات بهره می برند؛ من حسود و بخیل نیستم اما مانع نشویم بقیه ملت هم پولدار شوند؛ میگویند نمیشود بیایند تا من اثبات کنم میشود!

آستانه شهرستان شازند اراک - ۲۷ مهر ۹۷

احمدی نژاد اصلا نباید همچین اظهار نظرهایی بکنه!!!
۸ سال خودت رئیس جمهور بودی ایران رو گلستان کردی؟!!!!!!
نقل قول کردن
-4 #655 سعدالدین 1397-07-29 12:10
دیروز یکی از دوستان منو کافر خطاب کرد یعنی منظورش ملحد بود
اما من خداباورم و برای این باور معجزاتی هم دیدم و واقعا هم منتظر اون اتفاقم
اما اون معجزات تجربه های شخصیه و نمیشه باهاشون کسی رو خداباور کرد
اگر شما در یک گروه اتئیستی بر فرض در تلگرام روبرو بشین خواهین فهمید چقدر در اثبات وجود خدا شما و ادیان ضعیف هستین
حتی یک دلیل قابل قبول نمیتونین ارائه بدین که خدا وجود داره
البته بعد ظهور چون ذهن مردم اماده پذیرش حقایقه
وجود خدا هم اثبات میشه
لازمش رشد علمی و عقلی بشر بود که فراهم شده
نقل قول کردن
-2 #654 سعدالدین 1397-07-29 12:01
به نقل از سعاح:
توهم تون در حد لالیگاست که براحتی بازیچه شیمون پرز و امثالهم شده اید۔

شیمون پرز مرده عزیز
از بس تو سایتهای فارسی پرسه میزنی درست شدی مثل ایرانیها
نقل قول کردن
+3 #653 عجب 1397-07-29 11:21
هیچ می دانید چرا در هر نماز یک یا 2بار می گیم اَشْهَدُ اَنَّ مُحَمَّداً عَبْدُهُ وَ رَسُولُهُ،
چیست؟
نقل قول کردن
+3 #652 عجب 1397-07-29 11:14
به نقل از رایحه ظهور:
فیش حقوقی 37 میلیون تومانی مدیرعامل شرکت نفت پس از بازنشستگی!

مدیرعامل بازنشسته شرکت ملی نفت در حالی از این سمت خداحافظی می‌کند که وی پس از بازنشستگی حقوق نجومی 37 میلیون تومانی دریافت می‌کرد.
طبق قانون منع به کارگیری مدیران بازنشسته، علی کاردر دیگر نمی‌تواند مدیرعامل شرکت نفت باشد. به گزارش رسانه‌ها، او که با دریافت یک میلیارد تومان بازنشسته شد، همچنان در مدیریت حضور داشت و فیش حقوقی شهریورماه وی نشان می‌دهد که دریافتی خالص او 37 میلیون تومان بوده است. این درحالی است که طبق بخشنامه وزیر نفت، سقف حقوق مدیران نفت 20 میلیون تومان است اما فیش منتشره نشان می‌دهد این سقف رعایت نشده است.
گفتنی است علی کاردر از متهمان اصلی پرونده تخلفات مربوط به قرارداد کرسنت و خسارت 14 میلیارد دلاری ایران است. حتی شهریور 95 اعلام شده برای وی ازسوی دیوان عالی کشور، حکم محکومیت و انفصال از خدمت صادر شده است.

.................
ننگ و لعنت بر مسئولان حرامخواری که خود نجومی می گیرند و به اطرافیانشان هم از بیت المال مسئولین نجومی می خورانند

و بیخیال محرومان و بیچارگانی که در به در به دنبال اندک مالی هستند برای گذران زندگی

با بی عرضگی خود عرصه کار و تلاش را راکد می کنند و میلیونها جوان را مستاصل و بیچاره

ننگ بر اینها و بر کسانی که باید بر اینها نظارت کنند و به علت آلودگی خود ، چشم بر این حرام خواریها می بندند!

در اخرالزمان هیچ مال بی شبهه ای نیست
وهیچ خانه ای که در آن فساد نباشه
حالا حدیث داره معنا پیدا می کنه عالم دخان گیجی سردرگمی دنبل نخود سیا
ای قوم به حج رفته کجایید کجایید
مقصود همینجاست بیایید بیایید
نقل قول کردن
+3 #651 .......... 1397-07-29 11:09
به نقل از رایحه ظهور:
فیش حقوقی 37 میلیون تومانی مدیرعامل شرکت نفت پس از بازنشستگی!

مدیرعامل بازنشسته شرکت ملی نفت در حالی از این سمت خداحافظی می‌کند که وی پس از بازنشستگی حقوق نجومی 37 میلیون تومانی دریافت می‌کرد.
طبق قانون منع به کارگیری مدیران بازنشسته، علی کاردر دیگر نمی‌تواند مدیرعامل شرکت نفت باشد. به گزارش رسانه‌ها، او که با دریافت یک میلیارد تومان بازنشسته شد، همچنان در مدیریت حضور داشت و فیش حقوقی شهریورماه وی نشان می‌دهد که دریافتی خالص او 37 میلیون تومان بوده است. این درحالی است که طبق بخشنامه وزیر نفت، سقف حقوق مدیران نفت 20 میلیون تومان است اما فیش منتشره نشان می‌دهد این سقف رعایت نشده است.
گفتنی است علی کاردر از متهمان اصلی پرونده تخلفات مربوط به قرارداد کرسنت و خسارت 14 میلیارد دلاری ایران است. حتی شهریور 95 اعلام شده برای وی ازسوی دیوان عالی کشور، حکم محکومیت و انفصال از خدمت صادر شده است.

.................
ننگ و لعنت بر مسئولان حرامخواری که خود نجومی می گیرند و به اطرافیانشان هم از بیت المال مسئولین نجومی می خورانند

و بیخیال محرومان و بیچارگانی که در به در به دنبال اندک مالی هستند برای گذران زندگی

با بی عرضگی خود عرصه کار و تلاش را راکد می کنند و میلیونها جوان را مستاصل و بیچاره

ننگ بر اینها و بر کسانی که باید بر اینها نظارت کنند و به علت آلودگی خود ، چشم بر این حرام خواریها می بندند!

اگه اینایی که نوشتین راست باشه این جمبوری اسلامیه که هرکی هرکیه
خداییش دارم یقین پیدا می کنم که بعله
نقل قول کردن
-14 #650 سعاح 1397-07-29 11:01
به نقل از امتحان اکبر:

سلام علیکم

سخن حقی است که اراده باطل و شورش و بر هم زدن امنیت در شرایط حساس انقلاب در این برهه از زمان شده است.
چهل سالگی انقلاب را که رد کردیم هر چه میخواهد دل تنگت بگو اما الان مثل زیلوی خانه ات باش

علیکم سلام
کدام اراده باطل؟ در انقلاب پابرهنگان عدالت خواهی شده است شورش و برهم زدن امنیت؟ حساسیت برهه زمانی رو چنین روش سفاکانه تون افزایش داده است۔
نقل قول کردن
-14 #649 سعاح 1397-07-29 10:57
به نقل از مجتبی:
خیلی جالبه !!!!!کسی این حرفارو میزنه که مملکت با تمام امکاناتش به مدت 8 سال دستش بوده و متاسفانه با عملکرد بدش باعث شد مردم به امید روزهای بهتر به روحانی رای بدن و عملا از چاله به چاه افتادن.....یادمه انتخابات قبلی خیلیها وقتی دیدن افرادی که سالهای قبل با احمدی نژاد بودند دور آقای رئیسی جمع شدند بازهم به روحانی رای دادن تا دولت دهم تکرار نشود...من نمیدونم الان رگ عدالتخواهی احمدی نژاد برای چی زده بیرون،چرا اینقدر دیر زده بیرون؟؟؟ بزار مردم به درد خودشون بمیرن..

توهم تون در حد لالیگاست که براحتی بازیچه شیمون پرز و امثالهم شده اید۔
نقل قول کردن
+1 #648 رایحه ظهور 1397-07-29 10:10
اوستا !

گفت: آقای کریمی‌قدوسی می‌گوید، بعد از رای‌گیری درباره لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم-CFT- یکی از نمایندگان موافق لایحه از من پرسید « این لایحه چی بود»؟!
گفتم: یعنی بدون اینکه از متن لایحه خبر داشته باشد و CFT را بشناسد به آن رای داده بود؟!
گفت: ‌ای عوام! مگر بقیه نمایندگانی که به این لایحه رای موافق داده‌اند از متن آن با خبر بوده و CFT را می‌شناختند؟!
گفتم: اظهار‌نظر بسیاری از حامیان FATF به خوبی نشان می‌دهد که از موضوع اطلاع و شناختی ندارند! به همین علت هم حاضر نیستند در‌باره آن مناظره کنند و یا توضیح علمی بدهند!
گفت: پس چرا با سرنوشت کشور بازی کرده و به لایحه‌ای که نمی‌دانند چیست رای داده‌اند؟!
گفتم: چه عرض کنم؟! بقالی که یک شاگرد ناشنوا داشت در میان دوستانش لطیفه‌ای تعریف کرد و شاگرد ناشنوای او از خنده روده بُر شد! پرسیدند؛ مگر متوجه شدی چی گفت؟ جواب داد؛ نه! ولی به اوستایم اعتماد دارم و میدانم حتما جوکی تعریف کرده که همه شما خندیدید!!
نقل قول کردن
+6 #647 رایحه ظهور 1397-07-29 10:05
فیش حقوقی 37 میلیون تومانی مدیرعامل شرکت نفت پس از بازنشستگی!

مدیرعامل بازنشسته شرکت ملی نفت در حالی از این سمت خداحافظی می‌کند که وی پس از بازنشستگی حقوق نجومی 37 میلیون تومانی دریافت می‌کرد.
طبق قانون منع به کارگیری مدیران بازنشسته، علی کاردر دیگر نمی‌تواند مدیرعامل شرکت نفت باشد. به گزارش رسانه‌ها، او که با دریافت یک میلیارد تومان بازنشسته شد، همچنان در مدیریت حضور داشت و فیش حقوقی شهریورماه وی نشان می‌دهد که دریافتی خالص او 37 میلیون تومان بوده است. این درحالی است که طبق بخشنامه وزیر نفت، سقف حقوق مدیران نفت 20 میلیون تومان است اما فیش منتشره نشان می‌دهد این سقف رعایت نشده است.
گفتنی است علی کاردر از متهمان اصلی پرونده تخلفات مربوط به قرارداد کرسنت و خسارت 14 میلیارد دلاری ایران است. حتی شهریور 95 اعلام شده برای وی ازسوی دیوان عالی کشور، حکم محکومیت و انفصال از خدمت صادر شده است.

.................
ننگ و لعنت بر مسئولان حرامخواری که خود نجومی می گیرند و به اطرافیانشان هم از بیت المال مسئولین نجومی می خورانند

و بیخیال محرومان و بیچارگانی که در به در به دنبال اندک مالی هستند برای گذران زندگی

با بی عرضگی خود عرصه کار و تلاش را راکد می کنند و میلیونها جوان را مستاصل و بیچاره

ننگ بر اینها و بر کسانی که باید بر اینها نظارت کنند و به علت آلودگی خود ، چشم بر این حرام خواریها می بندند!
نقل قول کردن
+3 #646 رایحه ظهور 1397-07-29 10:00
همین 25 میلیون زائر حسین که کابوس صهیون شده است اگر روزی مسیرِ مستقیم خود را ادامه دهند و بعد از زیارت حسین، هوای قبله اول مسلمین کنند، عیدی به اعیاد ربیع‌الاولمان اضافه می‌کنند و تا 22 سال دیگر که وعده داده شده، معطلمان نمی‌گذارند. إن‌شاءالله...


اربعین حسینی، هرساله حکومت مهدوی را برایمان شفاف‌تر می‌کند و ما را برای حکومت حضرتش تشنه تر. ما را به دنیایی بهتر و برتر رهنمون می‌کند که در آن، رنج و ملالت این دنیا نیست. دنیایی سراسر نور و سرور و مدینه فاضله‌ای که حتی خیالش، در دنیای عطش‌زده و ظلمتکده نئولیبرال و پست مدرن امروزی همچون نسیم خوش و خنکی است که در بیابان سوزان، به گونه جان می‌خورد. دنیای امروز تا وقتی خدا خدا نگوید و راه حسین نپوید، همین زندان و محاق است که هست. برهوتی از اخلاق و انصاف که تربیت‌ یافتگانش حاضرند هشتاد میلیون نفر را برای خم ابروی فرزند خود نادیده بگیرند، و برخی نخبگانش، منافع هشتاد میلیون هموطن و صدها میلیون آیندگان را با کدخدا معامله پنهانی کنند و در پاسخ به امر به معروف و نهی از منکر ولی‌نعمتان خود «همین است که هست» گویند، و برخی دیگر از منتخبانش، منافع همین تعداد را با لج، بار کج می‌کنند و به سوی سراب کدخدا می‌برند، و برخی از متمولینش برای غارت مردم خود، با دشمنِ خونی، همراه می‌شوند، و برخی تازه سر درآورده‌هایش، مرتجع شده و به دوران جاهلیت برگشته‌اند و به جای کسب فهم و فضیلت، به ژن و نژاد خود می‌بالند و با آن کاسبی می‌کنند.
راهپیمایی 25 میلیون زائر حسینی در شرایطی است که غاصب حرمین شریفین، پس از کشتار صدها میهمان خدا در منا، منتقدانش را با اره ریز ریز می‌کند و بیت‌المال مسلمین را به شیطان بزرگ رشوه می‌دهد. همین «بن سلاخ»های شیرده سعودی، 3-4 سال است خاک یمن را شخم می‌زنند و با تکنولوژی فوق مدرن، سرویس مدرسه 52 کودک از دنیا بی‌خبر را به آتش می‌کشند. و در افغانستان و در کشمیر و در سوریه و در بحرین و در عراق و در نیجریه و در میانمارِ سوزان. و سرکرده بنی اسرائیلیون و غاصب قدس، پس از دریافت گزارش از مراکز تحقیقاتی و اطلاعاتی خود، در تورقوزآباد ایران به دنبال تأسیسات هسته‌ای می‌گردد و از این سطح فهم خود خجالت نمی‌کشد و قماربازی را کدخدا کرده‌ است که مهارتش به جای انسانیت، در تیغ‌زنی و زورگیری ترسوها و دوشیدن گاو سعود است و حماقتش زبانزد مردمان. این وضع حاکمان جهان است که هنوز هم ترسوها و بزدلان، ما را از آنها می‌ترساندند. اگر حسین در زمانِ قیامِ خود فرمود: عَلَي الإِسلام السَّلام إِذ قَد بليت الأُمهًْ بِراعٍ مِثل يزيد1، زائران اربعینی نیز می‌گویند اگر جهان به آفتی چون آمریکا و صهیون و آل سعود مبتلاست پس باید فاتحه عالم و آدم را خواند. این خیل اربعینیون همانهایند که قصد نجات جهان کرده‌اند و از ستمکده تاریک دنیا به سوی نورِ حسین فرار کرده‌اند که فرمود: فَفِرّوا إلی الحسین.
اربعین رزمایش بزرگ منتظران موعود و مصلح است که به خونخواهی عدل ستمدیده بر ستمگران شوریده‌اند و کربلا را میقات خود کرده‌اند. زمین کوفه و کربلا باید با قدم‌های استوار و مخلصانه بندگان خوبِ خدا، کوبیده شود تا مهیای حضور مهدی فاطمه شود. این قوم خسته‌تن که به اصلاح جهان امیدوارند، با هر قدم خود، لرزه‌ای به کاخ و کبر مستکبران انداخته و پتکی به ستون‌هایش کوفته‌اند. گره کور دنیا را مگر حسین باز کند و ظهور فرزند منتقمش را مهیا کند. مؤمنین حسینی با هر دین و مذهبی که هستند فهمیده‌اند که تنها راه رهایی، مقاومت است و مبارزه. مبارزه با دشمن مشترک انسان‌ها و وحدت حول محور حسین. راهپیمایی بازگشت فلسطینیان را بنگرید که چگونه الگو گرفته‌اند. اینها همه از نفحات صبح است و پیروزیِ نزدیک. روح اماممان شاد که گفت این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است. و البته انقلاب ما را نیز. دنیای امروز پیام انقلاب اسلامی شما را شنیده است مردم. و دیگر کاری از شیطان و اذنابش ساخته نیست. همین 25 میلیون زائر حسین که کابوس صهیون شده است اگر روزی مسیرِ مستقیم خود را ادامه دهند و بعد از زیارت حسین، هوای قبله اول مسلمین کنند، عیدی به اعیاد ربیع‌الاولمان اضافه می‌کنند و تا 22 سال دیگر که وعده داده شده، معطلمان نمی‌گذارند. إن‌شاءالله.

محمدهادی صحرایی
نقل قول کردن
+3 #645 رایحه ظهور 1397-07-29 09:56

فوکویاما، لیبرال دموکراسی را که سینه‌چاک آن بود، به چالش کشید


«فرانسیس فوکویاما»، که از او به عنوان مدافع بزرگ لیبرال دموکراسی نام برده می‌شد، این نحله فکری را به چالش کشید وگفت، سوسیالیزم باید بازگردد و در پایان کتاب «پایان تاریخ»، از خطرات دموکراسی گفته‌ام.

«جرج ایتون» دبیر سیاسی «نیواستیتس من» طی گزارشی تحت عنوان «فرانسیس فوکویاما: سوسیالیزم باید بازگردد» نوشت: تاریخ دارد از فرانسیس فوکویاما انتقام می‌گیرد. در سال ۱۹۹۲ و اوج اقتدار لیبرالیسم پس از پایان جنگ سرد، این تئوریسین در کتابی با عنوان «پایان تاریخ و آخرین بازمانده» نوشت: آنچه شاهدش خواهیم بود نقطه پایان تکامل ایدئولوژیک بشریت و جهانی شدن ‌اندیشه لیبرال دموکراسی غربی به عنوان آخرین شکل حکومت بشری است.
به گزارش «انتخاب»؛ در ادامه این مطلب آمده است: بیست و شش سال پس از چاپ این کتاب از آمریکا گرفته تا روسیه، از ترکیه تا لهستان و از مجارستان تا ایتالیا، یک نظام بین‌المللی لیبرال حاکم است. کتاب جدید فوکویاما که نهمین آنها به شمار می‌رود، با عنوان «هویت: تقاضا برای شأنیت و سیاست خشم» به دنبال گلاویز شدن با این نیروهاست. اما وقتی با این استاد ۶۵ ساله استنفورد در محل کارمان در لندن ملاقات کردم، او با احتیاط بر تداوم افکارش تاکید می‌کرد. « منظورم در آن زمان (۱۹۹۲) این بود که مشکل دموکراسی مدرن این است که صلح و پیشرفت به ارمغان می‌آورد، اما مردم چیزی بیشتر از آن می‌خواهند... لیبرال دموکراسی‌ها حتی تلاش نمی‌کنند که آنچه یک زندگی خوب تلقی می‌شود را تعریف کنند. این امر بر عهده افراد گذاشته می‌شود که احساس غریب افتادن و بی‌هدفی می‌کنند و به همین علت، به عضویت گروه‌های هویتی در می‌آیند، تا نوعی احساس تعلق اجتماعی به آنها بدهند.» او در ادامه گفت: منتقدانش «احتمالا پایان کتاب اصلی (پایان تاریخ) را نخوانده‌اند، بخش مربوط به آخرین بازمانده که در حقیقت تماما درباره مخاطرات بالقوه دموکراسی است.»

..............
تحقق یکی از قواعد ظهور : ظهور زمانی خواهد بود که تمامی ایسم ها و تفکرها که ادعای نجات و ساختن زندگی خوب برای بشریت هستند ، به بن بست خواهند رسید! همچنانکه الان رسیده اند!
نقل قول کردن
+9 #644 مجتبی 1397-07-29 07:42
به نقل از سعاح:
دولت بهار/دکتر احمدی نژاد: عده قلیلی از همه ثروت و امکانات بهره می برند؛ من حسود و بخیل نیستم اما مانع نشویم بقیه ملت هم پولدار شوند؛ میگویند نمیشود بیایند تا من اثبات کنم میشود!

آستانه شهرستان شازند اراک - ۲۷ مهر ۹۷

خیلی جالبه !!!!!کسی این حرفارو میزنه که مملکت با تمام امکاناتش به مدت 8 سال دستش بوده و متاسفانه با عملکرد بدش باعث شد مردم به امید روزهای بهتر به روحانی رای بدن و عملا از چاله به چاه افتادن.....یادم ه انتخابات قبلی خیلیها وقتی دیدن افرادی که سالهای قبل با احمدی نژاد بودند دور آقای رئیسی جمع شدند بازهم به روحانی رای دادن تا دولت دهم تکرار نشود...من نمیدونم الان رگ عدالتخواهی احمدی نژاد برای چی زده بیرون،چرا اینقدر دیر زده بیرون؟؟؟ بزار مردم به درد خودشون بمیرن..
نقل قول کردن
+2 #643 امتحان اکبر 1397-07-29 06:22
به نقل از سعاح:


بارک الله به بقایی و مشایی که نگذاشتند ظهور در افق محو بشه!
نقل قول کردن
+4 #642 امتحان اکبر 1397-07-29 06:18
به نقل از سعاح:
دعوت فقرا به صبر سخن اسلام نیست!

اگر در جامعه اى، كسانى فقرا را به صبر دعوت كردند، كه ميدان را براى يغماگرى يغماگران باز بگذارد و بگویند صبور باش تا خدا در آخرت به تو عوض دهد! اين سخن، سخن اسلام نيست.

[ایت الله بهشتی - کتاب بانكدارى، ربا و قوانین مالی ص۸۶]


سلام علیکم

سخن حقی است که اراده باطل و شورش و بر هم زدن امنیت در شرایط حساس انقلاب در این برهه از زمان شده است.
چهل سالگی انقلاب را که رد کردیم هر چه میخواهد دل تنگت بگو اما الان مثل زیلوی خانه ات باش
نقل قول کردن
+1 #641 سعاح 1397-07-29 05:40
دعوت فقرا به صبر سخن اسلام نیست!

اگر در جامعه اى، كسانى فقرا را به صبر دعوت كردند، كه ميدان را براى يغماگرى يغماگران باز بگذارد و بگویند صبور باش تا خدا در آخرت به تو عوض دهد! اين سخن، سخن اسلام نيست.

[ایت الله بهشتی - کتاب بانكدارى، ربا و قوانین مالی ص۸۶]
نقل قول کردن
-2 #640 سعاح 1397-07-29 05:38
چکیده ی سخنرانی دکتر احمدی نژاد در دیدار با مردم در آستانه:

نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

» ابتدای نظرات (679)